Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Range Rover P38 4.6 V8 vs Гранд Ч. WJ 4.0/4.7 V8

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Range Rover P38 4.6 V8 vs Гранд Ч. WJ 4.0/4.7 V8

    Така засилил съм се към по високо проходима кола. Изискванията са ми да е широка и комфортна т.е. голяма. Да е задължително с бензинов двигател ( не обичам дизел и не смятам че дизел на 10 години е надеждна покупка.

    Спрял съм се главно на тези 2 джипа "Range Rove P38 4.6 V8 vs Гранд Ч. WJ 4.0/4.7 V8 " с тези двигатели.

    Доста съм изчел, признавам повече за РР, но и гранда ми харесва и при 2-те коли говорим за цените около 10-13-14 000лв ( предполагам са ще си го внеса от чужбина не обичам българските шмекери по пазара и да знам че в Германия и т.н. пак ги има ).
    Приготвен съм за разход 22/23 на 100 градско като евентуално може би ще се сложи газов инжекцион ( не е сигурно ). В този ред на мисли кой двигател е по-добър за евентуалната манипулация ?

    От РР-то знам да очаквам проблем с окачването и евентуално с двигателя, главно при по-старите модели (94-98г.).

    За ГЧ знам че имат от време на време ядове с електрониките и железни мотори. Така ли е ?


    В общи линии искам да знам какво трябва да гледам при закупуването на такъв джип ? Какво е вашето предпочитание и защо ( моля ако е удобно да се обосновете).

    Ако се сетите за друг джип в този клас и ценови диапазон също е добре дошло. Имам доста време за размисли. Предполагаемо време на покупката ще е май месец.


    Благодаря на съфорумци

  • #2
    От: Range Rover P38 4.6 V8 vs Гранд Ч. WJ 4.0/4.7 V8

    Гранда по принцип е дуракоустойчива машина, особено с 4.7 Естествено и той си има проблеми - сложната конструкция и многобройните екстри си вземат своето . Най-често се срещат неизправни автоматични скорости и раздатъчни кутии /поради неизползване на правилното масло или ненавременната му смяна/, Двигателя е вечен при правилна експлоатация и редовна поддръжка. За газифицирането му има доста изписано във форума-ползвай търсачката. Има три нива на оборудване -Ларедо, Лимитед и Оверланд като съответно последният е най-надървен Според мен при оглед си намери човек който е карал ГЧ (важи и за РР )защото никакви екстри не могат да компенсират един съсипан автомобил! Успех!
    Grand Cherokee ZJ V8 0887493336
    Желязото се кове докато ...се закове...

    Коментар


    • #3
      От: Range Rover P38 4.6 V8 vs Гранд Ч. WJ 4.0/4.7 V8

      Първоначално публикуван от omegaart Преглед на мнение
      Приготвен съм за разход 22/23 на 100 градско
      Това при РР е невъзможно.Гледай го като 30.
      В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

      Коментар


      • #4
        От: Range Rover P38 4.6 V8 vs Гранд Ч. WJ 4.0/4.7 V8

        Въздущното окачване на РР от тези години,наистина е в състояние да те побърка и да намразиш марката и себе си дори.
        Гранд-компютар......и проклетите тампони-все някои почуква.

        Иначе и двата са доволно комфортни и шофирането им е истинско удоволствие
        ТЕЛ:0886301378

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X