Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за покупка на луксозен 4х4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет за покупка на луксозен 4х4

    Здравейте,

    Един приятел иска да си вземе 4х4 кола. Ето какво търси:
    - да е представителна - лична кола, ама ще ходи по бизнес срещи насам натам
    - да е здрава
    - да може да я ползва и off-road - няма да преминава през дълбоки реки, но да речем за планински пътища да става
    - да е комфортна в купето
    - да не друса из дупките

    Засега това са му изискванията. Той лично се е ориентирал към следните модели:
    - Jeep Grand Cherokee
    - BMW X5
    - Volvo XC90

    Иска нещо модерно, сигурно, здраво, комфортно и представително. Какво ще го посъветвате?

  • #2
    Да си купи две коли.
    Изискванията от горния списък са взаимоизключващи се. И да оставим техниката настрана, след първите храсти ще трябва да мине през тенекеджията на път за срещите си.
    От втория списък може и да стане нещо от Черокито, ама след тунинг на цената на половин ново. И пак ще трябва да минава през бояджията.

    Коментар


    • #3
      Най-правилния отговор разбира се е да си купи два автомобила, защото има едно правило, че всичко, каквото е предимство за един лек автомобил е недостатък за офроуд машина... Но в рамките на поставените условия да видим какво е реално:

      1. Ако не се ограничаваме само в горния списък автомобили може да се добавят и други възможности например Субару, Рейнч Ровър и т.н.
      2. Върху моделите, които са избор към момента коментарът е следният:

      Volvo XC90 - никакъв шанс за черни пътища. Това е автомобил, който независимо от факта, че е 4х4 е предназначен само за експлоатация върху път (под път не се разбира черен горски път) При него включването на втория мост става чрез вискомуфа и то само при вече започнало буксуване на водещия, което в тежки условия само успява да дозакопае колата там, до където е стигнала - да не говорим колко време може да издържи. Иначе Волвото си е хубава кола, но само толкова...
      2. БМВ Х5 - добре направен, но много скъп и за купуване и за експлоатация. Не блести с някакви страховити оффроуд възможности, но все пак ще може да се разходи по някой черен горски път.
      3. Jeep Grand Cherokee - най-сериозния претендент от тройката (според мен). И с най-добри офроуд възможности и не по-малко представителен от останалите и с много добра цена. Ако аз избирам моя избор ще е Jeep - да не говорим, че с разликата до парите на БМВ-то ще могат да се включат и някои хипер екстри... Ако пък реши да го тунингова за Гранд Чероките ще намери разни неща, които просто не съществуват за другите...
      VPetrov.photography

      Коментар


      • #4
        ако не прекалява с офроуда, а го ползва по пътища /макар и черен път/ всеки един луксозен "джип" ще му върши работа... желателно да е дизел заради разхода...
        останалото е въпрос на вкус...

        ако пък иска действително да минава през места без никакъв път /храсти, камъни, дълбока вода и кал/, по-добре да си вземе кола + джип... Ако джипа е втора употреба, може да се окаже и най-евтиния вариант - не само за закупуване, а и за експлоатация...
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #5
          Ами по принцип моя приятел ( сори, той не е много на "ти" с компютрите и затова аз говоря от негово име ) си е харесал тези 3 возила, които аз изброих, но е отворен за други предложения също. Идеята му е с "един удар" да удари два заека. Напълно е наясно с факта, че има предимства и недостатъци ако избереш една екстра пред друга, ама няма как.

          Неговото лично предпочитание, е Jeep Grand Cherokee. За off-road преживявания, той си има "втора ръка" кола но все пак би искал новата му да може да ходи и по черни пътища просто защото ще му се налага, да го ползва и там пак заради представителните нужди ( ходене по хижи, лов и риболов). И тъй като ще вози в него и негови партньори, е удачно и да е комфортен ( не луксозен ) вътре.

          Та, както казах, личните му предпочитания са за Jeep Grand Cherokee. Американска, широка и комфортна, американците са луди на тема "сигурност". Е харчи повече, но това не е проблем. Ако има някое друго предложение, което да е по-добро от това бихте ли споделили мнението си. Аз лично му предложих Grand Rover, но той не обича закостенелия дизайн на англичаните. И като се замисля над думите му, не иска и такъв, какъвто кара всеки 2-ри в София - Мерцедес и BMW

          Коментар


          • #6
            Човека щом ще го кара съвсем малко на off-road значи не му трябва толкова проходима машина.Защото за всеки думата off-road е нещо различно.За него може черния път до вилата да е нещо напълно откачено.И за това му трябва нещо което има 4х4 но да е комфортно на пътя.Значи е избрал перфектните машини спорет мен.Защото на асфалта нито една машина не отстъпва много на дедена кола!
            https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

