Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Дамски паркетник" до 8000 лв

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • "Дамски паркетник" до 8000 лв

    Заданието, както и заглавието, е малко "тюрлюгювеч".

    Търся паркетен джип за жена ми (млад шофьор), който да отговаря приблизително на следните условия (болднатите са ми най-важни):

    1. Добра видимост, малки габарити (къса база), лесен за управление, т.е. всичко, което ще улесни млад шофьор;
    2. Да има прилично (за цената си) ниво на сигурност;

    3. Предпочитанията ми са силно за дизелов агрегат, около 100к.с.;
    4. Иска ми се да е популярен модел, т.е. частите да се намират лесно и на разумна цена;
    5. Проходимост: тук нямам грам претенции. Приличният просвет ще осигури нужното за качване по бордюри и каране в неразчистени зимни улици;
    6. Бюджетът ми е около 7000-8000лв, а колата ми се иска да е след 1997г.

    Прегледах основно форума, някои от "фаворитите" ми отпаднаха, появиха се други:

    1. РАВ 4, 1997-1999г. Тойота е. Колата покрива повечето и критерии, с изключение на високата цена и мощния бензинов мотор.

    2. Сузуки Витара 1997 г. Сузуки са здрави, но моделите, които съм карал (Джимни и Гранд Витара 2006) не бяха никак удобни за управление и харчеха доста;

    3. Хонда CR-V 1998г. Много добри отзиви, но автомобилът е леко дълъг и е бензинов.

    4. Опел Фронтера 2.2 DTL 1999г. Фасонът ми харесва, карането-не особено.
    Много малко неща са Опел, т.е. частите са скъпи. Противоречиви отзиви.

    5. ЛР Фрийлендър 1998г. Добър дизайн, но отново противиречиви отзиви и обща чупливост. В този ценови клас били главно таралясници.

    Това са моите двоумения, предварително благодаря за компетентите съвети.

  • #2
    От: "Дамски паркетник" до 8000 лв

    Х-90 интересува ли те?

    Коментар


    • #3
      От: "Дамски паркетник" до 8000 лв

      Благодаря, но е много малък. Пропуснах да напиша, че това ще е "детевоз", т.е. трябва място за столче+количка+допълнителен багаж.

      Коментар


      • #4
        От: "Дамски паркетник" до 8000 лв

        Киа Спортидж.Ако си в София, давам пробно кръгче.
        Не я продавам!

        Коментар


        • #5
          От: "Дамски паркетник" до 8000 лв

          Щом ще е детевоз - 4 врати, иначе е неудобно, но това означава дълга база.
          Впечатленията ми от Витара са добри, има и дизели /мотора на Мазда ми хареса/, но са рядкост, а и попадат в границите на бюджета.
          Успех!
          Life is too short to drive dull cars!

          Fight global warming !
          ... turn on your A/С !

          Коментар


          • #6
            От: "Дамски паркетник" до 8000 лв

            Ако 4х4-то не е най-приоритетно Хондата. Като избор за себе си Гранд Витарата ще ми хареса най-много, но дали ще е най-удобна за една дама не знам? Въпреки всичко За мен Витарата с комън рейл двигател ще е най-правилния избор когато говорим за цена/качество.

            Не знам дали си мислил, но Ауди А3 куатро би отговорило на някой от критериите. Големия + е хубавия избор от двигатели като аз препоръчвам 1.9ТДИ 110 коня. За зимата ще бъде чудесен в града, но по гората няма да може да участва.

            Коментар


            • #7
              От: "Дамски паркетник" до 8000 лв

              Колега ако се насочиш към сузуки витара двулитров мотор мазда може да ми звъннеш имам такава за продажба.(за момента не съм я пускал в нета)Успех в търсенето.
              Сузуки Витара ДБ 2.0 H20A малко повдигната и гуми каквито има в сервиза.
              КтМ 525еxc ендуро. +Нисан ТВ42Е Тел:0 осем 99 нула 44 35две.

              Коментар


              • #8
                От: "Дамски паркетник" до 8000 лв

                ,,Късата" база на Free-то е също толкова дълга, колкото е и на варианта с 5 врати. Това само като информация.
                Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                LZ1EMS

                Коментар


                • #9
                  От: "Дамски паркетник" до 8000 лв

                  Вчера отделих няколко часа за да разгледам основно гореуказаните модели на автопазара в Горубляне. РАВ 4(дълга база), Сузукито Витара(д.б.) и Форнтерата ми се сториха тесни и/или с морално остарял дизайн и "дървени" . Харесах и една Гранд Витара, но скъпа.
                  Като цяло откъм дизайн и комфорт Фрийлендъра е най-приемлив и смятам да се насоча в издирване на свестен такъв (и да препрочета още веднъж съответния раздел на форума), като е възможно да взема Ауди А3 куатро (ако харесам).
                  Мислих и за КИА, но ми се струва голяма.

                  Мерси за съветите.

                  Коментар


                  • #10
                    От: "Дамски паркетник" до 8000 лв

                    За дама, дете, и вършее на работа Аудито е хубаво. Халдекса там се представя супер според клипчетата в нета. Мотора който аз препоръчвам е много безпроблемен, икономичен. Мотора който ти трябва да търсиш при ауди е AHF.

                    Коментар


                    • #11
                      От: "Дамски паркетник" до 8000 лв

                      Ами незнам какво ти е мнението за Lend Rovar 90 но (млад шофьор и дете) ти върши идеална работа. Поне са на сигорно.. Е нее графа паркетник но...
                      Георги 00356/ 77777016 Малта
                      Lаnd Rover 110 /Series II‎

                      Коментар


                      • #12
                        От: "Дамски паркетник" до 8000 лв

                        Honda HRV - това ти трябва

                        Коментар


                        • #13
                          От: "Дамски паркетник" до 8000 лв

                          наистина хондата то трябва, гледам има на прилични цени, добра е на мокро и лед, управлява се като лек автомобил- много е маневрена. Багчжното пространство е достатъчно. Моята жена е 160см висока и казва че идеално си вижда и кара,а и вече започна да се заглежда по хондата и иска да ми я взима.
                          -------Honda CR-V 128к.с.--------
                          "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

                          Коментар


                          • #14
                            От: "Дамски паркетник" до 8000 лв

                            Тъкмо си взех CR-V. Много хубава видимост. Потвърждавам, че се управлява като лека кола, а как завива ... повече от пасата ми. Нищо, че не е дизел. 1998 е със 128кс двигател (след това са 147 и по-економични). Държи се много стабилно. Доста място за багаж. Според мен това е твоя избор в този ценови диапазон.
                            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X