Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Джип за лов

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Джип за лов

    Колега, 6 точки. Наистина трябва да се мие с маркуча. Узката е така. Дефендъра ми харесва ама много скъп бе. Нивата ако се махне кечето пак може да се мие.
    Колега, какво ще рече голям разход на гориво за Патрула? Дизел или бензин е? Никога не съм се занимавал с дизелови двигатели и ме плашат че били със скъпа поддръжка.
    За момента сериозно мисля за Дискавъри, Нива, Чероки и май и Патрул. За Паджеро съм много раздвоен.
    Наистина ли могат да се намерят Патрули на такава цена? Гледах в мобилето ама там са доста скъпи.

    Коментар


    • #62
      От: Джип за лов

      Какво пък му е разхода на 260-ка къса база 2.8тд? Моя си гори твърда десетка по асфалт, незвисимо дали в града, или извън; а в гората си е на моточас.
      Грижите са по токовете (лирично отклонение - италианския ел инженер Тоци Бегали явно е чел лекции и в Япония), както и една кофти случка свързана с лагери и излитане на задна лява с все полуоската при 80-90км/ч. Но вероятно е частен случай. Нали знаете за колата втора ръка как е.
      Ръжда имам само там, където е удряна и небоядисана после.

      Коментар


      • #63
        От: Джип за лов

        Първоначално публикуван от gazko Преглед на мнение
        Нивата ако се махне кечето пак може да се мие.
        На всяка джипка като и махнеш кечето може да се мие. Виждал съм много ловджийски джипки облицавани с легенче от гофрирана ламарина.
        Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
        Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
        ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

        Коментар


        • #64
          От: Джип за лов

          Първоначално публикуван от gazko Преглед на мнение
          Колега, 6 точки. Наистина трябва да се мие с маркуча. Узката е така. Дефендъра ми харесва ама много скъп бе. Нивата ако се махне кечето пак може да се мие.
          Колега, какво ще рече голям разход на гориво за Патрула? Дизел или бензин е? Никога не съм се занимавал с дизелови двигатели и ме плашат че били със скъпа поддръжка.
          И Патрула се мие - въпрос на желание.
          Какво имаш предвид като кажеш "подръжка"?
          Разхода на RD28T е средно 12 градско, 10 извънградско, горско - зависи как и къде, може да подминеш 20 и отгоре.
          Зависи колкото ти се натиска газта, държиш ли го в обороти, дали го караш студен в задръстванията за по 3-4 км...

          Първоначално публикуван от gazko Преглед на мнение
          Наистина ли могат да се намерят Патрули на такава цена? Гледах в мобилето ама там са доста скъпи.
          Аз гледах оня ден за един приятел 3.3 турбодизел за 5000 лв, къса база, ако отидеш с парите може да го дадат за 4500.Поне в момента има избор на всякакви джипки, е, вярно, че е малко "котка в торба" ситуацията.

          Коментар


          • #65
            От: Джип за лов

            То на хубава цена Патрол може да си внесеш най често от Италия ,ама онез макаронаджии са такива писюри че после ще има едно правене.....Най добре някой по читав от тука макар и малко по скъп!А може някой колега да го погледне за второ мнение!За разхода- те всички истински джипове си горят наа час в гората!
            driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

            Коментар


            • #66
              Понеже и аз съм нов, а и си търся 4х4 реших да напиша няколко думи. Карал съм УАЗ - устойчив и проходим е, ама разход, шум, вибрации и комфорт по съветски! Страшна работа!!!
              ЛАДА Нива къса база - около 30 км по разбит асфалт и после 5 дни ме боляха кръст и бъбреци! Дълга база с хидравлик - Краз на 4 колела! Няма завиване! Трябва ти футболно игрище!
              Е не съм ги карал само по толкова де, ама руско според мен НЕ!!! Освен Уаз /при положение, че имаш петролен кладенец/.

              Първоначално публикуван от axiles11 Преглед на мнение
              То на хубава цена Патрол може да си внесеш най често от Италия ,ама онез макаронаджии са такива писюри че после ще има едно правене.....Най добре някой по читав от тука макар и малко по скъп!А може някой колега да го погледне за второ мнение!За разхода- те всички истински джипове си горят наа час в гората!
              На най-хубави цени в нета ги намирам в Испания. Има и някаква модификация дизел с 95 к.с. която тук не съм виждал да се предлага.
              За разхода в гора - нормално! Пробвай да минеш 100км по асфалт на 1-ва с каквато и да е кола и сравни разхода с този при нормално каране.
              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 10-12-10, 10:13.

