Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За попкупка на Витара-малко помощ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • За попкупка на Витара-малко помощ

    здарвейте нов съм в форума и имам нужда от съвет,имам сузуки самурай-1,3 с газ,внос от испания,джипчето е перфектно,но искам да го сменя с витара,в понеделник ще ходя да гледам една в смолян,витарата е с двигател 1,6 карбуратор,LSD диференциал,и газ,та въпроса ми е,по какъв начин да пробвам този блокаж LSD-то,как да пробвам 4x4-то,че четох тука че по асфалт не бива да се кара и на предно и на задно,за прещракване при включване на предното,как да пробвам всичките тези неща,без да повредя нещо

  • #2
    От: за попкупка на витара-малко помощ

    Първоначално публикуван от milenski821 Преглед на мнение
    здарвейте нов съм в форума и имам нужда от съвет,имам сузуки самурай-1,3 с газ,внос от испания,джипчето е перфектно,но искам да го сменя с витара,в понеделник ще ходя да гледам една в смолян,витарата е с двигател 1,6 карбуратор,LSD диференциал,и газ,та въпроса ми е,по какъв начин да пробвам този блокаж LSD-то,как да пробвам 4x4-то,че четох тука че по асфалт не бива да се кара и на предно и на задно,за прещракване при включване на предното,как да пробвам всичките тези неща,без да повредя нещо
    Здравей колега и добре дошъли щом ще я гледаш и пробваш преди покупка мое мнение е да включиш всичко по таз витара де шо има и нарочно я пробвай на ХАСВАЛТА там ше си проличи шо скърца или тропа що се однася за елисито не се бой .Влез в пот форома дйскуси по марки и прочети това онова ше предобиеш престава за модела по достойно и качествено от колегите .Весели празници и НАЗДРАВЕ
    Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

    Коментар


    • #3
      От: за попкупка на витара-малко помощ

      Самец съм имал и карал преди 10 години но ще опомена някой нешта за повърхостен оглед на кола 4х4 значи при огледа и най вече ако ви е страх да не повредите колата проверете дали четрите задвижващи колела .. гуми .. са съз еднакъв показател тоес цолаж размер и дори налягане имаги всякъкви мърлячи .Включи предните хъба и на ниска предавка с включено 4х4 правиш остър ляв и остър десен завой слушаш за тропане на кърета и прочие .Ряско потегляне на първа и однемане веднага на гаста слушаш карета на кърданите оглеждаш шасито в задния му край на повечето витари то липса или частично е там .Слет това потегляш на повисоки предавки каране само направо и следиш стъбилноста на колата дали се люшка или сее . И не на последно място на замерване на налягане на целиндрите .И като направиш този лек тест на колата и ви хареше и допадне може да се похвалите с новата си предобивка пак тук в форома .А в съшнос всички мой скрапове съм ги взимал на пръв поглед не се заглеждам много мног важно е да има тенетеме слет това това е мое мнение и не ангажирам никого .
      Последно редактирано от Пламен Ковачев (zaiko1234); 25-12-10, 17:06.
      Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

      Коментар


      • #4
        От: за попкупка на витара-малко помощ

        но при включено предно,може ли да се правят резки или обратни завои,няма ли да строши нещо

        Коментар


        • #5
          От: за попкупка на витара-малко помощ

          Първоначално публикуван от milenski821 Преглед на мнение
          но при включено предно,може ли да се правят резки или обратни завои,няма ли да строши нещо
          Може,но само за пробата-повече не-/и чак обратни завои недей,ако е съвсем на твърдо и сухо/.Хем ще разбереш на какъв хал е веригата на раздатката,че тя хич не е евтина.Също така гледай да качиш Витарата на някой канал и да я огледаш добре-/най-вече рамата,че има доста изгнили екземпляри/

          Коментар


          • #6
            От: за попкупка на витара-малко помощ

            За ръждата знам колега, вече ходих да гледам една ,перфектна,,а тя се оказа цялата в ръжди. Тази, която ще гледам е внос от Италия и човека каза че нямало никаква ръжда. Днес един мой човек в Смолян ще ходи да я огледа, да не бия път и до там напразно. Ако няма ръжда, утре съм там на тест. Дано всичко е наред.

