Обява

Свий
Няма добавени обяви.

малко професионални съвети за начинаещ купувач

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: малко професионални съвети за начинаещ купувач

    Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
    Имай предвид,че каквото и да избереш,трябва хубаво да погледнеш и конкретния екземпляр.Има джипове с характерни слаби места,както и запознати с тях хора от този форум,които биха ти помогнали при евентуален оглед за покупката.В този смисъл,не е лошо да напишеш от къде си,а след това да пишеш и на какво возило си се спрял.После правилните хора,ти дават правилните съвети или директно взимаш техните кординати и ги търсиш ти.Голяма е вероятността да си спестиш доста пари,на цената на малко правилни въпроси,умерени инвестиции(за определени проверки в сервиз) и достатъчна инициативност от твоя страна.Е,ако се чувстваш късметлия,взимай смело каквото ти е на сърце,ама имай едно на ум за после.

    P.S.Патрула с 2,8 си има слабост–главата на мотора.Не че всички са така,ама статистически факт е,че имат проблем там при определени условия.
    Ами понеже съм практик и инжинер, необичам да разчитам на късмета си и после да хапна големия х.й
    от София съм, Банишора. Утре се разбрах с човека да оглеждам патрола 2,8тд, който е на герена, около 14:30-15ч.
    По принцип знам че прегрявали и единственото коеот мога да направя е да видя дали надува маркучите, дали пуши, и дали има тяга, макар че никога не съм се возел на такъв патрул.
    Ще прегледам отдолу за сериозни течове, в движение ще слушам за виене. Ако нещо ме усъмни, мисля да го закараме при лозан и цецо да го погледнат. (Незнам защо все си мисля че cecoa1 е Цецо от сервиза на Лозан.

    Коментар


    • #17
      От: малко професионални съвети за начинаещ купувач

      Прегряване - силно казано. Зависи от задкормилното устройство. Пукат глави, обаче.

      За хъбовете - тези с режим "AUTO" и "LOCK" нямат врътка, ами в средата са с шестогран, който се превърта с ключ (гедоре или от сорта, предполагаемо). Ако са чисто ръчни - трябва да имат врътка, а ако са чисто автоматични, няма да имат нищо. Сега, има вариант да са изобщо без хъбове, а само с капачка, ама това си личи.

      Специално патроли (от 160 та до GR Y61) съм виждал само с ръчни или с със споменатите със шестограна за превключване. Другите или са супер рядки, или просто няма друга комплектация, освен посочените 2.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #18
        От: малко професионални съвети за начинаещ купувач

        благодаря за помощта, днес ще огледам еднп такова джипче

        Коментар


        • #19
          От: малко професионални съвети за начинаещ купувач

          пичове, до сега гледах патрола.
          на външен вид-кърпен.
          течове-отникъде няма. раздатки, дифове--на 6

          НО..мотора неможа да запали. 2,8турбо. само прихълцваше. и това на 12градуса и слънце... били му изгорели подгревните свещи... и го запали със стартерен спрей.. ужас.
          карах го--всичко е на 6.

          Ама с тва палене кво правим? понеже не съм супер дизелджия, да питам по опитните, без подгряване, на 12 градуса, дизелът пали ли? или мотора е издухан?
          отделно е и за нов радиатор, че този течеше....
          май се отказах от този екземпляр, а доста ми хареса, жалко...

          Коментар


          • #20
            От: малко професионални съвети за начинаещ купувач

            Първоначално публикуван от lori Преглед на мнение
            ....... Незнам защо все си мисля че cecoa1 е Цецо от сервиза на Лозан.
            Не е. Цецо от сервиза на Лозан всъщност е брат му и няма нищо общо с cecoa1. Цецо и Лозан ползват един акаунт тук с ник isuzo.
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X