Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малък джип

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Малък джип

    Здравейте!Нямам време да прочета всички теми, че гледам са много и затова пускам моя.
    На 19 съм и за първи път си търся автомобил.Много обаче ме кефят малките джипчета от рода на Сузуки Витара.Идеята ми е да ми гори възможно най-малко а и подръжката да е евтина.Мога да дам 3 бона.Незнам дали изобщо съществува автомобил който за тези пари ще ми върши работа, но нали затова са форумите Мерси!

  • #2
    От: Малък джип

    Има.
    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

    Коментар


    • #3
      От: Малък джип

      какъвто въпроса - такъв и отговора
      Сега ако питащия каже за какво ще го ползва, в коя година се е прицелил и какво точно за него е "Малък джип" ще получи и по добри отговори.
      3000 само за придобиване ли си приготвил, или 3000 за джип + регистрация + обслужване?
      I'm not Lost, I'm Discovering !

      088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

      Коментар


      • #4
        От: Малък джип

        Сам си преценил - Витара. За 3000лв ще намериш някоя, която да те направи мъж. В тази цена вероятно ще влязат още Сузуки Самурай/Джимни, Дайхацу Фероза/Роки, Лада Нива и Кия Спортидж. Няма да са първа хубост, но с този шофьорски стаж все едно не ти трябва много лъскава кола.

        Само тая работа с малкото горене не знам как я съчетаваш с понятието "джип". Горят си 30-60% повече от лека кола със същия размер, бъди готов за 8-9/100 нафта или 11-13/100 бензин/газ - и това извън града.
        "Евтината поддръжка на джип" е един друг странен езиков обрат - виж колко струват 4 гуми за Витара (сменят се наведнъж, не може само предните като на Гоуфа).

        Коментар


        • #5
          3000 само за автомобила.Иначе смятам да го карам основно в града, като имам и от време на време извънградско.Няма да съм всеки ден по каманаците и блатата, ако това питаш

          Казах "възможно най-малко" защото съм се качвал в джип с разход 40/100 8,9/100 ме устройва.Мерси!Ще разгледам посочените модели.
          Последно редактирано от CarTest™; 25-11-11, 10:48.

          Коментар


          • #6
            От: Малък джип

            Според написаното до тук от теб:
            смятам да го карам основно в града, като имам и от време на време извънградско
            Няма да съм всеки ден по каманаците и блатата
            излиза, че джип на практика не ти трябва. Вече е съвсем друг въпрос да си вземеш джип, само защото те кефи. Но пък тук многократно е писано: "Кеф цена няма!".
            Разходите по поддръжката на един джип са по-големи в сравнение с обикновена лека кола. Най-малкото: сменя се масло не само на двигател, но и на скоростна кутия, раздатка, диференциали (2 бр.). Също така и 4-те гуми трябва да са еднакъв размер - а това е най-големия проблем. Като унищожиш една от 4-те гуми - дори и да купиш 1 нова, другите 3 са вече износени до някаква степен и са различен размер.
            Гумите за лека кола са около 100 кинта, докато гумите за джип започват от 200 (има и по 400, че и повече).
            Също така много често по моргите започват да бъркат в ценообразуването, в момента в който разберат, че става дума не за лека кола, а за джип.
            Пак си помисли, дали искаш точно джип. Ако имаш нужда от джип - кажи за какво ти е - така колегите ще могат да ти препоръчат марка/модел. Ако ти е просто за кеф: Лимитът от 3000 е крайно недостатъчен.
            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

            Коментар


            • #7
              От: Малък джип

              Взимай една Витарка 1,6 8v(клапана) ....двигателят е G16A ....разгледай и попрочети за концепцията!
              Няма какво да се плашиш на разхода....не е убийствен,особенно ако е на газ!
              ...Аз и кола не съм имал,която да ми дава 8-9л/100км ,ама пък има хора на които джиповете им харчат толкова,та дано и ти си от тях!
              ...Витарката не е скъпа за подръжка....и не е претенциозна машина! ....Успех!
              Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

              Коментар


              • #8
                От: Малък джип

                Първоначално публикуван от wgbg Преглед на мнение
                3000 само за автомобила.Иначе смятам да го карам основно в града, като имам и от време на време извънградско...
                Най- ми мирише на някакъв Фиат Панда. Защо да е джип, малък или голям?
                Искам България чиста!

                Коментар


                • #9
                  От: Малък джип

                  Не,не ми трябва задължително джип.Просто ме много ме кефят тези по-малките модели.Иначе Сузуки Джимни на външен вид ми хареса, готин е,обаче е повече пари.Може и да изчакам малко за да събера повечко и да скоча на нещо подобно.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Малък джип

                    Първоначално публикуван от дядо Ники Преглед на мнение
                    Най- ми мирише на някакъв Фиат Панда. Защо да е джип, малък или голям?
                    Ми щото момчето иска да става мъжи да кара джиБ.Пък ти каде го заби на панда .Витарка приятел ама за 3к читава,я по добре един самурай,това съвсем сериозно.
                    не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                    Коментар


                    • #11
                      От: Малък джип

                      Витарката е добър избор, но колегите са прави, разходите са по-височки.
                      Щом искаш джипка, купи си и ще разбереш сам.
                      Успех

                      Коментар


                      • #12
                        От: Малък джип

                        Първоначално публикуван от jaxan Преглед на мнение
                        Ми щото момчето иска да става мъжи да кара джиБ...
                        ...я по добре един самурай,това съвсем сериозно.
                        От тази гледна точка да: http://www.youtube.com/watch?v=rd8lWzhsLlk

                        Поздрави!
                        Искам България чиста!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Малък джип

                          Витара-та ми дава разход 10 л. - 10,5 л. газ извънградско.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Малък джип

                            Тя даже в заводска комплектация и по малко ще гори ама за 3к.....какъвто е бюджета на момчето не знам на какво ще попадне.
                            не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                            Коментар


                            • #15
                              От: Малък джип

                              Е нали и скрапа някой трябва да го купува....
                              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X