Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Уаз 31512 с двигател Газ 53 и мостове от Нисан У 61

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Уаз 31512 с двигател Газ 53 и мостове от Нисан У 61

    Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
    Луда,работа.260кг.-двигател.70кг скорости,40кг раздатка,20-кардаНИ,МОСТОВЕ ПО200кг и още куп железа и какво получаваш 2тона и нещо джип с 125кс ,мотор и Витарите и Самурайте с двигатели от по 100кс минават като вятър покрай тебе.
    Два тона-два тона.Ама има всички шансове да не се чупи.А Витарите се чупят.Аз поне съм счупил няколко...
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

    Коментар


    • #47
      До: Уаз 31512 с двигател Газ 53 и мостове от Нисан У 61

      Първоначално публикуван от bochkata Преглед на мнение
      Ако сложи Зилова на газковия двигател,какъв кардан ще сложи.
      Зиловата е доста по дълга и тежка,не им знам точните кила,а
      на ГАЗ-53 СК тежи точно 72кг.
      Какъвто ще сложи и с газковата- преправян
      Не е по дълга от 10-15см спрямо газковата и е можеби колко нисановата, тия данни незнам от къде ги цитираш ама 72 можеби е зиловата, газковата е към 55кг.
      С зилов феродов диск престърган по външния диаметър като газковия.

      Бях им измерил и изнамерил и габаритите и масите на неколко различни кути и раздатки за един вече дълбоко замръзен проект, само дано намеря листа...

      Обаче УАЗ-ковата е най подходяща за такъв варянт си мисля.

      А ако мислите че няма да се чупи... то и танк се чупи с лекота камо ли друго Всичко зависи от задкормилното


      ПП: за 66
      передат числа 1- 6,55; 2-3,09; 3-1,71; 4-1
      Случайни хора УАЗ не карат

      Коментар


      • #48
        До: Уаз 31512 с двигател Газ 53 и мостове от Нисан У 61

        Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
        ПП: за 66передат числа 1- 6,55; 2-3,09; 3-1,71; 4-1 передат числа 1- 6,55; 2-3,09; 3-1,71; 4-1 передат числа 1- 6,55; 2-3,09; 3-1,71; 4-1
        Екстра е.И с текезесарска РК ще дойде даже бавничко...КОето се лекува с по-големи гуми...
        передат числа 1- 6,55; 2-3,09; 3-1,71; 4-1
        0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

        Коментар


        • #49
          До: Уаз 31512 с двигател Газ 53 и мостове от Нисан У 61

          Тези камионските кутий са тежки и бавни ,по трудно включват на 1 и 2 с двоен амбр. Ако не стане от някои бус например от Форд, Ивеко или МБще се сложа Уазковат на първо време.

          Искам да развърта колелетата по сериозно.Засега имам гуми 33-ки мисля да си търся 35-ци за по натам.

          Да се чувства сила под предния капак.

          Коментар


          • #50
            До: Уаз 31512 с двигател Газ 53 и мостове от Нисан У 61

            колеги имам кутия от газ 53 но нямам кантар под ръка да я премеря но я вдигам с една ръка аи някой каза че нямала чупене за 2 години сме сторшили 3 кутии
            Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

            Коментар


            • #51
              До: Уаз 31512 с двигател Газ 53 и мостове от Нисан У 61

              Първоначално публикуван от pelivano Преглед на мнение
              колеги имам кутия от газ 53 но нямам кантар под ръка да я премеря но я вдигам с една ръка аи някой каза че нямала чупене за 2 години сме сторшили 3 кутии
              Пеливанче нали знаеш защо ги трошимеО т две години не буксувам с 5--6 тона по половин час и скоростите са добре
              К мирной жизни не пригоден.
              Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
              ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

              Коментар


              • #52
                До: Уаз 31512 с двигател Газ 53 и мостове от Нисан У 61

                Имах Транзит турбо дизел автовоз с двоина платформа 3 коли вози около 4.5 -5 тона ,350 000 км никакви проблеми със съединител и СК , диф се прецаква само, и си върви със скорост.

                А Уазкови кутий има ли със синхронизатора на 1 и 2 ра скорост. По новите дето са с 5 ск имат ли.

