Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лоена набивка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Лоена набивка

    Подкрепям напълно горните две мнения. След доста експерименти в момента термостатът ми отваря на 70-75град. Моят двигател е Газ 24Д и термостатът позволява регулиране.
    Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

    Коментар


    • От: Лоена набивка

      Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
      Да така е както казва Жоро. При температура 70 градуса двигателя работи най добре.
      Абе Драго , той двигателя работи добре при 70 гр. , ама питаш ли ме как се чустваме всички останали в тази джипка ?
      Зимата тази температура която цитирате тук е крайно недостатъчна за да се стопли това голямо купе,а и Жоро е прав че нямам намерение да качвам нито "Мусала" нито Мальовица" с него. Така че джипа ще работи с температурите които му препоръчва производителя . Благодаря на всички за мненията ви .

      Коментар


      • От: Лоена набивка

        Първоначално публикуван от Juraia Преглед на мнение
        Абе Драго , той двигателя работи добре при 70 гр. , ама питаш ли ме как се чустваме всички останали в тази джипка ?
        Зимата тази температура която цитирате тук е крайно недостатъчна за да се стопли това голямо купе,а и Жоро е прав че нямам намерение да качвам нито "Мусала" нито Мальовица" с него. Така че джипа ще работи с температурите които му препоръчва производителя . Благодаря на всички за мненията ви .
        Колега, ако мога да помогна - би могъл да уплътниш купето по някакъв начин за да запазиш топлото/ако ти се занимава/. Някъде из форума бе писано точно за уплътнения..Бате Драго да каже дали може.
        Излязох от темата - 'сори'.
        Последно редактирано от Селски пич; 04-02-11, 16:29.

        Коментар


        • От: Лоена набивка

          Първоначално публикуван от Владо Веков Преглед на мнение
          Колега, ако мога да помогна - би могъл да уплътниш купето по някакъв начин за да запазиш топлото/ако ти се занимава/. Някъде из форума бе писано точно за уплътнения..Бате Драго да каже дали може.
          Излязох от темата - 'сори'.
          Работя по това Владо , когато имам резултати ще ви покажа. Но напоследък не ми стига само времето май .

          Коментар


          • От: Лоена набивка

            На нашата УАЗ-ка сме сложили термостат ТС-107-06 - т.е. отваря на 70 град.

            Понеже се ползва основно лятото из балкана и на по къси разстояния.
            only 4 x 4,sim AWD

            Коментар


            • От: Лоена набивка

              Проблема в руските термостати идва от там че се произвеждат вече от много фирми.

              Преди беше най добре - Ставрово си правеше термостатите, имаше си качество и т.н.

              После се появиха китайски едно към едно с руските.

              Други фирми почнаха да произвеждат и стана пълна каша.
              only 4 x 4,sim AWD

              Коментар


              • От: Лоена набивка

                http://www.offroad-bulgaria.com/show...79#post1369079 Никой не чете архивите; ето го решението.
                На нас клиренс ни трябва , не скорост

                Коментар


                • От: Лоена набивка

                  Първоначално публикуван от uazik Преглед на мнение
                  Проблема в руските термостати идва от там че се произвеждат вече от много фирми.

                  Преди беше най добре - Ставрово си правеше термостатите, имаше си качество и т.н.

                  После се появиха китайски едно към едно с руските.

                  Други фирми почнаха да произвеждат и стана пълна каша.
                  Сашо,ако и ти кажеш че при теб няма оригинални заводски термостати ,тогава незнам къде трябва да търся!

                  Коментар


                  • От: Лоена набивка

                    Колеги, къде точно се слага лоената набивка. На последната пета на коляновия вал (така ми каза продавача в магазина) или на алуминиевата "пета" (така си мисля аз), която е след нея. Питам защото на моя двигател нямаше никъде и течеше като лейка. Беше сложена някаква набивка отвън (на блока) - между блока и маховика, като беше притисната с една ламаринена шайба, която се захваща с към блока и алуминиевата "пета"?
                    Три дена глупави експерименти икономисват половин час четене!

                    Коментар


                    • От: Лоена набивка

                      В твоя случай набивката се слага на алуминиевата пета.
                      ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                      Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                      Коментар


                      • От: Лоена набивка

                        Благодаря Ви!
                        Три дена глупави експерименти икономисват половин час четене!

                        Коментар


                        • От: Лоена набивка

                          Първоначално публикуван от Juraia Преглед на мнение
                          Сашо,ако и ти кажеш че при теб няма оригинални заводски термостати ,тогава незнам къде трябва да търся!
                          Ние имаме УАЗ ка - 39094 с нов двигтел УМЗ-4218л, в момента работната температура е към 82-85 градуса.

                          Моето мнение е че УМЗ -4218 моторите трабва да работят при по висока температура от 70 градуса. Така поне навремето ми казваше зам.главния конструктор на УМЗ т.е. че не трябва двигателя да пътува студен.
                          Ако трябва да е на 70 градуса да работи без термостат - майтап - но и това се е случвало.
                          only 4 x 4,sim AWD

                          Коментар


                          • От: Лоена набивка

                            Първоначално публикуван от uazik Преглед на мнение
                            Ние имаме УАЗ ка - 39094 с нов двигтел УМЗ-4218л, в момента работната температура е към 82-85 градуса.

                            Моето мнение е че УМЗ -4218 моторите трабва да работят при по висока температура от 70 градуса. Така поне навремето ми казваше зам.главния конструктор на УМЗ т.е. че не трябва двигателя да пътува студен.
                            Ако трябва да е на 70 градуса да работи без термостат - майтап - но и това се е случвало.
                            Според литературата е точно така дори по-висока температура препоръчват за работна за този двигател ,(80-90гр.)допускат дори кратковременна работа при 105 гр.!?! За този мотор 4218, специално е пагубно да работи без термостат ,защото голяма част от охл.течност ще продължи да се движи през малкия охл.кръг .При тези двигатели термостата е двуклапанен!

                            Коментар


                            • От: Лоена набивка

                              Първоначално публикуван от danail_3 Преглед на мнение
                              Колеги, къде точно се слага лоената набивка. На последната пета на коляновия вал (така ми каза продавача в магазина) или на алуминиевата "пета" (така си мисля аз), която е след нея. Питам защото на моя двигател нямаше никъде и течеше като лейка. Беше сложена някаква набивка отвън (на блока) - между блока и маховика, като беше притисната с една ламаринена шайба, която се захваща с към блока и алуминиевата "пета"?
                              Ако си чел темата отначало ,при мен случаят май е подобен .С какво е захванат маховика ти , с 4 гайки или 7 болта ? Набивка има оригинално само на колянови валове, чиито маховици са захванати с 4 бр. гайки . Ако е с болтове значи някой умник е приспособявал нещо като в моя случай . Моделът със 7 -те болта са със семеринг.

                              Коментар


                              • От: Лоена набивка

                                С 4 гайки е захванат маховика. Темата я прочетох от началото, но за съжаление не намерих отговор та сложих набивка и в ал. пета ( там канала е дълбок и с една не става - сложих 2 една върху друга за да уплътни прилично), сложих и отвън където си имаше (захваната с ламаринена шайба).
                                Накадката на вала е широка и стига и до двете места.
                                Три дена глупави експерименти икономисват половин час четене!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X