            Коментар


            • #7
              От: За попкупка на Витара-малко помощ

              Ако Витарника е с автоматични хъбове, по-внимателно с тестовете. Трябват им 2-3 метра, за да включат. Иначе ... грозни звуци Включването на 4х4 в този случай - само при спрял автомобил. Сигурно го знаеш, но по навик от Самика съм се опитвал 2-3 пъти да включа 4х4 в движение, та затова напомням.
              Ако я вземеш, задължително смени маслата навсякъде, за ЛСДто - знаеш.
              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

              Коментар


              • #8
                От: За попкупка на Витара-малко помощ

                витарата е закупена,колега какво да знам за лсд-то,маслата на раздатката и кутията ли имаш напредвид,утре ще я снимам да я видите

                Коментар


                • #9
                  От: За попкупка на Витара-малко помощ

                  В диференциала с ограничено преплъзване(LSD) се налива само масло предназначено за този вид диференциали. Точно какво-по масларниците трябва да знаят. Ако в първия момент когато попиташ за такова масло те изгледат учудено-включвай задна, и отивай в някоя реномирана.
                  Но първо си провери дали LSD-то работи, че да не зобиш умрял кон
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #10
                    От: За попкупка на Витара-малко помощ

                    значи лсд-то е проверено работи,витарката е много стегната и гледана,много и се радвам в момента,даде ми разход на газ за 190 км-14литра газ,от смолян до харманли,през ардино,значи тия дни ще видя маслата да ги сменя,и да карам спокойно

                    Коментар


                    • #11
                      От: За попкупка на Витара-малко помощ

                      Чак сега видях темата за витарата и си познах моята бивша и дано не е късно,но колга всички масла в трансмисията съм ги сменил в сервиз,заедно с това в задния диференциал с масло за ,,лсд диф,, и те съветвам да не се набутваш.Наистина се надявам да си доволен от колата.

                      Коментар


                      • #12
                        Re: От: За попкупка на Витара-малко помощ

                        Колега и ние караме Витари,но за такъв разход 7л./100км. газ дори и не сме си мечтали.Как го постигна това нещо,моля дя споделиш?Поздрави!

                        Коментар


                        • #13
                          От: За попкупка на Витара-малко помощ

                          Най-вероятно е разлика в различните газстанции. По-точно в налягането на помпите им.
                          И аз като си вземах моята витара на първото зареждане ми показа подобен разход, но експерта който беше с мен бързо ме отрезви като ми натърти, че джип с такъв разход НЯМА!
                          Та нека колегата покара малко, и тогава да каже какъв е разхода.
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Re: От: За попкупка на Витара-малко помощ

                            Първоначално публикуван от ники72 Преглед на мнение
                            Колега и ние караме Витари,но за такъв разход 7л./100км. газ дори и не сме си мечтали.Как го постигна това нещо,моля дя споделиш?Поздрави!
                            С 50км/ч на четвърта и по надолнище
                            Шегата настрани, Кольо е прав. За да е сигурно, засечката е по затворен маршрут, с ърво и последно зареждане догоре на една и съща газстанция. като напълна бутилката в кварталната газстанция и след това в Ромпетрола в Раданово (около 170км), и на мен ми показва 7-7.5, но после като допълня пак на кварталната и нещата си идват на мястото. Под 9/100 досега не съм успял да я сваля. Газ де.
                            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Re: От: За попкупка на Витара-малко помощ

                              Наистина тази Витара гори малко,но такъв разход при мен не е давала,можеби е от,,здкормилното у-во,,Извън градско средно ми гореше 8,5/100,но имам няколко случая в които ми е падала на 8/100,но тогава й бях монтирал гуми за лек автомобил,,195-65/15,,.За тази витара едно нещо знам със сигурност и това е че на газ гори с около 2лт.по малко от колкото на бензин.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X