Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за джип до 13.000лв.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет за джип до 13.000лв.

    Здравейте,
    разполагам с грубо 13хил. лева(ако може и за по-малко ) и това е максимума.Ако може да ми дадете съвети какъв ще е най-добрия вариант за мене.Като никога не съм карал джип(дълго) , ще го използвам най-вече за дълги разтояния и градско.Нямам претенции да е високо проходим , но е добре дошъл ако е такъв.Искам да разполага с екстри - може да не са много , но да има.Важно е да не е безбожно скъп за поддръжка понеже не съм богат и ако трябва да дам 200-300лв за някаква пластмаса 5х5 см. - направо ще трябва да го продам.
    За сега съм харесал Мерцедес МЛ , Jeep Grand cherokee и ланд ровер фрйй лендер.
    Не знам те как са с поддръжката - ако може някакви отзиви и за тях.
    Мерси предварително!

  • #2
    От: Съвет за джип до 13.000лв.

    На така поставената тема няма кой да снесе си мисля. Трите ти предположения (за мен недоразумения) са коренно различни което ме навежда на мисълта, че има нужда поне от месец четене на раздела. Ако мога да перефразирам: "Джипа трябва да струва три твой месечни брутни работни заплати", иначе тежи.
    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

    Коментар


    • #3
      От: Съвет за джип до 13.000лв.

      вземи си за 10, останалите 3 ще ти потрябват в рамките на месец-два след покупката

      от трите, ГЧ естествено!!!
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • #4
        От: Съвет за джип до 13.000лв.

        Тойота 90 колега......

        Коментар


        • #5
          От: Съвет за джип до 13.000лв.

          Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
          На така поставената тема няма кой да снесе си мисля. Трите ти предположения (за мен недоразумения) са коренно различни което ме навежда на мисълта, че има нужда поне от месец четене на раздела. Ако мога да перефразирам: "Джипа трябва да струва три твой месечни брутни работни заплати", иначе тежи.
          Напълно съм съгласен с Джамбазов.
          Посочените три модела са тотално несъвместими.
          Още нещо - 200-300лв. за пластмаси, предполагам е образно казано, но все пак трябва да си подготвен за разходи, по-големи от средностатистически лек автомобил. Използвай празниците за да попрехвърлиш разделите на посочените марки и да можеш да прецениш по-добре.

          Успех в избора!

          Коментар


          • #6
            От: Съвет за джип до 13.000лв.

            Що пък да не си вземеш една Дачия на изплащане .Хем е добър паркетник за града,има хубави мотори ,само една простотия - 4х2 не мога да разбера защо се предлага въобще ,но ти си вземи 4х4.Доколкото разбрах е с механика,окачване и трансмисия на Нисан ,пък "маторите" са рено и пежо-доказани във времето.Доста приличен клирънс и вътрешно пространство.Въобще румънците понапреднаха.
            МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

            Коментар


            • #7
              От: Съвет за джип до 13.000лв.

              Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
              На така поставената тема няма кой да снесе си мисля. Трите ти предположения (за мен недоразумения) са коренно различни което ме навежда на мисълта, че има нужда поне от месец четене на раздела. Ако мога да перефразирам: "Джипа трябва да струва три твой месечни брутни работни заплати", иначе тежи.
              Мите, искрено ти завиждам ако твоето МПС струва само "три твой месечни брутни работни заплати". Знам, че се отделям от темата, но основен автомобил в българското семейство /поне в известните на мен случаи/ струва повече от едногодишното брутно възнаграждение. А в някои случаи е дори невъзможно да се плащат лизинговите вноски, които са примерно 1/50 част от стойността на МПС.
              С това отклонение искам да кажа, че 10-13 000 лв си е сериозна сума, а 200 300 лв са примерно месечните разходи за гориво.
              И аз като колегата Иванов предпочитам Гранда, но пък подателя 8585 на темата не е формулирал точно своите изискания, тъй като е посочил 3 коренно различни машини.
              Във всички случаи 8585 трябва да прочете много от страниците на този форум, за да формулира по-конкретно своето желание за джипка.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • #8
                От: Съвет за джип до 13.000лв.

                оfftopic:

                Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                Мите, искрено ти завиждам ако твоето МПС струва само "три твой месечни брутни работни заплати"...
                Без да се отклоняваме от темата, но Митко е изключително прав. Това, че българина масово е комплексиран и гледа да се покаже с неща, за които не е заработил е друг въпрос. Например телефон за 1200лв. и кола за 15.000лв. при заплата 800лв. Нещо повече - сметката с 3-те брутни месечни заплати не е измислица на Митко, това е твърде често упражнявано уравнение и навън, където няма как да се случи да паркираш чисто ново Q7 в краен квартал и всичко свързано с теб да е легално.

                Коментар


                • #9
                  От: Съвет за джип до 13.000лв.

