Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво да си купя за до 20-25000/дизел/?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    няма смисъл да се избира по цените на резервните части:
    - за един и същ модел има части на много различни цени...
    - никога не знаеш предварително какво ще се наложи да ремонтираш - ако съединителя е сменян 3 месеца преди да го купиш, може и въобще да не разбереш колко пари е...
    - много по-важно е колко често ремонтираш, отколкото какви са цените на частите... Да не забравяме, че смяната също не е без пари!

    Аз лично чувам от много различни източници, че Рейндж Ровъра и Дисковърито повечко се развалят от Тойота 7-серия или Патрол...

    А Г-класата /както и всички други разбира се/ е много важно в какво състояние ще я купиш... Затова горещо препоръчвам да не купуваш карана в БГ кола, освен ако не си 99% сигурен в състоянието...
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #32
      Първоначално публикуван от VPetrov
      Моето мнение по-горе се отнася за двигателя 2.1 ТД. 2.5TDI е по-добър двигател. Допуснал съм грешка за което се извинявам...
      Абсолютно си прав, че 4.0l двигател е по-добър обаче харчи около и над 10 на 100 бензин. ако имаш пари да го храниш е идеален, а пък и е по евтин от 2.5л тди.
      Jeep Cherokee 2.5 Tdi VM '96

      Коментар


      • #33
        Първоначално публикуван от Pavlin
        Абсолютно си прав, че 4.0l двигател е по-добър обаче харчи около и над 10 на 100 бензин. ако имаш пари да го храниш е идеален, а пък и е по евтин от 2.5л тди.
        Къде го тоя Чероки 4.0 бензин, дето харчи 10/100 ? Искам 2 бр да си купя!
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #34
          Първоначално публикуван от LJ73
          Първоначално публикуван от Pavlin
          Абсолютно си прав, че 4.0l двигател е по-добър обаче харчи около и над 10 на 100 бензин. ако имаш пари да го храниш е идеален, а пък и е по евтин от 2.5л тди.
          Къде го тоя Чероки 4.0 бензин, дето харчи 10/100 ? Искам 2 бр да си купя!
          www.mobile.bg Търси Чероки и ще го видиш. Написал съм, че харчи и над 10 (предимно), но имах предвид един от мобилето. Спокойно и аз не вярвам, че 4.0л Чероки може да харчи само 10.
          Jeep Cherokee 2.5 Tdi VM '96

          Коментар


          • #35
            Първоначално публикуван от LJ73
            няма смисъл да се избира по цените на резервните части:
            - за един и същ модел има части на много различни цени...
            Тедо, за съжаление това важи само за японските и немските, абе кажи речи за всички джипове, с изключение на Ленд Ровър. При последните, като изключим цените на официалните представители (които предполагам са длъжни да пазаруват само от Ленд Ровър), разликите при останалите доставчици са кажи-речи минимални..

            Първоначално публикуван от LJ73
            - никога не знаеш предварително какво ще се наложи да ремонтираш - ако съединителя е сменян 3 месеца преди да го купиш, може и въобще да не разбереш колко пари е...
            - много по-важно е колко често ремонтираш, отколкото какви са цените на частите... Да не забравяме, че смяната също не е без пари!
            Абсолютно съм съгласен..

            Първоначално публикуван от LJ73
            Аз лично чувам от много различни източници, че Рейндж Ровъра и Дисковърито повечко се развалят от Тойота 7-серия или Патрол...
            Би ли дал пример, от това, което си чувал.. Аз определено мисля, че при англичаните има слабости в сравнение с японските джипове, предимно като изпълнение, не толкова като замисъл и конструкция. Голям почитател съм на марката, но за съжаление трябва да призная, че при тях я има малко тая история, дето я разправяме за руснаците - за направеното във "вторник". Има "ленди"-та, които са слънце, при други се появяват течове, проблеми и т.н. Така или иначе Ленд Ровър-а тука си е все още непопулярен автомобил/ джип.. И в този смисъл, за мен по-често надделява митологията, и в добрия и в лошия смисъл, отколкото реалността.

            А иначе, същото важи и в обратната посока.. Знам едно момче от "трофи клуба", който си гледаше Тойота-та (70-та серия) като слънце и пукна глава в един момент. После всички негови познати започнаха да му обясняват как те по принцип пукали..

