Обява

Свий
Няма добавени обяви.

СУВ със 7 места около 20 000лв и да е ДИЗЕЛ до 9/100 ср. разход

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: СУВ със 7 места около 20 000лв и да е ДИЗЕЛ до 9/100 ср. разход

    И аз се бях засилил да сменя ЦРВ-то със Санта Фе дизел. Не беше ли доволен от него ?

    Коментар


    • #92
      От: СУВ със 7 места около 20 000лв и да е ДИЗЕЛ до 9/100 ср. разход

      Първоначално публикуван от Quest Преглед на мнение
      Тедо, какво му беше на санта фе-то че го смени с гранд витарата?
      Волвото вече е друга бира, ама отиваш и на друго ценово ниво на поддръжка.
      Може ли да споделиш по-подробно впечатленията си за санта фе-то, за да не разваляме темата може и на л.с.
      няма да разваляме - СФ-то си е баш по темата... Честно казано и аз сега се чудя какво не му харесах на Фе-то... Бях пуснал обява малко на майтап, а и леко притеснен от разхода на гориво (12-13/100 смесен разход, достигал съм до 15-17/100 в задръствания, в които като се замисля, пасата ми дава 10/100 (дизел 1.9ТДИ)
      При СФ-то отидох да купувам дизел-автомат, а си тръгнах с бензин-ръчка

      Сега пък пуснах за продажба Витарата - дали след година няма да съжалявам...

      Засега съм се ориентирал към Волво ХС70 - достатъчно "наджипен" за пускане и вадене на лодка от брега на язовир (ако е за теглене по пътища и пускане от рампа, то и пасата се справя перфектно, а разходът е невероятните 7/100)... Надявам се, че волвото на шосе(магистрала) ще се държи не по-зле от пасата... Щото Витарата не ми е комфортна над 120кмч...
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #93
        От: СУВ със 7 места около 20 000лв и да е ДИЗЕЛ до 9/100 ср. разход

        Мисля че няма SUV или джипка, която да ти свали разхода на гориво под този на СФ. Карам каптива вече 200 000 километра и никак не сваля разхода, въпреки всички писания в книжките е 10 извън и 13-14 в града. Волвото, ако е голямото мисля че е скъпо за подръжка, а комбито изглежда страхотно. Имам познат който кара такова и наистин само го кара, даже понякога и маслото му забравя. Колата е голяма, а и не съм проверил, но мисля че клирънса ще и е близък до този на така наречените джипове.
        За справка на новото Субару XV, което е жесток автомобил де, клирнса му е 220, колкото и на пикапа на Тойота. От така изброените коли, аз лично бих гласувал за XC70, даже това от Аутоплаза.
        Изглежда страхотно, а мото пфое ти е отсреща, та само една справка и си готов със състоянието му. Километрите са реални, защото аз правя по 50 000 на година, но подържам колта винаги вперфектно състояние, като предполагам и това волво е така подържано, нищо, че е било служебно. Няма как да навъртиш тия километри, ако не се грижиш за колата си.

        Коментар


        • #94
          От: СУВ със 7 места около 20 000лв и да е ДИЗЕЛ до 9/100 ср. разход

          Що не погледнеш с едно око и към Хюндай Теракан-след 2005г! Аз съм минал по твоя път преди 3год. и така случайно се запознах с Теракана, че вече не го разлюбвам!
          Става за всичко!

          Коментар


          • #95
            От: СУВ със 7 места около 20 000лв и да е ДИЗЕЛ до 9/100 ср. разход

            Хюндай Теракан и на мен ми харесва! Колега Тедо, а след като ти харесва това Волво, защо не погледнеш някой от по-новите (след 2003г.) Субару Аутбеци. Като този 6 цилндров-боксер /пък бил той и БЕНЗИНОВ/ звяр: http://www.auto-data.net/bg/?f=showCar&car_id=16147. Не искам да подценявам Волвото, но ...

            Коментар


            • #96
              От: СУВ със 7 места около 20 000лв и да е ДИЗЕЛ до 9/100 ср. разход

              Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
              няма да разваляме - СФ-то си е баш по темата... Честно казано и аз сега се чудя какво не му харесах на Фе-то... Бях пуснал обява малко на майтап, а и леко притеснен от разхода на гориво (12-13/100 смесен разход, достигал съм до 15-17/100 в задръствания, в които като се замисля, пасата ми дава 10/100 (дизел 1.9ТДИ)
              При СФ-то отидох да купувам дизел-автомат, а си тръгнах с бензин-ръчка

              Сега пък пуснах за продажба Витарата - дали след година няма да съжалявам...

