Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Уаз Патриот 2006г или Мерцедес Г-класа до 90г.?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Уаз Патриот 2006г или Мерцедес Г-класа до 90г.?

    Здравейте "колеги", в кавички защото аз още не карам камионче, но се надявам и това да стане. Въпроса ми е във форума на УАЗ защото си ме влече по руското та се надявам колегите Патриоти да дадат обективни мнения за машината . Притеснява ме информацията за проблемността на Уаза от и ще съм благодарен на г-н Иван Алексов ако вземе отношение и даде информация от опит, от друга страна селд дълго четене във форума разбрах, че и Г-класата не е "най здравия джип" особено на тази възраст 20+ г. а и поддръжката е доста различна при двете машини. Та въпроса е коя от двете машини е по пригодна за лов и разходки по черните пътища както и за асвалт /доколкото го има още в Бг/ при условие, че ще се ползват със заводска комплектовка? И съответно, може ли да се съпостави поддръжката като цена и време/нерви/ за Уаза с тази на Г-класата. Ще съм ви благодарен за помощта .

  • #2
    От: Уаз Патриот 2006г или Мерцедес Г-класа до 90г.?

    Аз не съм карал Патриот и не знам колко е здрав но старите мерцедеси са "недомислица" бензиновите са "лакоми" а дизела "куцо магаре" скъпи части и прочие. Ако държиш да е Уаз разгледай Хънтара той не е чак толкова лачен като патриота . За тези пари може също да вземеш Тойота ЛК 70 и Нисан ГР 2.8 и двата са доста по здрави от горепосочените марки Аз съм фен на руските машини и бих експериментирал с Хънтар Части на разумни цени,лесен за подръжка и тн... Успех
    Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

    Коментар


    • #3
      От: Уаз Патриот 2006г или Мерцедес Г-класа до 90г.?

      И аз харесвам Хънтъра и не съм го изключил като вариант но ако цената му е близка до на Патриота не е ли по добре втория? А и един смешен минус на Хънтъра, скосената предна врата ми пречи да седна нормално на седалката, огъвам се като змия 100 + килограмова

      Коментар


      • #4
        От: Уаз Патриот 2006г или Мерцедес Г-класа до 90г.?

        Миналата пролет бях командировка с УАЗ Патриот 2,7. Голяма кола, с много място за багаж. На асфалт с много завои поддържаше завидна скорост. Сериозен офроуд нямаше. Мнението на шофьора за колата беше добро.
        Скоро видях обява за УАЗ 9900 лв/2006 г. За толкова пари не мисля, че може да се намери у нас читав Мерцедес Г.
        Проблем при този УАЗ е компетентната поддръжка, казаха ми, че само един техник от Плевен знае достатъчно за тази кола.
        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

        Коментар


        • #5
          От: Уаз Патриот 2006г или Мерцедес Г-класа до 90г.?

          Пичове, Г-то е леген(да). Винаги в правилните ръце си е едно офроуд бижу. Мога да докажа на всеки производител на 4х4 или на притежателя на такъв, какъвто ще И да е тунингован, че има всъщност трошляк!
          Патриота си е наистина откровен напън на ссср-индъстри да създаде нещо класно на големи колелета.
          Уважавам.
          Поне опита.
          Не мога да препоръчам марка, мога да препоръчам само екземпляр.
          ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

          Коментар


          • #6
            От: Уаз Патриот 2006г или Мерцедес Г-класа до 90г.?

            Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
            Пичове, Г-то е леген(да). Винаги в правилните ръце си е едно офроуд бижу. Мога да докажа на всеки производител на 4х4 или на притежателя на такъв, какъвто ще И да е тунингован, че има всъщност трошляк!
            Патриота си е наистина откровен напън на ссср-индъстри да създаде нещо класно на големи колелета.
            Уважавам.
            Поне опита.
            Не мога да препоръчам марка, мога да препоръчам само екземпляр.
            Колега ние ловуваме с Г230 и не сме много очаровани от него за проходимост няма спор че е добър работят ли му и двата блокажа върви без особени затруднения докато не го запънеш някъде на здрав терен (скален или сух) с вклучен преден блокаж заминават каретата (от личен опит го казвам) Не мога да твърдя че Уаз-а е по-добър поради причината че има повечко грижи около подръжката но имаш ли време да си подържаш машината нямаш никакви проблеми но в заводското си състояние една Г-класа от преди 90-та и един Хънтър след 2000г нямат начин за сравнение... освен ако Мерцедеса е в отличното състояние Аз лично предпочитам хънтара за лов но и дългата гега е добра
            Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

            Коментар


            • #7
              От: Уаз Патриот 2006г или Мерцедес Г-класа до 90г.?

              Опитайте същото и с патриота.
              Уважаемото ви Г сигурно има много да разправя. Не и скам да съм му слушател.
              ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

              Коментар


              • #8
                От: Уаз Патриот 2006г или Мерцедес Г-класа до 90г.?

