Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ниско бюджетен 4х4 какво да избера?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ниско бюджетен 4х4 какво да избера?

    Понеже пиша за пръв път, май е редно да кажа няколко думи за себе си. Казвам се Евгений малко над 30 години, програмист, женен, 1 дете, любимо занимание - риболов с искуствени примамки по разни реки включително планински. Темата за offroad е нова за мен. Общо взето от няколко месеца следя форума предимно за да се ориентирам от какво имам нужда. От коли разбирам само толкова колкото ми е необходимо за да ги карам(обичам да карам).
    Каква ми е задачата:
    Трябва да си смен я настоящият лек автомобил Audi B4 2.0 90кс 91год., нещото което трябва да избера трябва да върши работа за дълъг път по асфалт, леки разходки по черни пътища (понякога доста кални или с огромни камъни по средата). Досега с аудито се справях чудесно, но пропуснах доста възможности, а дори веднъж ми го обраха защото не можах да го скрия добре в храстите.

    Какво съм заглеждал до момента:

    Витара - притеснява ме възрастта при този модел, на снимки в mobile.de не видях такава дето е 95-98 да няма ръжда, особено джантите, също не ми стана ясно проблем ли ще ми факта че няма блокаж на диференциалите (някъде тук го научих този факт).
    Toyota RAV4 - може би най съм склонен да е това, но не открих подробности за старите (1994) екземпляри. А всъщност през коя година се появява модела?
    Деу корандо - също не намерих някаква информация, но загледах един 99 година на Горубляне - без коментар ръждата му беше много, сигурно е олекнал с 25% от нея.

    Те това е. Очаквам ако съм пропуснал някой модел който да се вмести в скромият ми бюджет, до 8к лева плюс около 500 лв. годишно за поддръжка като в тях не включвам гумите и стандартното експлоатационно обслужване, да ме подсетите и да дадете съвет. Иначе алтернативата е лек автомобил Nisan Primera, но ми се иска все пак да съм по спокоен в гората.

    Благодаря за съветите.

    П.С. Сега ще кажете ами погледни еди къде си имайте в предвид, че като новобранец систематизираната информация ми е недостъпна.
    Киа Соренто 2.5CRDi 2005г.

  • #2
    Re: Ниско бюджетен 4х4 какво да избера?

    Здравейте,

    Темите с подобни на Вашите въпроси в портала вече гонят 100, ако не и повече (от рода досега карах семейна кола, сега какъв джип да взема, който да е добре на магистралата, но да става и за офроуд). Истината е - за Вашия бюджет нищо. Нищо, което да става за семейна кола (автомобил), да държи прилична скорост на пътя и да става за нещо в гората.

    Не искам да съм язвителен с Вас, напротив, но с 500лв. годишно се обслужва Голф 2/ Опел Вектра/ Ауди Б3, но не и джип. Няма да давам примери защо, смятам, че е повече от ясно, но най-малкото половината от тези пари ще Ви отидат да смените маслата по колата. Не говорим за данъци, застраховки, други ремонти, други проблеми и т.н.

    Иначе 8-те хиляди лева са критична граница за хубаво Чероки (вероятно един от много малкото опции, които ще покрият изискванията), но и мнозина други тук ще Ви кажат, вярвам, че покупката е една част от цялата сметка.

    Успех в избора!

    Коментар


    • #3
      Re: Ниско бюджетен 4х4 какво да избера?

      Абсолютно вярно, подкрепям с двете ръце. Иначе по въпроса с избора, аз съм фен на американците и с двете ръце гласувам за Чероки, просто толкова много кола за тези пари няма, но ако колегата твърдо се е вгледал във Витара да види колегата Злой от форума, той продава една нелоша и е доста нова годинка.
      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

      Коментар


      • #4
        Re: Ниско бюджетен 4х4 какво да избера?

        Или пък някоя Фронтерка.
        http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
        Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

        Коментар


        • #5
          Re: Ниско бюджетен 4х4 какво да избера?

          Първоначално публикуван от maverick.bg Преглед на мнение
          до 8к лева плюс около 500 лв. годишно за поддръжка като в тях не включвам гумите и стандартното експлоатационно обслужване

          Както вече е казал Яро задачката е много трудна. Евтината джипка обикновено е доста стара и експлоатирана (за някои по автокъщите имам чувството, че са извадени от италиански морги и закрепени дотолкова, че да се излъже някой да ги купи), което най-често означава - с много проблеми, като ръжда по джантите е най-малкия от тях. А отстраняването на проблемите струва пари ...

