Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota Rav4 II

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Toyota Rav4 II

    Замислил съм се за Rav4 2001 - 2005 г. ще се използва за семеен автомобил за много софт разходки и най вече зимно време на асвалт. Ако има собственници на такива във форума имам следните въпросчета
    - има ли слаби места за които да внимавам като го купувам.
    - бензинов или дизелов мотор е за предпочитане (като изключим икономическият интерес)
    -немски или италиански внос е за предпочитане (имам възможност за двата)
    Благодаря

  • #2
    От: Toyota Rav4 II

    Здравей,

    имам и в момента подобна Тойота в семейството къса база, бензинов 2.0 л. двигател, 150 к.с

    Първо това е автомобил с типичната за Тойота здравина и издръжливост и за разлика от RAV4 III-то поколение е full-time, което по високоразходното /за гориво/ но по-надеждното като поведение на пътя решение.
    Конкретно на твоите въпроси:
    - сравнително слабичък съединител и проблем с ламбда-сондата след 100 000 км. което рефлектира върху непрекъснато светеща лампа за проблем в двигателя.
    - бензиновият мотор е по-пъргав и по еластичен, дизеловият е осезателно тромав. Точно обратната е ситуацията при следващото поколение когато Тойота замениха 2.0 D4D с 2.2 D4D /разкошен дизелов двигател/
    - аз не бих се водил от подобно сравнение , считам че е въпрос на конкретно техническо състояние на всеки автомобил. И в двете страни автомобилите се карат с високи скорости по магистралите, което натоварва сериозно двигателите, но пътищата са в много добро състояние и запазва окачването и трансмисиите здрави за дълго време ..

    Повече допълнитела информация за модела можеш да откриеш с търсачката във формума на Тойота :
    http://www.toyotabg.net/viewforum.ph...3a542748572411

    Успех с избора

    Коментар


    • #3
      От: Toyota Rav4 II

      Знаеш, че е без бавни, нали? С моите дружки редовно се подпалва по някой съединител, особено когато се иска пълзене.
      LZ1AIV

      Коментар


      • #4
        От: Toyota Rav4 II

        Ако си вземеш автоматик ще ти компенсира до голяма степен липсата на бавни,но го има само при бензина.
        Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
        Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
        Враца

        Коментар


        • #5
          От: Toyota Rav4 II

          Колега, аз не съм много вещ, въпреки, че от около шест години карам такава РАВ-ка - 2,0 бензин 150 коня. За офроуд категорично не става При първото боксуване съединителя започва да пуши и мирише отвратително. За сняг обаче е перфектна, задължително с добри зимни гуми Ето ти и още една "муха" http://spisanie.mobile.bg/djipove/av...yota-rav4.html
          Бъдете здрави!
          Nissan Pathfinder 2.5 dci

          Коментар


          • #6
            От: Toyota Rav4 II

            Благодаря за съветите колеги, ще се използва за семейна кола и то само по пътя не извън, главно защото намразих задното предаване на мерцедес и то зимата( за извън пътя има ендуро ). Аз съм привърженик по принцип на бензина и вие затвърдихте мнението ми. Още веднъж благодаря и ако някой се сети за още нещо съветите са добре дошли.

            Коментар


            • #7
              От: Toyota Rav4 II

              Статията от линка на wolf70 ми беше полезна. При Равчето не ми харесва гумата отзад и начина на отваряне на задната врата.

              Коментар


              • #8
                От: Toyota Rav4 II

                Първоначално публикуван от dvdesh Преглед на мнение
                главно защото намразих задното предаване на мерцедес и то зимата.
                Абсолютно по същата причина се сдобих с джипка
                TERANO II 2.7 TD 95г, MURANO 3.5 06г, ML W164 320 cdi 2010г.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X