                Коментар


                • #53
                  До: Уаз 31512 с двигател Газ 53 и мостове от Нисан У 61

                  Първоначално публикуван от pelivano Преглед на мнение
                  колеги имам кутия от газ 53 но нямам кантар под ръка да я премеря но я вдигам с една ръка
                  Ама ти да не вдигаш само корпуса (или си щангист)
                  Аз едвам я превлекох сам като разкомплектовах двигателя
                  А това че е 55кила съм сигурен в ръководство съм го прочел
                  Случайни хора УАЗ не карат

                  Коментар


                  • #54
                    До: Уаз 31512 с двигател Газ 53 и мостове от Нисан У 61

                    Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
                    Ама ти да не вдигаш само корпуса (или си щангист)
                    Аз едвам я превлекох сам като разкомплектовах двигателя
                    А това че е 55кила съм сигурен в ръководство съм го прочел
                    не съм щангист ама нее тежка
                    Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

                    Коментар


                    • #55
                      До: Уаз 31512 с двигател Газ 53 и мостове от Нисан У 61

                      А защо не се сложи друг двигател като ще е с хептен различни скорости които трудно ще паснат и едвали ще се забрави че ги има...

                      Вярно, на тия камионските и уазковите скорости не им е силата бързото превключване.

                      Ако искш мощ има Черокита с доста добри мотори с коне... кефти ръчни кефти автомати скороси...



                      Пак неразбрах какво се търси след направата на това нещо
                      Случайни хора УАЗ не карат

                      Коментар


                      • #56
                        До: Уаз 31512 с двигател Газ 53 и мостове от Нисан У 61

                        Първоначално публикуван от asen asenov Преглед на мнение
                        Имах Транзит турбо дизел автовоз с двоина платформа 3 коли вози около 4.5 -5 тона ,350 000 км никакви проблеми със съединител и СК , диф се прецаква само, и си върви със скорост.

                        А Уазкови кутий има ли със синхронизатора на 1 и 2 ра скорост. По новите дето са с 5 ск имат ли.
                        Аси, на по новите УАЗки с 4 скорости кутията е синхронизирана и на 1 и 2 ра скорост, но руснаците казват че старата несинхронизирана на 1 и 2 ра кутия е най добра.
                        ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                        Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                        Коментар


                        • #57
                          До: Уаз 31512 с двигател Газ 53 и мостове от Нисан У 61

                          Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
                          А защо не се сложи друг двигател като ще е с хептен различни скорости които трудно ще паснат и едвали ще се забрави че ги има...

                          Вярно, на тия камионските и уазковите скорости не им е силата бързото превключване.

                          Ако искш мощ има Черокита с доста добри мотори с коне... кефти ръчни кефти автомати скороси...



                          Пак неразбрах какво се търси след направата на това нещо
                          той човека няма да ходи на рали че да превключва берзо аз на Уазката ги редя мн бързо без дори да им дам звук да издадът
                          Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

                          Коментар


                          • #58
                            До: Уаз 31512 с двигател Газ 53 и мостове от Нисан У 61

                            Първоначално публикуван от asen asenov Преглед на мнение
                            Тези камионските кутий са тежки и бавни ,по трудно включват на 1 и 2 с двоен амбр. Ако не стане от някои бус например от Форд, Ивеко или МБще се сложа Уазковат на първо време.

                            Искам да развърта колелетата по сериозно.Засега имам гуми 33-ки мисля да си търся 35-ци за по натам.

                            Да се чувства сила под предния капак.
                            Не забравяй,че Нисанските дифове са бързи.С УАЗ-кова кутия и 35-ци, няма да ползваш бързите.Камионския мотор е 120 коня и 300 нм(по спомени).С две думи е по слаб от някои модели турбодизелов Голф.А и всичко ще е тежко,Румен спомена 2 тона по-горе.На баирите ще мре,та ще ти иде да го запалиш после,след толкова труд.Единствения ти вариянт е да забавиш въртенето на колелата,та да може да се движи после.Дифовете-бързи,значи остават СК и РК.
                            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                            Коментар


                            • #59
                              До: Уаз 31512 с двигател Газ 53 и мостове от Нисан У 61

                              Май ще си сложа Уазковия к-т .
                              Нали Жоро каза до 15 май да е готов.
                              Трябва да има пусков срок като едно време за да има стимул.

                              Коментар


                              • #60
                                До: Уаз 31512 с двигател Газ 53 и мостове от Нисан У 61

                                Първоначално публикуван от asen asenov Преглед на мнение
                                Май ще си сложа Уазковия к-т .
                                Нали Жоро каза до 15 май да е готов.
                                Трябва да има пусков срок като едно време за да има стимул.
                                Така е Аси За състезанието в Лазарово монстера трябва да е готов
                                ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                                Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X