Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Паджеро Спорт 2.5 дизел - 99к.с.или 115к.с.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Паджеро Спорт 2.5 дизел - 99к.с.или 115к.с.

    Здравейте колеги. Моля Ви за съдействие относно избора на джип. Занимавам се със земеделие и ми е необходим по-висок автомобил/ ще го ползвам ежедневно, а също и за семеен превоз/. Избора си спрях на Митсубиши Паджеро Спорт 2.5 дизел/преди това се бях загледал по Фронтера 2.2 ДТЛ и Нисан Терано 2.7 ТДИ-125к.с. и 3.0 ДИ-153к.с./. До колкото успях да се информирам за Паджеро Спорт 2.5 дизел е на базата на Митсубиши Л200 и има мощност на двигателя с 99 к.с. и 115 к.с./последния е с електроника на помпата/. Не зная коя е за предпочитане 99к.с. или 115 к.с., като и на двете мощности на този двигател техническите характеристики са едни и същи по каталог.Интересуваме също и поведението на асфалт как е и много ли се клати както някои други джипове, в които съм се возел/до работа ще изминавам ежедневно около 50 км.асфалт/. Другото ми притеснение е да не подскачам като пинпонка след като е на базата на Л200. Няма да го ползвам за тежък офроод и няма да му слагам големи гуми и по-високо окачване. Ще разполагам с бюджет от около 10000 - 11000 лв. Интересуваме всякаква информация за този модел/владея само български/. Благодаря предварителни на всички отзовали се.

  • #2
    От: Паджеро Спорт 2.5 дизел - 99к.с.или 115к.с.

    След като писахме по темата ти за Тераното и предвид изявлението, че владееш само български, силно ти препоръчвам да разгледаш раздела на Mitsubishi и по-конкретно тази тема (за по-конкретни отговори на въпросите си използвай търсачката). Писано е на български. Няма смисъл да се повтарят едни и същи неща всеки път като си смениш предпочитанията за марка джип.
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

    Коментар


    • #3
      От: Паджеро Спорт 2.5 дизел - 99к.с.или 115к.с.

      Не знам дали това е от значение, но до 101 к.с. данъкът е 1/2 от този 102+ к.с.
      Иначе не мисля, че ще усетиш голяма разлика в мощността от тези 16 к.с.
      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

      Коментар


      • #4
        От: Паджеро Спорт 2.5 дизел - 99к.с.или 115к.с.

        Колега silverfox, ако те дразнят моите теми, моля не отговаряй на тях. Родният ми език е български и за това ми е по-лесно да се справя с техническите термини/на други езици бих се затруднил до известна степен/. Паджерото ми харесва повече като визия от Тераното/без да засяга някой/. Раздела на Митсубиши го прочетох целия и търсачката ползвах, но информацията за Паджеро Спорт е оскъдна/ може би защото този модел е слабо популярен сред офроодарите, заради по-слабите си качества и по-слабо оборудване/. За това желаех мнения на колеги, които са карали точно този модел на Паджеро. Не го приемай като заяждане, много поздрави на Козлодуй/ аз съм от Враца(тъщата е от Козлодуй)/.

        Коментар


        • #5
          От: Паджеро Спорт 2.5 дизел - 99к.с.или 115к.с.

          Чак да се дразня - не се дразня. Имах предвид, че пускаш отделна тема всеки път като си промениш мнението за избор на джип. Както и да е. За българския имах предвид, че във форума се пише на български и е добре да започнеш оттам. Щом си чел добре
          Аз лично за твоите нужди ти препоръчвам да се върнеш на Тераното и въпреки, че тогава колегите наклониха към 3.0 аз ти препоръчвам 2.7 (пак за твоите нужди).

          Форум - Основни форуми - Автомобили 4x4 - Дискусии по марки - MITSUBISHI - Mitsubishi Pajero Sport
          http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...t=17889&page=1

          Първоначално публикуван от draganrp Преглед на мнение
          Малко късничко се включвам, ама аз карам такова 2,5 тди 98г Смяна на ремъци около 300 лв с ролките . Масла и филтри-до 100 не стигам. Друго не съм барал по него и дано не се налага. Разход при 90-100 км/ч 10л . Много твърдо окачване и на моменти малко дразни докато се свикне. С него дърпам 7 метров колесар с лодка и си го пускам във водата и си го изтеглям. В началото на седмицата ходих за риба и ме свариха големите бури в един чернозем .3-4 пъти закъсвах, но излезнах с бутане и подлагане. Кофтито е , че има само 4h- 2l .Не му скърцат пластмасите . ако те интересува все още нещо с моя беден опит- дано ти помогна . Нищо не разбирам по колите, но и не пипам сам . Мисля, че по точно този модел няма какво много да се пипа. Но определено не става за тежък офф...
          Между другото по-миналата седмица бях във Враца да си купувам Терано 2 2.7TDI и си тръгнах с Isuzu Trooper От всички Теранота дето гледах, имаше само едно дето ставаше на цена ~9900лв
          Успех с избора!
          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X