            Първоначално публикуван от Pavlin
            Абсолютно си прав, че 4.0l двигател е по-добър обаче харчи около и над 10 на 100 бензин. ако имаш пари да го храниш е идеален, а пък и е по евтин от 2.5л тди.
            Павлин-е, и според мен тук има някаква огромна грешка. Не мисля, че технически, теоретически и практически е възможен този разход. Само като пример, ще кажа, че почти 4-литровия бензин при Ленд Ровър (8 цилиндров) си дава 20/100 както и да го караш, градско, извънградско и т.н.

            Коментар


            • #36
              Ами как няма да пука глава като е 2.5, правен за тъпата Европа... Що не пукне глава 4.2-ката... по 500хкм изкарват без ремонт! Даже според някои руски сайтове и без да се отваря въобще мотора...

              За Ленд и Рейндж ровърите... Аз също мразя да се голослови... Имам впечатления от един Рейндж Ровър 4.6HSE с пневматично окачване и безброй електронни системи... Един комшия който има сервиз и е доста грамотен /сам си направи чип тунинг на Пасата например/ си късаше нервите 2 месеца... Накрая го сглобиха, но все нещо му имаше - например даваше някаква грешка и ако не е спрян на равно място, не можеше да се "дигне"... Иначе естрашен - вдига 200 и кусур кмч, кожен салон и т.н.
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #37
                що да е тъпа европа бре LG. и главата я пукнах в германия и там ка4иха колата на стенд в тоиота и казаха 4е т'ва е резултат от лоша нафта а не 4е е light duty тоиотката ми бе 4ове4е. а има и ровери light duty и други такива и обикновенно са специално за армии и т.н. в смисъл 4е са доста ка4ествени. а за ''busch taxi'' тата добре си 4увал ама имаш ли представа колко струват. и колко трудно се намират. добра машина там запо4ва от 17000 евро бре 4ове4е и то на доста години. абе маи по добре да ми се пука главата. ама нямам нужда да си дам си4ките кинти за кола. има и други забавления. колата трябва да ми служи а не да слушам кои квот казва. пък да се смееш на другите е наи лесно. а ти на колко електронни партита си бил с финландки LG. не си ли. е тогава хихихи. .
                висете отпуснато

                Коментар


                • #38
                  Първоначално публикуван от LJ73
                  ...За Ленд и Рейндж ровърите... Аз също мразя да се голослови... Имам впечатления от един Рейндж Ровър 4.6HSE с пневматично окачване и безброй електронни системи... Накрая го сглобиха, но все нещо му имаше - например даваше някаква грешка и ако не е спрян на равно място, не можеше да се "дигне"... Иначе естрашен - вдига 200 и кусур кмч, кожен салон и т.н.
                  Е, ясно, тия са си такива.. В първите години, когато започват да слагат много електроника (94-95г.), има и други куриози - от сорта на пуснали се сами въздушни възглавници.. В Дару-кар имаше един такъв, който си стоя там доста време..

                  Коментар


                  • #39
                    висете отпуснато

                    Коментар


                    • #40
                      a Freelander 2.0TD 98.к.с. как Ви се струва!!? Ако трябва да го сравните с Gradn Vitara 2.0 TDi
                      EX Toyota Land Cruiser 120
                      Деньги - зло! И тем большее, чем их меньше

                      Коментар


                      • #41
                        в mobile.bg има един Рейндж V8 за 4000лв... с клима и т.н. дали въобще е в движение? не че на мен ми трябва, но някой от клуба търсеше...
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • #42
                          Според мен за 20000 лв можеш да си купиш една G-класа, а на всичкото отгоре искаш и дизел. Смятам, 4е сте си струва инвестицията

                          Коментар


                          • #43
                            До: Павката

                            Първоначално публикуван от Pavlin Преглед на мнение
                            Аз ти препоръчвам Jeep Cherokee 2.5Tdi 115hp. Много добра джипка. Моделът е сравнително нов - 95.96г..... . Също така е проходима. Струват около 16 000лв. Даже ще ти останат да я постегнеш малко.Чувал съм само добри отзиви за този двигател специално.
                            не са ли му малко малки кончетата на това голямо купе

                            Коментар


                            • #44
                              До: Какво да си купя за до 20-25000/дизел/?

                              ако имах тези пари ..........нисан или тойота

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X