            Коментар


            • #7
              Да си купи истински джип за Off road и к'вото там си хареса друго за представителна
              Един приятел имаше Тойота Ландкруизер мод.2004 и много я пазеше,но един ден,пътувайки от Ст.Загора за Габрово го избъзикахме,че уж има джип,пък все го кара по асфалта Той се засегна и мина между Шипка и Узана по билото.Познай к'во стана с предната и задна броня?
              Така,че твоят приятел все ще се наложи да доказва някой път,че има джип,а и сам може да се изкуши да го пробва,ако има афинитет към Off road-a.Познай к'во ще стане
              Ендурото и сексът не са шега работа !
              -------------
              Животът се измерва с броят на издишванията !

              http://sixdayscrazyjob.com
              http://crazy-job.com

              Коментар


              • #8
                според мен единственото решение в случая е нещо амевриканско.повечето им марки отговарят на тия изисквания.преди време писах за един такъв който видях на живо,...луксозно и отвън и отвътре...за не много лоши черни пътища също е идеален...
                само не помня какво точно беше,в старият форум писах веднъж за него...
                БЕЗДРУМ-Но тълкувайки българския език, безпътието по-скоро е унило състояние на духа, когато просто се чудши какво да направиш в кофти
                (това е българска дума) ситуация (която пък не е българска дума).

                Коментар


                • #9
                  ))))))))))))
                  Бе братче, аз имах два мигача от Волга на предния ролбар, и понеже май бяха по левче, имах един кашон с нови отзад. Ама ми писна, и като се свърши кашона, изобщо нарисувах нови, ама високо, и зад железата. А ти - пластмасови брони)) Тоя няма да мине с кашон, то ремарке си требе...

                  Коментар


                  • #10
                    Като става дума за такива пари, може да гледа и Ланд Круизер на Тойота.
                    И квото и да е - по-добре е дизел. Поне няма да се закопава хептен веднага. Щото пък никое от тия няма смислени прикачни възли, а пък всичките тежат като хипопотами, и като дойде УАЗа на горския, просто ще му откъсне нещо докато го вади.

                    Коментар


                    • #11

                      за такива неща говорех...
                      БЕЗДРУМ-Но тълкувайки българския език, безпътието по-скоро е унило състояние на духа, когато просто се чудши какво да направиш в кофти
                      (това е българска дума) ситуация (която пък не е българска дума).

                      Коментар


                      • #12
                        Не ме шашкай бе човек) Кво да правиш с това, да го даваш под наем по абитуриентски балове ли?
                        С толкоз пари ще направя цял отбор от УАЗове, и ще имам резултати сигурно и в уралските трофита, айде да не скачаме право в Ладога...

                        Коментар


                        • #13
                          Първоначално публикуван от Стефан
                          Не ме шашкай бе човек) Кво да правиш с това, да го даваш под наем по абитуриентски балове ли?
                          С толкоз пари ще направя цял отбор от УАЗове, и ще имам резултати сигурно и в уралските трофита, айде да не скачаме право в Ладога...
                          човека не иска да се катери и да се каля,иска лимузина ,представителна и понякога да кара по черни пътища.а вярвай ми това си е доста представително,виждал съм го на живо и за това...а и в действителност е по-голямо отколкото на снимката...
                          БЕЗДРУМ-Но тълкувайки българския език, безпътието по-скоро е унило състояние на духа, когато просто се чудши какво да направиш в кофти
                          (това е българска дума) ситуация (която пък не е българска дума).

                          Коментар


                          • #14
                            Ми то с това не можеш да идеш и до мойта лаборатория без да го одереш... Хем все пак е насред София. А като натоваря 10 души, че искали да идат до стола да плюскат, и за майтап на едно място включвам и предния мост.
                            Къде си видял горски път, и да няма до средата клони от трънки и малинки? Освен ако Бриджит Бардо не е платила да ги махнат та да не драскат мечките, ама де да знам дали те са навити))

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от off-road

                              за такива неща говорех...
                              В БГ продава ли се такъв 4х4 Кадилак и кой е представителя? Значи тука обсъждаме с него какво пишете, и май май се е навил за Cherokee-то. Малко се посмяхме на израза "трябва да се пребоядисва, ако минава през клони и храсти", ама то това го ще го има при всеки 4х4 който вземе . И по принцип за него off-road е пътя към вилата, който си е просто нещо като селски път без някакви препятствия по него.

                              Та за последно? Някой има ли да каже нещо против избора му за Cherokee-то или да предложи някой друг модел. А и ако някой е имал вземане даване със Jeep-a как се държи на дълъг път. Да не се влачи по пътя поради слаб двигател? Ако си държи без проблем 130-150 км/ч ще е ОК.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X