Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Киселина за махане на боя

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Киселина за махане на боя

    Мислех си по какъв начин може да се свали боята до метал без да се уврежда ламарината.И се сетих,че не може да няма киселинна основа,с която да става това.Искам да питам някой ползвал ли е такова нещо къде се намира и на какви пари?

    П.П. за сода каустик знам.И съм използвал за премахване на мръсотия и масло от двигатели пада всичко със заводската боя,ако е напоено по-добре
    Обяснимо е даже и нелогичното. Дали ще го разбереш зависи само от багажа в китарата ти.

  • #2
    От: Киселина за махане на боя

    Абе аз от химия не разбирам, ама оксиморона "киселинна основа" май не е много популярен в природата...
    Защо не пробваш с някаква смивка?

    Коментар


    • #3
      От: Киселина за махане на боя

      Първоначално публикуван от radoslav94 Преглед на мнение
      П.П. за сода каустик знам.И съм използвал за премахване на мръсотия и масло от двигатели пада всичко със заводската боя,ако е напоено по-добре
      Ами като знаеш, защо питаш? По-евтино няма. Всичките маркови са на тази база. И работи най-добре при висока температура.

      Коментар


      • #4
        От: Киселина за махане на боя

        Така, значи отиваш в първия магазин за автобои и искаш, или ремувър за боя, или стрипер за боя. Като стрипер идва от стрип (свалям), не от туй дето си мислиш.
        Със сода няма да стане, може да отлюпи някъде боята, но няма да я свали. За другите препарати искам да четеш упътване, да не, ама защо! Успех!
        Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

        Коментар


        • #5
          От: Киселина за махане на боя

          Такива препарати има ,но не е киселина . Намазва се детайла след около 10 минути е готов за обработка - стъргане ,миене и др. Къде можеш да си купиш обаче не знам .

          Коментар


          • #6
            От: Киселина за махане на боя

            аз щото необичам киселинитеси взех пистолет за пясък но още не съм го пробвал
            Grand Vitra ddis 2008
            SEAT Althea XL tsi 2010
            Mitsubishi Canter

            Коментар


            • #7
              От: Киселина за махане на боя

              Първоначално публикуван от didogen Преглед на мнение
              Така, значи отиваш в първия магазин за автобои и искаш, или ремувър за боя, или стрипер за боя. Като стрипер идва от стрип (свалям), не от туй дето си мислиш.
              Със сода няма да стане, може да отлюпи някъде боята, но няма да я свали. За другите препарати искам да четеш упътване, да не, ама защо! Успех!
              И пак ще му продадат натриева основа/ сода каустик/ със малко омирисител.

              Коментар


              • #8
                От: Киселина за махане на боя

                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                И пак ще му продадат натриева основа/ сода каустик/ със малко омирисител.
                Пак е алкален, но не е луксозна натриева основа. И даже не си стува да пробва с нея, за 8 лв./кутия( ми се върти в главата) ще си спести доста труд и нерви. Аз самият ползвам стрипер за полимерни дисперсии и те уверявам, че не е сода каустик. И най-важното, задължително да ползва маска и там всички предпазни мерки, и да чете. Не е написано за мен. Защото химията не е шега работа.
                Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                Коментар


                • #9
                  От: Киселина за махане на боя

                  Първоначално публикуван от tanosliven Преглед на мнение
                  аз щото необичам киселинитеси взех пистолет за пясък но още не съм го пробвал
                  Кажи от къде го купи и на какви пари?А също какъв пясък ползваш?Смятах да стане с пясъкоструйка,някой ми каза за такъв пистолет дето е за трудно достъпни места,но така и не успях да намеря от къде да къпя и какви пари вървят
                  Обяснимо е даже и нелогичното. Дали ще го разбереш зависи само от багажа в китарата ти.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Киселина за махане на боя

                    Колега, взимаш си от някоя железария имат за премахване на боя ( ремувър за боя) ,едно течно като гел е леко. Мажеш с четката оставяш за 30мин и боята е станала като йовка, може с ръка да я премахнеш . Сваля сичко до метал.

                    Поздрави
                    Газ 69 2.4i
                    Густо майна, пътят свърши !!!
                    GSM: О895 7О6О59

                    Коментар


                    • #11
                      От: Киселина за махане на боя

                      От всичката химия, която съм пробвал, това е най-доброто за премахване на старите бои.Има го в Бриколаж на цена малко над 20 лв.Работи уникално:

                      http://vamko.com/levis-vitaf.php
                      DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                      Skype: pach_bs

                      Коментар


                      • #12
                        От: Киселина за махане на боя

                        Само как ще го изчистиш пък него после, та да хване новата боя ... Яка ти душа. Патил съм, чак до изхвърляне на детайлите.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Киселина за махане на боя

                          Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                          Само как ще го изчистиш пък него после, та да хване новата боя ... Яка ти душа. Патил съм, чак до изхвърляне на детайлите.
                          За всеки случай с 2%-тов разтвор на натриева основа и после 2%-тов на оксалова киселина и неутрализира всичко. Може да пробва директно с оксалова, но не съм го пробвал и не гарантирам за опасни газове. По-скоро липсата им. Абе 7 години се занимавам с химия, в смисъл в почистването (не съм мастит химик), но ме е шубе да пробвам някой неща. Все пак съм млад, за да се вдигам във въздуха или да се тровя.
                          Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Киселина за махане на боя

                            Преди десетина години ми се наложи да махам боя от старата дървена дограма на апартамента. Поразпитах колеги и познати(още нямах компютър, и думата "гугъл" ми звучеше обидно), та те казаха два препарата на български производители-едното беше "Дунав", а другото-"Терминатор". Съответно на Оргахим и Мегахим.
                            По същество еднакви продукти, но на две различни фирми, и поради това с различни имена.
                            Миришеше на сериозна химия, и се маже с четка. Чакаш половин час, и боята е подпухнала. Пише да се махне с шпатула, но и с обикновен парцал ставаше. Стига да е постояло достатъчно, а и количеството препарат да е също в достатъчно количество. Ако има повече пластове боя-още веднъж.
                            И според мен нямаше нищо общо с натриевата основа. Това си миришеше яко на..... Абе на химия...
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Киселина за махане на боя

                              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                              Преди десетина години ми се наложи да махам боя от старата дървена дограма на апартамента. Поразпитах колеги и познати(още нямах компютър, и думата "гугъл" ми звучеше обидно), та те казаха два препарата на български производители-едното беше "Дунав", а другото-"Терминатор". Съответно на Оргахим и Мегахим.
                              По същество еднакви продукти, но на две различни фирми, и поради това с различни имена.
                              Миришеше на сериозна химия, и се маже с четка. Чакаш половин час, и боята е подпухнала. Пише да се махне с шпатула, но и с обикновен парцал ставаше. Стига да е постояло достатъчно, а и количеството препарат да е също в достатъчно количество. Ако има повече пластове боя-още веднъж.
                              И според мен нямаше нищо общо с натриевата основа. Това си миришеше яко на..... Абе на химия...
                              Точно Терминатора ме накара да търся друга химия и да открия Левис-а
                              DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                              Skype: pach_bs

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X