              Коментар


              • #67
                От: Джип за лов

                Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                Що да бъдеш оплют? Прежалената джипка е най-проходима. То си е Паджеро. Лошото е, че е на носачи отпред и има много авточасти за разбиване сменяне и регулиране. Че и зор се сменят. Имам си приятел с Паджеро и то дълго. Пълен екстремист. Кара по Хард разходки с Г класи и търпи. Но предницата винаги е изчекната на някъде. Друго си е целия мост.
                -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                Ами това щях да питам и аз защо подценявате галопера,аз карам галопер дълга база по асвалт и в гората на лов еми добре си е джипката даже нямам лебетка неми трябва просто,а за място в галопера колкото искаш дигаш седалките и получаваш 1.6 м дължина пускаш задната седалка и двете допалнителни и получаваш спалня за трима човека, предницата мога да поспоря малко като ми слагаш хубави части скъпи и от реномирани фирми няма проблем ,возията возия на асвалт добре вози развива добра скорост смисъл 90-100 км. си ги държи а за палене в студените зимни сутрини просто ще останеш очарован аз имам чувството че колко е по студено толкова по малко ми варти стартера е принципно не повече от един уборот на двигатела не варти .Помисли си колега добре ай галопера е афтоматичен блукаж на дифа. което не е малко предимство .

                Коментар


                • #68
                  От: Джип за лов

                  колега не е казал дали още търси ? може би вече си е взел нещичко

                  Коментар


                  • #69
                    От: Джип за лов

                    Колега, не съм си купил нищо още. Ходя на лов с една нива и я псувам всяка седмица. Налегна ме финансова криза и много работа. Смятам след сезона да отделя време. За момента мисля за Диско, патрул и все повече ми влиза в главата Сузуки Джимни. Не се смейте - малко и проходимо, това ми трябва. С нивата продължавам да возя кучета, щото се цапали мазните джипове.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Джип за лов

                      Колега според мен ти трябва джип от рода на Фронтера,Витара или Чероки макар че и Самурая е доста проходим ама е мн. тесен и друса много.
                      Кола без турбо е като жена без цици, върши работа но не доставя удоволствие.
                      Витара 1.6 16V TURBO POWER!!!
                      "Mud Angels" Stara Zagora

                      Коментар


                      • #71
                        От: Джип за лов

                        Диско или Патрол, аз бих заложил на тези две марки.
                        Пробвал съм Паджеро 2.5TDI ,Самурай 1.3, Патрол 3.3 D, Маверик 2.7 TD ,Диско 2.5TD и в момента съм с патрол GR 2.8TD,
                        Диското предлага по-голям комфорт в сранвение с Патрола и е по-икономичен, но изборът ми е Патрола .................." Мерак с лев се троши "
                        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 10-12-10, 10:15.
                        EX Toyota Land Cruiser 120
                        Деньги - зло! И тем большее, чем их меньше

                        Коментар


                        • #72
                          От: Джип за лов

                          Ако ще си вземаш джип за лов го вземи за себе си, а не за тарикатите, които не си цапат колите и чакат някой да ги качи до пусията и се оглеждат като девственици.
                          Едно Джимни сваляш задните седалки и газ из нивите.

                          п.п. и аз съм се насочил натам.
                          Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
                          Dacia Duster 4WD

                          Коментар


                          • #73
                            От: Джип за лов

                            Колкото по-лъскав джип си купиш, толкова повече ще ходиш по лов пеша.
                            МНОГО ДОБРЕ КАЗАНО!!!

                            Коментар


                            • #74
                              От: Джип за лов

                              Газко,мислил ли си за Исузо Тропер....моето е 2,8 V6 бензин/газ гори 17 газ на асвалт и около 25 в гората (може и повече разбира се) проходим е автоматични хъбове,бързи,бавни скорости,хубаво парно,климатик,висок е.....и всичко това за около 2500-3000 лева.От пролетта го карам до сега не се е чупил.Успех
                              Красимир Йотов

                              Коментар


                              • #75
                                От: Джип за лов

                                Колега, всеки джип става за лов, но при едно условие и то е да си го прежалил още като го купуваш.
                                Успех в търенето.
                                Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                                Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                                Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X