Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Преден кардан на УАЗ /размери и заменяемост/

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Преден кардан на УАЗ /размери и заменяемост/

    Моля,ако знае някой,да каже защо предният кардан на УАЗ-ките е по-тънък от задния и може ли вместо него да се монтира (с подходящ размер) ,кардан подобен на задния-тръба с карета.Извинявам се,ако темата е разисквана и за невежеството също. (Уж разбирам от УАЗ-ки)
    Игнат Донев 0899952444

  • #2
    По-тънък е, има друга дължина, различна форма и понеже минава близо до изпускателните тръби има тясна плътна част... Никакъв шанс за подмяна с тръба като на задния...
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #3
      Благодаря
      Игнат Донев 0899952444

      Коментар


      • #4
        тази тясна плътна част не се ли явява бушон против претоварване и чупенето на по важни агрегати

        Коментар


        • #5
          Моят преден кардан е леко скъсен заден. При мен обаче всичко е различно и аз нямам проблем с ауспуха. Но при стандартния УАЗ е напълно възможно както казва Венци дебелата тръба да пречи. Ако си ентусиаст лягаш и мериш.
          http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от kraz
            тази тясна плътна част не се ли явява бушон против претоварване и чупенето на по важни агрегати
            Формата на даден детаил не определя нейната здравина напротив, при голямо натоварване диференциала или раздатката ще се счупят много преди кардана.
            А това за ауспуха, не съм се замислял,но още утре ще надникна, защото ми стана интересно
            sigpic УАЗ-452

            Коментар


            • #7
              Прав е Венци Петров,ауспуха ще пречи на по-дебел кардан,но само на УАЗ 469 Б (джип),а на буханка и головастик(фургон и товарна) няма да има проблем.Но въпреки това тяхните предни кардани са също тънки. Ние(в сервиза) ще сложим на буханка скъсен заден и смятам, че ще стане. Йори Колев е пробвал-става.
              Игнат Донев 0899952444

              Коментар


              • #8
                Да става да се сложи заден кардан на буханката за преден и аз съм слагал
                ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                Коментар


                • #9
                  Бе, бяха си нормални карданите. Тия с пръта се появиха преди две години май, за всичките. Гънат се по-лесно като се ударят в нещо. По-кофти са. Ама сигурно са по-евтини за производство. Колкото и да са глупост. Това е положението, вече няма тръбни.

                  Коментар


                  • #10
                    Off topic:
                    Стефане,радваме се ,че се върна във форума
                    There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
                    No wahalla.

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от Стефан
                      Бе, бяха си нормални карданите. Тия с пръта се появиха преди две години май, за всичките.
                      Стефане, мойта Уазка е 85г. производство и кардана е с тънката част
                      sigpic УАЗ-452

                      Коментар


                      • #12
                        Няма УАЗ 469 и по късните му вариации на който предния кардан да не е с тънка и плътна част, както по-горе писах там няма място за друг...!
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • #13
                          А какво е детайл 469Б-2203015-10?

                          Коментар


                          • #14
                            Предния карданен вал за който говориме... С тънката част - току що го намерих в каталога...
                            VPetrov.photography

                            Коментар


                            • #15
                              Аха, и аз. Тръба ...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X