                  Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                  оfftopic:


                  Без да се отклоняваме от темата, но Митко е изключително прав. Това, че българина масово е комплексиран и гледа да се покаже с неща, за които не е заработил е друг въпрос. Например телефон за 1200лв. и кола за 15.000лв. при заплата 800лв. Нещо повече - сметката с 3-те брутни месечни заплати не е измислица на Митко, това е твърде често упражнявано уравнение и навън, където няма как да се случи да паркираш чисто ново Q7 в краен квартал и всичко свързано с теб да е легално.
                  Може ли тези размисли да се отделят в отделна тема, и дори да се добави анкета, че до сега мислено изброявах свои познати, които са си купили автомобили за над 10 000 лв в момента на закупуване, а получават м/у 500 и 800 лв. И не ги считам за комплексари и г*зъри, просто употребяваното МПС м/у 5 и 10 г. е най-разумния компромис, който върши долу-горе работа и няма съвсем големи разходи.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Съвет за джип до 13.000лв.

                    Първоначално публикуван от 8585 Преглед на мнение
                    Здравейте,
                    разполагам с грубо 13хил. лева(ако може и за по-малко ) и това е максимума.Ако може да ми дадете съвети какъв ще е най-добрия вариант за мене.Като никога не съм карал джип(дълго) , ще го използвам най-вече за дълги разтояния и градско.Нямам претенции да е високо проходим , но е добре дошъл ако е такъв.Искам да разполага с екстри - може да не са много , но да има.Важно е да не е безбожно скъп за поддръжка понеже не съм богат и ако трябва да дам 200-300лв за някаква пластмаса 5х5 см. - направо ще трябва да го продам.
                    За сега съм харесал Мерцедес МЛ , Jeep Grand cherokee и ланд ровер фрйй лендер.
                    Не знам те как са с поддръжката - ако може някакви отзиви и за тях.
                    Мерси предварително!
                    Хонда-ЦР-В е твоята кола!
                    Ако те интересува,в темата за Хонда има доста писано.Успех.
                    0осем9осем7шест0осем7едно
                    Миро

                    Коментар


                    • #11
                      От: Съвет за джип до 13.000лв.

                      Първоначално публикуван от bochkata Преглед на мнение
                      Хонда-ЦР-В е твоята кола!
                      Ако те интересува,в темата за Хонда има доста писано.Успех.
                      Напълно съм съгласен, най безпроблемния от всички пъркетници, и най евтин за поддръжка, успех.
                      ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ

                      Коментар


                      • #12
                        От: Съвет за джип до 13.000лв.

                        Първо моля да ме извините ако имам правописни грешки , но пиша от телефон и ми е супер трудно да намирам буквите(лаптопа е на ремонт).
                        Джипа Ви гарантирам че няма да се ползва за гЪзария.За месечната ми заплата - тя е достатъчна за да реша че мога да си позволя такъв джип - колко ще гори това не ми е проблем.Отностно поддръжката ми е ясно че ще е по-скъп от лек автомобил , не се изразих правилно по-скоро.Исках да кажа да не е като на мерцедес S-klasse бмв 7серия, ауди А8 и други такива луксозни возила.Просто до сега съм робувал на волво и нямам наблюдения за други марки.Карам Volvo XC70 2004година искам да го смена , защото наскоро имах възможност да карам джип 2месеца и ми хареса , по-добре се чувствам в джип от колкото в лека автомобил или кроскънтри.Казвам каква ми е колата за да придобиете представа какво мога да поддържам .
                        Изброих тези 3 джипа ,защото те ми грабнаха окото - отделно четох насам натам и разбрах че си заслужават.Естествено съм отворен и към други предложения.
                        Дачия не бих си взел никога!И в това мое решение никой не може да ме разубеди.
                        Отностни CR-V ,според мен това е компромис - ако нямаш избор тогава да го вземеш.
                        С други думи търдя надежден джип койт ще се кара дълго , да е прилично луксозен , дизел или бензин няма значение .Като коне 140-160 са достатъчни с или без турбо.
                        Също така харесах и Рекстон - ако може да споделите за него + и - .
                        Благодаря много на всички!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Съвет за джип до 13.000лв.

                          На така написаният пост ти трябва ТЛК 120. За Рекстън, само минуси и то много минуси.
                          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Съвет за джип до 13.000лв.

                            Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                            На така написаният пост ти трябва ТЛК 120. За Рекстън, само минуси и то много минуси.
                            А можете ли да ми кажете на коя марка е този модел?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Съвет за джип до 13.000лв.

                              .............защото наскоро имах възможност да карам джип 2месеца и ми хареса.............

                              Какъв модел е бил този джип, който си карал, защото за тези пари може да си купиш само читав паркетник, а ти търсиш джип.
                              За идеята за която ще го ползваш май най удачно е Гранд Чероки.
                              При покупка на каквато и да е кола втора употреба, първо направи проучване на цените на резерните части за модела -от най-малкия до най-големия детайл.
                              Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
                              Dacia Duster 4WD

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X