                Аз Имах Патриот, най-кратко притежаваната от мен кола, продадох го на 6 месеца. Много добра кола за пътя, Прекрасна и извън него, страхотна геометрия, не съм докоснал броните за 6 месеца нито веднъж.
                НО има много детски болести и ако си си майстор по душа Ще му се кефиш от сърце, ако ли не и предпочиташ само да караш, Бягай по-далеч, че руското чудо Изисква да му се обръща внимание, правиш ли го НЯМА да те остави и ремонтите ще ти излезнат евтино, НО ЧЕСТО!
                Успех
                П.С.
                За Г-то Нищо не мога да кажа.

                Коментар


                • #9
                  От: Уаз Патриот 2006г или Мерцедес Г-класа до 90г.?

                  За съжаление Уаза който се продава е само един и е този за който колегата говори по горе 9800 е вече бил на Сей Хай а сега е на Горубляне, но доколкото разбирам Г-класа около 10000 лева не се намира лесно читава. Все пак колегата Тенев ако може да каже ако Г-класата се поддържа нормално и не се издевателства истина ли е пословичната и здравина и можем ли да разкрием скобите след легена ? А за Уаза на А.Марков все пак разбрах, че го е купил г-н Алексов и ако може и той да каже лекуват ли се хроничните болести на Уаза с времето, или си остават хронични. Т.е. ако кажем , че в завода не са си свършили работата и се заменят некачествените агрегати с по добри оправят ли се нещата? Благодаря ви отново.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Уаз Патриот 2006г или Мерцедес Г-класа до 90г.?

                    Да!
                    Скобите се разкриват лесно.
                    Читав "Г" се поддържа лесно и е доста благодарен.
                    ...Искам да намеря скапано Г, евтино и ако може да не е в движение.
                    Вдруги ден желанието ми ще е присъда
                    ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                    Коментар


                    • #11
                      От: Уаз Патриот 2006г или Мерцедес Г-класа до 90г.?

                      Явно за Патриота или добро или нищо, може би колегите дерат прасетата . А колегата Тенев не го разбрах накрая? Такова Г трябва да си търся и да го правя или че за тази цена са такива само? Преди да е влязла присъдата в сила

                      Коментар


                      • #12
                        От: Уаз Патриот 2006г или Мерцедес Г-класа до 90г.?

                        Колегата Тенев и аз не го разбирам понякога, но това не ми влошава настроението.
                        Г-то се плаши единствено от калпави майстори мърлячи, решили, че собственика е богатия чичо от Америка...и малоумен.
                        В ръцете на кадърен майстор всяка Гелендия която не е изгнила се съживява и започва втори живот. С едно ново сърце може да изненада цялата публика.

                        Съвсем скоро се продаваше Г класа с перфектно шаси и два мотора за 5-6000лв. В перфектен завършен вид ще стане 8-9000. Говоря за техническа гробница, която се въстановява от компетентен мераклия.
                        Веднъж съживена не се троши докато не си я строшиш насила.
                        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                        Към модераторите-А изтрийте го сега.
                        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                        Коментар


                        • #13
                          От: Уаз Патриот 2006г или Мерцедес Г-класа до 90г.?

                          Има една такава приказка, Няма по-скъп автомобил от евтина S-класа. В голяма степен важи и за G-класата. Това се и опитваше да каже Пламен. Ако се купува, трябва да е нещо живо.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Уаз Патриот 2006г или Мерцедес Г-класа до 90г.?

                            Жива Г-класа струва колкото 5-6 умрели и става за показване пред кафето. За да стане за каране извън пътя иска толкова колкота и една умряла.
                            Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                            Към модераторите-А изтрийте го сега.
                            Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                            Коментар


                            • #15
                              От: Уаз Патриот 2006г или Мерцедес Г-класа до 90г.?

                              Следя темата с интерес от самото начало,обаче едно немога да разбера:Как може Патриот да се сравнява с "Г" и то модел до 90г.???Та Г-то от тях години си е 100% яка оф-роуд машина,а Патриота както и да го погледнеш поне на мен повече ми клони към паркетник-/нищо че е на два твърди моста и рамна конструкция/.За мен темата би имала смисъл,ако е със заглавие:"Мерцедес Г от 90г. или редукторен УАЗ-469"???Поне машините са близки като ходови качества извън пътя и ще стане интересна дискусия-още повече,че едната си има изобилие от пътен просвет,а другата 100% блокажи на двата моста???Та да видим кое ще надделее-блокировките или по-големия пътен просвет???Знам,че е най-добре да ги има и двете,обаче нито Г-то има просвета на редукторния УАЗ,нито пък УАЗ-а има твърдите блокажи на Г-то.......???Е поне в стандартен вид така стоят нещата с въпросните машини.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X