          При всички положения е добре да си направите сметката, че (освен ако не сте много голям късметлия) едва ли ще можете да купите силно овехтяло возило и безпроблемно да започнете да си го карате.
          Доста често може да се наложи да се похарчи 4-цифрена сума за да се приведе в годност за нормална експлоатация.
          Така че, не бих посъвтевал никого да купи кола за максималната сума, с която разполага, без да си остави сериозен резерв ...
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #6
            Re: Ниско бюджетен 4х4 какво да избера?

            Първоначално публикуван от Asen - Dezki Преглед на мнение
            Или пък някоя Фронтерка.
            Абе за Фронтерка и аз мислех, но след доста разговори с Фанатик установих че болежките при едно Чероки са много по-лесно диагностицируеми и откриваеми, следователно възможността да попаднеш на скрита лимонка е по-малка.
            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

            Коментар


            • #7
              Re: Ниско бюджетен 4х4 какво да избера?

              За 500 лв за годишна поддръжка - освен да приемете думите на Яро за аксиома, друго не може да се каже. А относно избора на автомобил - по добре не се заравяйте в търсенето на само един модел, а изберете клас който ви допада, проучете различните автомобили които са в него и следете всички обяви. И след 1-2 месеца заека ще изкочи Аз си взех Нисан патрол за около 8000 лв (което мисля че си беше голям късмет) но винаги излизат добри оферти като почака човек.
              Technical Rescue Direct - life lies in courage
              http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

              Коментар


              • #8
                Re: Ниско бюджетен 4х4 какво да избера?

                Наистина няма ниско бюджетен добър джип , но ако искаш да няма ръжда автомобила ти гледаи да е от по топла страна като Италия
                Бих те подсетил за някое паджеро до 95 г , ще се вместиш с парите за
                плащане

                Като модел е красиво, актуално, модерен дизаин и бързо , говоря за късата база

                Когато уточниш някои модел мога да ти помогна с намирането му без да се ангажираш с пари , или задалжителна покупка до като не го видиш и пробваш , 0889 65 30 66 Юли , има и налични джипове
                sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

                Коментар


                • #9
                  Re: Ниско бюджетен 4х4 какво да избера?

                  ако имаш нещо конкретно предвид за късо паджеро и мен ме интересува........ ако е автомат - още повече
                  ________________________________________________
                  Subaru OUTBACK 2,5
                  Hyundai TUCSON 2.0

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Ниско бюджетен 4х4 какво да избера?

                    само да не е от италия.там не сменят масло.

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Ниско бюджетен 4х4 какво да избера?

                      Той колегата кара Паджеро и затова им е фен, но частите са пословично скъпи, а на тези годинки и за тези пари 200% ще има нужда от подмяна на доста неща... и там като се започне едно изваждане... 500лева стават баси розовата мечта...
                      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Ниско бюджетен 4х4 какво да избера?

                        Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                        ако имаш нещо конкретно предвид за късо паджеро и мен ме интересува........ ако е автомат - още повече
                        Не е автомат, имам две но едното е по скъпо защото е моето
                        за това 95 г обади се на 0887 65 30 66 Юли
                        sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Ниско бюджетен 4х4 какво да избера?

                          Колите от Италия са с перфектни ламарини, факт. Но досега (не знам, явно късмет) не съм видял автомобил от там с агрегати в прилично състояние, както от Германия например и особено преди от Швейцария.

                          Последния Патрул който гледахме внос от Италия, няма да казвам в коя автокъща в София, продавачите дори не искаха да вдигнат предния капак едва ли не, камо ли да отиде при Фулдата за "дишай - не дишай"..

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Ниско бюджетен 4х4 какво да избера?

                            Първоначално публикуван от koko11 Преглед на мнение
                            само да не е от италия.там не сменят масло.
                            Това е измислено , ако се обслужи колата пи нас , ще му се даде гаранция на основни детаили 10, 000 ки или 1 г


                            Такива дето не си сменят маслата сигурно има по цял свят за това има сетивни органи ,да гледаш когато купуваш за да ти е по лесно при продажбата
                            sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

                            Коментар


                            • #15
                              Re: Ниско бюджетен 4х4 какво да избера?

                              Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                              Той колегата кара Паджеро и затова им е фен, но частите са пословично скъпи, а на тези годинки и за тези пари 200% ще има нужда от подмяна на доста неща... и там като се започне едно изваждане... 500лева стават баси розовата мечта...

                              Паджеро карам сега , преди карах самураи, старото паджеро , нива , уаз малко, впрочем си прав 3 паджера съм карал

                              момчета на живо ще ми е по лесно да разговаряме така не съм свикнал
                              sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X