Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гуми за УАЗ 469

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Гуми за УАЗ 469

    А бе на едро са ама пак са по на ситно от на тракторките грайфера. А щом тая на Жоро се е замазала значи и тия ще се замажат. Карал съм такива на самурай,но немога да кажа кои знае какви наблюдения. Наблюденията са ми по скоро от гледане. ЗА мен са по подходящи от класа ката на витара,самурай и подобни,хема леко,хем оборотно и като превърти доста се чисти и до някаква степен е по-малко агресивна и не се чупят толкова витарите за разлика когато са с тракторки. Уазовете и Газките са бавни за тия гуми според мен. Също така на асвалт и в камъни много им се чупят грайферите. А бе за разлика от кобрите или кайманите са идеални. Пробвай пък ще споделяш после мнения как са се представили на текезесарката.
    Луд умора нема,само се поти!!!

    Коментар


    • #77
      От: Гуми за УАЗ 469

      Всеобщо признато,бутонките са по-зле на кал от Тракторките.Колегата от раздел фероза-Венци Ключ,на последната разходка,имаше много точна констатация,-тези днес с тракторките се возеха а ние с бътонките се борех ме с калта.Като той кара ферозата много на "ръчка" но за голямата кал са по-слаби

      Коментар


      • #78
        От: Гуми за УАЗ 469

        Ами аз очаквам бутонките да са по-добре от Кайманите,затова ги и взех.Таралежките сигурност ще са по-зле от тракторките в калта,но и не търся кой-знае какви чудеса-просто ми изпаднаха и ги взех.
        ГАЗ69,Fiat Dukato maxi бордово 3,40м.Omai4x4 тристранен самосвал и Витара в проект!

        Коментар


        • #79
          От: Гуми за УАЗ 469

          Имам едно запитване, от мечата стъпка и каймана коя е по лека гума...
          Аз съм с меча стъпка, а с кайман никога не съм карал
          Благодаря предварително...
          [SIZE=5][FONT=Comic Sans MS] UAZ 469 for off-road[/FONT][/SIZE]

          Коментар


          • #80
            От: Гуми за УАЗ 469

            Първоначално публикуван от Р.Граховски Преглед на мнение
            Имам едно запитване, от мечата стъпка и каймана коя е по лека гума...
            Аз съм с меча стъпка, а с кайман никога не съм карал
            Благодаря предварително...
            Виж тази тема(http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=51950&page=1), там има теглото на повечето видове регенерати и дори теглото на 9ки-те на Жоро Василев.Като ги разгледаш и премериш твойте "мечоци" ще ти стане ясно коя е по леката гума...аз давам един глас за "мечата стъпка"
            ГАЗ69,Fiat Dukato maxi бордово 3,40м.Omai4x4 тристранен самосвал и Витара в проект!

            Коментар


            • #81
              От: Гуми за УАЗ 469

              Първоначално публикуван от steev69.bg Преглед на мнение
              На срещата в Зверино Жоро Василев беше с тези 9-ки тракторки и джипа му не успяваше да ги самоочисти на калното предизвикателство
              Така беше, но въпреки,че се запълниха продължиха да копаят. Тогава двигателят ми беше с две задрали бутала и нямаше сила. Сега положението е доста по-добро, но пак има места в, които се запълват(не казвам "замазват", защото продължават да се движат напред). Смятам, че на Уаз при изправен двигател си работят отлично.

              п.п. Аз харесвам бутонките, но не съм карал с такива и не знам, как се представят на Газ-69(Уаз).
              Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

              Коментар


              • #82
                От: Гуми за УАЗ 469

                Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                Така беше, но въпреки,че се запълниха продължиха да копаят. Тогава двигателят ми беше с две задрали бутала и нямаше сила. Сега положението е доста по-добро, но пак има места в, които се запълват(не казвам "замазват", защото продължават да се движат напред). Смятам, че на Уаз при изправен двигател си работят отлично.

                п.п. Аз харесвам бутонките, но не съм карал с такива и не знам, как се представят на Газ-69(Уаз).
                Колега , и аз гледах клипчето .Проблема че излезе трудно от това баирче едва ли е в двигателя ти, по скоро е в това че всяка машина колкото и добре да е подготвена ,като гледам си и с блокажи на двата моста, винаги си намира майстора по отношение на препятствие. Т. е. в определен момент това е предела на възможностите .Все пак и УАЗ -ките закъсват понякога .

