Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми с хидравликите на УАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблеми с хидравликите на УАЗ

    Колеги с Уаз се занимавам от 1995 г, знам им всичките плюсове и минуси,
    трошил сам мостове, ск. кутии и т.н. всичко се оправя, но един единствен проблем не мога да реша - хидравликите на уаз, а по точно спирачки, пък и съединител. Търсих във форума,но нищо не намерих, та затова се престраших да пусна нова тема.Нови помпи, нови сп. цилиндърчета, обезвъздушаване и пак проблем, спирачките хващат след напомване и говорим за помпи Fenox.Обичам този автомомобил и знам,че има решение,
    но явно на мен нещо не ми достига.Маркучи при пробите също са сменяни.Ще се радвам, ако някой има идея защо е така, то нека я даде за да не упорочаваме марката Уаз.Максимата е такава " Абе Уазка...."
    Ловът без offroad машина е като ловът без пушка.

  • #2
    Изхвърляш всички руски детайли от спирачната система и тогава ще спрат проблемите.
    Потърси и ще намериш, тук е писано много по въпроса.
    http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

    Коментар


    • #3
      Re: Не знам от къде да започна

      Първоначално публикуван от foxhunter
      ... за да не упорочаваме марката Уаз.Максимата е такава " Абе Уазка...."
      ами пробвай друга марка и ще видиш, че такъв проблем със спирачките не може да се появи
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #4
        Регулирай екцентриците правилно и проблемат ще отпадне.

        Коментар


        • #5
          Re: Не знам от къде да започна

          Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/
          Първоначално публикуван от foxhunter
          ... за да не упорочаваме марката Уаз.Максимата е такава " Абе Уазка...."
          ами пробвай друга марка и ще видиш, че такъв проблем със спирачките не може да се появи
          Тедо незнам какво имаш против УАЗ-а но вземи звънни на Митко (фулда) и го питай как се обезвъздушават спирачки на Нисан Патрул. След като са сменени всички спирачни цилиндърчета с нови, + помпа + серво...

          Нека не превъзнасяме "западните" срещу "руските" Имаме 11 броя с Брат ми от които само четири УАЗ-и тъй че много добре знам какво говоря...

          Първоначално публикуван от sariev
          Регулирай екцентриците правилно и проблемат ще отпадне.
          Добър съвет, ако сте го направили коректно и всичко по накладките и барабаните е в ред кажете да мислим. Но проверете и барабаните да не би от износване вътрешния им диаметър вече да е извън нормата...
          VPetrov.photography

          Коментар


          • #6
            На моят УАЗ 31512 имаше серво с оригиналната спирачна помпа и спирачките винаги ловеха от втория път, след като махнах сервото че не работеше проблема си остана но след това сложих спирачна помпа от Волга 24 еднокръгова и сега УАЗа спира перфектно от първия път.
            ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
            Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

            Коментар


            • #7
              Благодаря, че толкова бързо се отзовахте на помощ.Значи, регулирал
              съм ексцентриците, като накладките започнат да опират в барабана и леко връщам, така, че накладките да не опират.Дори сега мисля да
              сложа саморегулиращи се цилиндърчета, има такава тема във форума,
              но явно е от нещо друго.Сменял съм и помпата, но проблема си остава.
              Пак ще потърся във форума от кои западни автомобили стават помпи, ще
              я сменя и се надявам проблема да изчезне.
              Ловът без offroad машина е като ловът без пушка.

              Коментар


              • #8
                И аз смених всичко по два пъти и пак не спираше и пак течеше. Не си хвърляй парите на вятъра а си сложи дискове. Няма друго спасение.
                http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                Коментар


                • #9
                  при мене когато имах уазка всичко оригинал слагано с много внимание и молитва и затова и никви проблеми със спирачките не съм имал

                  Коментар


                  • #10
                    нищо нямам против уаз, както и към която и да е марка като такава! просто констатирам факт... патрола от втория път ли спираше или просто не спираше на 100% от възможностите си?

                    аз си мислех, че моята тойота спира зле, докато една уазка подмина отбивката, по която трябваше да мине след мен... говориме за скорост от 30-40кмч и дистанция над 20м между колите... е, наистина беше спускане, но аз намалих съвсем плавно...
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • #11
                      Виж тази тема.
                      http://forum1.offroad-bulgaria.com/viewtopic.php?t=6476
                      Всичкото желязо от първата снимка ми остана излишно след монтажа на дисковете и ще се радвам ако се намери някой да даде пари за него щото всичко е ново. Но не ти го препоръчвам, защото това е една беля и нищо повече. Ето как ми изглеждат новите спирачки, но имай предвид че са само за редукторните мостове.

                      http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                      Коментар


                      • #12
                        ТАЗИ ГЛАВИНА ОТ УАЗКА ЛИ Е
                        ЛОМ 4X4

                        Коментар


                        • #13
                          Първоначално публикуван от dochovia
                          ТАЗИ ГЛАВИНА ОТ УАЗКА ЛИ Е
                          Василе, от уазка е, но е за редукторните мостове.
                          Ловът без offroad машина е като ловът без пушка.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X