Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С какво да започна моля помощ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • С какво да започна моля помощ

    ИСкам да си направя като начало някъкъв среден off road-джип. Моля дайте някАкви идеи с каКво е най-УдаЧно да се запоЧне. Аз съм пълен аматЬор просто се зарибих от скоро на тема off road. На 18 съм и имам 1 година опит с лека кола и 2 преди това с мотор
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 09-09-10, 23:36. Причина: Правопис

  • #2
    От: С какво да започна моля помощ

    Като начало наблегни на четенето , има доста изписано.
    Между другото ще понатрупаш още опит с автомобилите, а такъв е нужен. Една година зад волана ... не е кой знае какво като опит, все пак си е и до човек де, на едни по им се отдава, други не и така (да не се обидиш нещо )

    Иначе като евтини и бюджетни решения, може да разгледаш лада нива, сузуки витара, сузуки самурай ... на първо четене за тея се сещам, има и други, но вземи попрочети това онова.

    Успех в начинанието
    Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
    И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
    вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

    Коментар


    • #3
      От: С какво да започна моля помощ

      Има доста писано във форума. Можеш да почетеш и ще научиш не малко. Първо трябва да си дадеш ясна сметка за какво ще използваш джипката - леки разходки/тежък офф, повече асфалт/основно черно, за пред кафето/за в гората. Къде е разделителната за теб между комфорт и проходимост - в повечето случаи(не всички), джипките предлагат или едното, или другото. Необходимостта от багажно пространство е важна за избора. Друго важно е бюджета. Има сполучливи бюджетни варианти и в същото време много добри скъпи машини. След като си отговориш на тези въпроси, можеш да си отговориш и каква машината ти трябва.
      От друга срана, ако ще използваш джипката "по-хард", трябва да мислиш за ъпгрейд, това също е свързано с много разходи, които може да са повече от самата цена на джипката, закупена на старо.
      Разбира се, "моето гардже си е най-хубаво" и аз ще ти кажа, че ако търсиш нещо средно между комфорт и проходимост, аз не бих ти препоръчал сузукитата от средата на '90те или Нивата. Виж снимката в аватара ми. За мен е добър компромис като за начало, само че частите й са скъпички, но има заменяемост(не на всички!).

      Тук във форума има много крилати фрази, но аз ще ти спомена една - това, че си 4х4 не означава, че можеш да минеш навсякъде. Другите можеш да откриеш с четене.

      П.П.
      Оправи правописа малко.
      Последно редактирано от wsi4koznaj; 13-09-10, 22:32. Причина: допълнение
      ОФА КБ 2.0 '95

      Коментар


      • #4
        От: С какво да започна моля помощ

        Взимаш си супер евтин джип на старо и тръгваш с него с местната офроуд-групичка. Така ще си изясниш в какво се забъркваш и до къде си готов да стигнеш. Когато си изясниш тея неща, ще си наясно и относно колата,която ти трябва. Оттам нататък зависи от покритието,дали търсиш да си купиш готов подходящджип (което е почти невъзможно) или ти стиска да си го подготвиш сам. София не е далече, ако решиш - обади се, като му дойде времето - ще подготвим нещо off-road .
        диф сеуянин със самоует - www.rif4x4.bg

        Коментар


        • #5
          От: С какво да започна моля помощ

          не знам колко ще съм полезен понеже аз също съм нов, не отдавна бях пред този въпрос - какво да си купя....
          наистина първо трябва да си изясниш някои неща
          1 - за какво по точно ще го ползваш
          2 - колко можеш да дадеш
          3 - какво можеш да поддържаш след закупуването
          ако не ти е за пред кафето а само за в гората - УАЗ , дайхатсу роки - поне това се сещам като за по малко пари
          аз лично се спрях на чероки 87 набор с 2.1 турбо дизел мотор и като за начало ми е достатъчен.
          помисли го и безавариини километри с каквото и да вземеш. Успех
          I'm not Lost, I'm Discovering !

          088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

          Коментар


          • #6
            От: С какво да започна моля помощ

            ИСкам да си направя като начало някъкъв среден off road-джип. Моля дайте някАкви идеи с каКво е най-УдаЧно да се запоЧне. Аз съм пълен аматЬор просто се зарибих от скоро на тема off road. На 18 съм и имам 1 година опит с лека кола и 2 преди това с мотор

            ние сме също аматьори, купихме си сузукито на Ники от форума и мисля че ударихме бинго, с нетърпение чакам да го юрна из балката
            може би трябва към нещо такова да се ориентираш

            Коментар


            • #7
              От: С какво да започна моля помощ

              Здравей колега близо осем месеца четох тук за джипките и продалжавам да си чета,за мен лично не ми трябва джип за пред кафето
              много ме беше яд ,че миналата зима нямах джипка.и сега си правя пофтата с УАЗА .ЗА мен това е машина много удолвоствия ми доставя
              като втора жена ми е.Както казват колегите по разходи се с някоя офроуд групичка и те ще ти покажат коя колко варви, цени и други .
              УСПЕХ от мен
              Мартин Димитров
              УАЗ

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X