              Засега съм се ориентирал към Волво ХС70 - достатъчно "наджипен" за пускане и вадене на лодка от брега на язовир (ако е за теглене по пътища и пускане от рампа, то и пасата се справя перфектно, а разходът е невероятните 7/100)... Надявам се, че волвото на шосе(магистрала) ще се държи не по-зле от пасата... Щото Витарата не ми е комфортна над 120кмч...
              Привет,
              До преди няколко месеца имах същата чуденка по повод ХС70 и, като вече бивш кадър на МоПф, се отказах.
              Има един основен проблем и той не е в колата. Просто за всяко нещо си при тях, хеле пък за диагностика.
              Покарай едно ХС и мисля, че ще те откаже усещането.
              Как ще слезеш от висок SUV (поправи ме ако греша Галопер - Санта фе - Гранд витара) в ниско комби?
              Нали си имаш лек автомобил?
              Прощавай за коментара защото не се познаваме лично, но съм чел доста твои постове и ме учуди.

              Поздрави,

              Роко
              Koрмилира "колица убавица" а.к.а. GV J20A

              Коментар


              • #97
                От: СУВ със 7 места около 20 000лв и да е ДИЗЕЛ до 9/100 ср. разход

                мойто СФ (второто) беше V6 бензин - не дизел!

                Аз ако ми е зор само да гледам от високо, ще си взема ФВ Транспортер Т2

                Така или иначе, за момента съм в изчакване, което може да продължи и година, щото продажбата на сузукито не е никак спешна...
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #98
                  От: СУВ със 7 места около 20 000лв и да е ДИЗЕЛ до 9/100 ср. разход

                  Първоначално публикуван от zlost Преглед на мнение
                  ...защо не погледнеш някой от по-новите (след 2003г.) Субару Аутбеци. Като този 6 цилндров-боксер /пък бил той и БЕНЗИНОВ/ звяр: http://www.auto-data.net/bg/?f=showCar&car_id=16147. Не искам да подценявам Волвото, но ...
                  7.6/100 извънградско Да бе да...
                  Принципно имам намерение да погледна и Субару, макар че не е нито 6+1, нито разходът ще му е 9/100...
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #99
                    От: СУВ със 7 места около 20 000лв и да е ДИЗЕЛ до 9/100 ср. разход

                    Отиваш за това- връщаш се с друго, отиваш за онова-връщаш се пак с друго, е нема угодия!
                    Накрая те разбрах: изскаш нещо що годе комфортно, икономично,здраво ,вървежно, абе нещо по-така - еми добре си дошъл при нас с Хондите-СРВ!
                    / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                    Коментар


                    • От: СУВ със 7 места около 20 000лв и да е ДИЗЕЛ до 9/100 ср. разход

                      Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                      мойто СФ (второто) беше V6 бензин - не дизел!

                      Аз ако ми е зор само да гледам от високо, ще си взема ФВ Транспортер Т2

                      Така или иначе, за момента съм в изчакване, което може да продължи и година, щото продажбата на сузукито не е никак спешна...
                      А защо не минеш наистина на бус? За целите за които ще го ползваш не виждам какво е предимството на джип с изключение на 4х4, а има и бусове 4х4?
                      "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                      Коментар


                      • От: СУВ със 7 места около 20 000лв и да е ДИЗЕЛ до 9/100 ср. разход

                        напротив, 9-9,5 му е разхода на Субаруто..........извънградско
                        ________________________________________________
                        Subaru OUTBACK 2,5
                        Hyundai TUCSON 2.0

                        Коментар


                        • От: СУВ със 7 места около 20 000лв и да е ДИЗЕЛ до 9/100 ср. разход

                          Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
                          А защо не минеш наистина на бус? За целите за които ще го ползваш не виждам какво е предимството на джип с изключение на 4х4, а има и бусове 4х4?
                          аз се сещам само за 2 буса, които са комфортни и имат 4х4 - ФВ Мултиван и Мерцедес Виано... Обаче 4х4 версиите са много скъпи...Миниван 4х4 се сещам само за Шаран...
                          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                          Коментар


                          • От: СУВ със 7 места около 20 000лв и да е ДИЗЕЛ до 9/100 ср. разход

                            Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                            напротив, 9-9,5 му е разхода на Субаруто..........извънградско
                            а градското?
                            Гранд витарата е 9 до 10/100 градско и то с доста "настъпване" по общоприетите разбирания...
                            Гледам, че Яро продава едно Субару Аутбек - досега му е дало 12.5/100 ср. разход, а той по моите разбирания е доста спокоен шофьор /т.е. на мен може 14/100 да даде/... Вариантът да се разбере е един...
                            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                            Коментар


                            • От: СУВ със 7 места около 20 000лв и да е ДИЗЕЛ до 9/100 ср. разход

                              Когато стане въпрос за Санта фе, знам че е от най-икономичните 4х4 за размерите си, но искам да уточня, че ако взимам такова искам да е от фейс-лифта 2010+ със 6-степенен автомат, но те засега са над 40 000лв... Предишните ги знам и от тях има за 20 000лв, обаче не искам такова...
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар


                              • От: СУВ със 7 места около 20 000лв и да е ДИЗЕЛ до 9/100 ср. разход

                                Я сподели каква е причината за избора 2010+ ?
                                Само автомата ли е?
                                Имам впечатление, че си запознат с марката е детайли и ще ми бъде интересно да споделиш мнение.
                                Поздрави,
                                Koрмилира "колица убавица" а.к.а. GV J20A

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X