Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се слагат дискови спирачки от Витара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Как се слагат дискови спирачки от Витара

    Моя УАЗ е внос от Италия и е с италиянски дискови спирачки.
    УАЗ 31512-Тото

    Коментар


    • #62
      От: До: Как се слагат дискови спирачки от Витара

      Първоначално публикуван от cvetan petrov Преглед на мнение
      Има разбира се. Много колеги са монтирали комплект дискови спирачки от Хънтър, но са скъпи и затова се слагат от Витара. Комплекта за Витара втора употреба е около 150лв.
      Предполагам че не се налага да се преправя нещо ,имам предвид при монтажа от Хънтъра на обикновен 469 .

      Коментар


      • #63
        От: До: Как се слагат дискови спирачки от Витара

        Напротив,изхвърлят се/сменят се /някои здрави части,като;шенкелното тяло,за сверата не съм сигурен.По памет преработката беше около 800лв.,без гумите и джанти на 16 цола. То и моя диск си е оригинален от 3160 и апарата,но не ми се изхвърля шенкела/кулак поворотньи/и т.н.,а и колегите които са слагали,от този форум,и от други,че и в руските,дори и италианците,винаги го правят с пластина/планшайба/.Даже има фирми руски, които предлагат готови китове за преработката.Та като се порових,попрочетох иреших че ще я правя от Ст.40 -Ст.45,само механични обработки,без термични. Задните от витара,че не ми се разправя с ЦПУ-та.

        Коментар


        • #64
          От: Как се слагат дискови спирачки от Витара

          Да така е колега. Джантите може и 15 цола да си останат но трябва да са минусови от Витара, Дайхатцу и др.
          УАЗ 31512 Мицубиши L 200

          Коментар


          • #65
            От: До: Как се слагат дискови спирачки от Витара

            Първоначално публикуван от ivan_ Преглед на мнение
            Напротив,изхвърлят се/сменят се /някои здрави части,като;шенкелното тяло,за сверата не съм сигурен.По памет преработката беше около 800лв.,без гумите и джанти на 16 цола. То и моя диск си е оригинален от 3160 и апарата,но не ми се изхвърля шенкела/кулак поворотньи/и т.н.,а и колегите които са слагали,от този форум,и от други,че и в руските,дори и италианците,винаги го правят с пластина/планшайба/.Даже има фирми руски, които предлагат готови китове за преработката.Та като се порових,попрочетох иреших че ще я правя от Ст.40 -Ст.45,само механични обработки,без термични. Задните от витара,че не ми се разправя с ЦПУ-та.
            Защо когато се използват дискове от Vitara не се сменя шенкелното тяло ,а когато се слага от Hunter се сменя ? Сигурен ли си в това което твърдиш ? А колкото до джантите моите са Mangels ЕТ-12 дали ще станат без преработка ?

            Коментар


            • #66
              От: Как се слагат дискови спирачки от Витара

              На Хънтъровото шенкелно тяло има уши за захващане на апарата. Вероятно Хънтърови апарати могат да се сложат и с планшайба.
              Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

              Коментар


              • #67
                От: До: Как се слагат дискови спирачки от Витара

                Първоначално публикуван от Juraia Преглед на мнение
                Защо когато се използват дискове от Vitara не се сменя шенкелното тяло ,а когато се слага от Hunter се сменя ? Сигурен ли си в това което твърдиш ? А колкото до джантите моите са Mangels ЕТ-12 дали ще станат без преработка ?
                Джантите ти стават за дискови спирачки без преработка.
                УАЗ 31512 Мицубиши L 200

                Коментар


                • #68
                  От: Как се слагат дискови спирачки от Витара











                  Tова са снимките от монтажа на задните дискове.Подробностите: диск от Сузуки Витара,сп.апарат от Фиат Браво/Брава,Планшайба-Ст.45 /10мм , стругарска работа,сп.маркучи,преходен нипел,нови болтове инбусни.Дискове нови-76 лв.,апарати 40 лв.-втора употреба,накладки нови-37лв.,сп.маркучета-20лв.,стомана -210х210х10 мм два броя-18 лв.,пр.нипели -старите от цилиндрите ги престъргахме на нова резба 10х1мм,болтове-14лв.,стругарските обр. аз и един мой приятел.Предпочетох всичко да е ново,защото излизаше даже по-евтино,от цената на моргата за тиа ръждави железа,не коментирам. Апарата взех за проба,а той пасна,има и един минус ;накладката е по голяма от диска с 1,5 мм, буталото е 53мм ,мисля че е по голямо от Витаровото. Като пристигне диска от Хънтъра продължавам отпред,чак тогава ще е ясно мога ли да се върна на 15 ц джанти,ако ли не оставам си с 16ките. На една от снимките се виждат едни шайби ,които се налагаше да пдложа под лагера за да центровам диска.При монтажа се оказа, че дайлите имат големи отклонениа в размера и втулките отпаднаха,но по моста който мерих ,без тях не ставаше. Не допуски,а направо пропуски.Ха ха ха. Отпред пак ще правя планшайба.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Как се слагат дискови спирачки от Витара

                    Не виждам снимките колега.
                    УАЗ 31512 Мицубиши L 200

                    Коментар


                    • #70
                      От: Как се слагат дискови спирачки от Витара

                      http://ivanfiat.snimka.bg/tuning/spi...z-469-b.585085

                      Коментар


                      • #71
                        От: Как се слагат дискови спирачки от Витара

                        Станало е много добре . Когато направиш и предните сложи пак снимки .

                        Коментар


                        • #72
                          От: Как се слагат дискови спирачки от Витара

                          Първоначално публикуван от ivan_ Преглед на мнение
                          Добра работа.Браво.А отпред как си го замислил?С какви дискове и апарати ще е ?
                          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                          Коментар


                          • #73
                            От: Как се слагат дискови спирачки от Витара

                            Здравейте колеги !!! Интересува ме дали някои може да ми нарисува или даде някакви размери и дебелини на фланеца които даржи спирачните апарати, че ми хареса темата и реших да сложа и на моята машинка . Предварително благодаря !!!



                            п.п. "Работата винаги продължава !!! "
                            П.п. "Работата винаги продължава!!!" :P [SIGPIC][/SIGPIC]
                            GSM - 088/8877521

                            Коментар


                            • #74
                              От: Как се слагат дискови спирачки от Витара

                              Здравей колега.Добре си решил,но кой диск и апарат си избрал,аз имам само на моя проект. Имам и на планката за диск Хънтър и апарат Газела.Ако си от Софиа в магазина на ул.Габрово ги има !!

                              Коментар


                              • #75
                                От: Как се слагат дискови спирачки от Витара

                                Първоначално публикуван от ivan_ Преглед на мнение
                                Здравей колега.Добре си решил,но кой диск и апарат си избрал,аз имам само на моя проект. Имам и на планката за диск Хънтър и апарат Газела.Ако си от Софиа в магазина на ул.Габрово ги има !!
                                Колега аз съм с 15-ки джанти и незнам какав апарат може да влезе ? А там ги има и фланците и апаратите ли?
                                П.п. "Работата винаги продължава!!!" :P [SIGPIC][/SIGPIC]
                                GSM - 088/8877521

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X