                Коментар


                • #83
                  От: Гуми за УАЗ 469

                  Проблемът е в оборотите на гумите, при които започват да се чистят. Конкретно в ситуациятя ня клипчето буксувах на втора бавна. При включване на трета усещах как джипа потегля, но оборотите на двигателя падаха поради липса на мощност. Сегаслед ремонта положението е много по-добро, но си прав, че винаги ще се намери място, където мога да закъсам.

                  п.п. тогава в крайна сметка излязох нагоре по склона благодарение на тракторките.
                  Последно редактирано от Георги Василев; 07-02-11, 08:31.
                  Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Гуми за УАЗ 469

                    Нещо от няколко места чувам,че на асвалт въобще не държали пътя. Вярно ли е и при теб това твърдение. Моите при 80 си седят перфектно и за това питам. Да не би тая 9-ката да не могат да я направят права
                    Луд умора нема,само се поти!!!

                    Коментар


                    • #85
                      От: Гуми за УАЗ 469

                      Гумите са доволно криви и на баланс машина показват, че искат 450-500гр. Максималното тресене при мен е около 60км/ч и като го премина нещата се успокояват На асвалт се усеща и едно "ромолене" от грайфера, но аз съм ги купил основно за извън пътя.
                      Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Гуми за УАЗ 469

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение050.jpg
Прегледи:1
Размер:133.1 КБ
ID:5250672Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение049.jpg
Прегледи:1
Размер:146.9 КБ
ID:5250671 с гуми Я-192 карам моята уазка и със си доволен и повече оНатиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение051.jpg
Прегледи:1
Размер:119.2 КБ
ID:5250670т 2кубика дърва не мога да натоваря. мога даже да покажа как стои с два кубика букови сухи дърва. това е максимума но повече не мисля да го повтарям
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение052.jpg
Прегледи:1
Размер:130.2 КБ
ID:5250669

                        Коментар


                        • #87
                          От: Гуми за УАЗ 469

                          Първоначално публикуван от boqn _8228 Преглед на мнение
                          [ATTACH=CONFIG]298269[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]298268[/ATTACH] с гуми Я-192 карам моята уазка и със си доволен и повече о[ATTACH=CONFIG]298267[/ATTACH]т 2кубика дърва не мога да натоваря. мога даже да покажа как стои с два кубика букови сухи дърва. това е максимума но повече не мисля да го повтарям
                          [ATTACH=CONFIG]298266[/ATTACH]
                          Добре бе пич ! Направо ме утрепа! Браво !

                          Коментар


                          • #88
                            От: Гуми за УАЗ 469

                            Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                            Проблемът е в оборотите на гумите, при които започват да се чистят. Конкретно в ситуациятя ня клипчето буксувах на втора бавна. При включване на трета усещах как джипа потегля, но оборотите на двигателя падаха поради липса на мощност. Сегаслед ремонта положението е много по-добро, но си прав, че винаги ще се намери място, където мога да закъсам.

                            п.п. тогава в крайна сметка излязох нагоре по склона благодарение на тракторките.
                            Което си е истина,истина си е ,излезе нагоре по баира. Искам да те питам за тези "тракторни " гуми ,чувал съм че били много агресивни към полуосите и често предизвиквали скъсването им .Верно ли е ? Има ли ги в размер 15 цола ?

                            Коментар


                            • #89
                              От: Гуми за УАЗ 469

                              Моето мнение е, че е опасно да се карат на сухо, тежко трасе. На влажно нямам проблеми. Наблюденията ми са, че на Уаз без блокажи чупят повече от такъв с блокажи, защото като се развърти едното колело и след това захапе се получава голямо натоварване на трансмисията. Да има гуми на 15 цола- виж темите за тракторки в подфорума за гуми.
                              Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Гуми за УАЗ 469

                                Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                                Моето мнение е, че е опасно да се карат на сухо, тежко трасе. На влажно нямам проблеми. Наблюденията ми са, че на Уаз без блокажи чупят повече от такъв с блокажи, защото като се развърти едното колело и след това захапе се получава голямо натоварване на трансмисията. Да има гуми на 15 цола- виж темите за тракторки в подфорума за гуми.
                                Благодаря ти за информацията .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X