Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Маркировка на бутала

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Маркировка на бутала

    Здравейте, може ли някой да ми каже размера на нормални бутала но маркирани с различна боя?
    В руския каталог са маркирани с буквено означение А, Б, С, Д.
    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

  • #2
    До: Маркировка на бутала

    ако не бъркам колега и от опита ми със руските коли,боята която се слага отвътре на буталото на ушите на буталният болт сочи размера на буталният болт защато са със допуски....та трябва да търсиш бутални болтове със същата боя нанесена отвътрешната страна на болта...
    основният дефект на автомобила е зад волана:confused:

    Коментар


    • #3
      До: Маркировка на бутала

      Tова са точно хлабините между ризата и буталото (май 0,012мм за нови), като А, Б,... съответстват на подбраните с еднакви диаметър ризи и бутала и еднакво тегло на буталата.
      Демек един комплект за един двигател трябва всичките да са само с А или само с Б и т.н.
      Буталния болт обикновено си върви с буталото с определения допуск.
      Боята мисля че съответства точно на тези букви при някои но не съм на 100% сигурен.

      Искам и аз да попитам нещо в тази тема-
      Каква е разликата между буталата с по тесен и по широк първи компресионен сегмент. Кое е по добре и за какво и кое къде заводски се слага?
      Случайни хора УАЗ не карат

      Коментар


      • #4
        До: Маркировка на бутала

        А-91.988......92.000мм
        Б-92.000......92.012мм
        В-92.012......92.024мм
        Г-92.024.......92.036мм
        Д-92.036......92.048мм

        Това е значениети на буквата върху дъното на буталото на руските бутала.
        Разградските са маркирани с боя върху полата, боята как да Я РАЗЧЕТА?


        Още един въпрос, медния пръстен под ризата как е правилно да се сложи с канала нагоре /v/ или надолу /^/?
        "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

        Коментар


        • #5
          До: Маркировка на бутала

          Еми с микрометър и електронна везна най -сигурно.
          Разградските са маркирани с боя върху полата, боята как да Я РАЗЧЕТА?
          Слагал съм и по двата начина и дори по 2 на една риза.Двигателите не са имали проблем.
          Още един въпрос, медния пръстен под ризата как е правилно да се сложи с канала нагоре /v/ или надолу /^/?
          Случайни хора УАЗ не карат

          Коментар


          • #6
            До: Маркировка на бутала

            При моторите с букви се обозначава размера.
            А - стандарт
            В - 1 ремонт
            С - 2 ремонт
            D - 3...
            и т.н.
            Не всички бутала са с букви, но някои са така.

            Коментар


            • #7
              До: Маркировка на бутала

              Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
              А-91.988......92.000мм
              Б-92.000......92.012мм
              В-92.012......92.024мм
              Г-92.024.......92.036мм
              Д-92.036......92.048мм

              Това е значениети на буквата върху дъното на буталото на руските бутала.
              Разградските са маркирани с боя върху полата, боята как да Я РАЗЧЕТА?


              Още един въпрос, медния пръстен под ризата как е правилно да се сложи с канала нагоре /v/ или надолу /^/?
              тези означения са поставени на челото на буталото.на Разградцките боята не е върху полата а вътре в буталото.с каква боя е?Медния пръстен няма значение как ще го сложиш като стегнеш главата той се изправя

              Коментар


              • #8
                До: Маркировка на бутала

                Първоначално публикуван от токарев Преглед на мнение
                тези означения са поставени на челото на буталото.на Разградцките боята не е върху полата а вътре в буталото.с каква боя е?Медния пръстен няма значение как ще го сложиш като стегнеш главата той се изправя
                Именно от вътрешната страна е маркирано с жълта боя, това на кой размер /коя буква/ съответства?
                "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                Коментар


                • #9
                  До: Маркировка на бутала

                  жълтия цвят отговаря на 92 мм

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X