Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за вериги

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за вериги

    Гумите на УАЗ-а ми са 235х85R16 Кайман.
    Хубава гума за кал и ..... гола вода за сняг, даже и с допълнително направени грайфери.
    Затова съм решил да се обзаведа и с вериги за този размер.
    Въпроса ми е: Къде да търся и колко горе долу ще струват ?
    Благодаря на всички .... !

  • #2
    До: Въпрос за вериги

    Това не е размер. На практика трябва да се мери с рулетката в милиметри, понеже между едни и същи такива числа, на разните фирми, няма много общо в реалните физически размери.
    Проблемът ти е практически нерешим. Няма нито кой да докара от Русия, нито кой да ги направи тука, макар че имаме разрешение от Ниванди да си произведем колкото ни трябва от неговата клетка.

    Коментар


    • #3
      До: Въпрос за вериги

      Ще роритам утре в магазина при нас,преди имаше български по 25 лв. за две гуми.Но ако искаш гума за сняг и кал само тракторки.

      Коментар


      • #4
        До: Въпрос за вериги

        Колега, къде е този магазин ?!
        Гуми не мога да сменям, продължавам да търся вериги !!

        Коментар


        • #5
          До: Въпрос за вериги

          Имам две вериги 16 цола западни. Ако те интересува пиши.
          ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
          Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

          Коментар


          • #6
            До: Въпрос за вериги

            Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
            Ще роритам утре в магазина при нас,преди имаше български по 25 лв. за две гуми.Но ако искаш гума за сняг и кал само тракторки.
            Чувал съм мнения че с тези гуми се късали лесно полуваловете -"полуоските'. Вярно ли е ?

            Коментар


            • #7
              До: Въпрос за вериги

              Не.

              Коментар


              • #8
                До: Въпрос за вериги

                Как ще каса полуоска, това въопще не е така.
                [SIZE=5][FONT=Comic Sans MS] UAZ 469 for off-road[/FONT][/SIZE]

                Коментар


                • #9
                  До: Въпрос за вериги

                  Здравейте, аз си направих вериги, като използвах газкови вериги, който преработих да паснат на УАЗката, направих ги на зик зак, боядисах ги червени и стоят много хубаво на джипката, но съм ги слагал само да ги пробвам на равно никога не съм ги пробвал в бойни условия.
                  "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                  Коментар


                  • #10
                    До: Въпрос за вериги

                    И аз така преди няколко години си направих от две МАЗ-ови четири Уазкови пак зиг-загообразни
                    Две зими ги ползвах, третата само на предните колела, мойте се оказаха доста тежки и като ги подкарам по бързо се разхлабват и постоянно клопат по калниците, чат пат и се късат.
                    Обтегачите са слабо място и още не съм ги доизмислил.

                    Обаче като се сложат и на четиритете колела много важи, особено мотора ако има сила да ги върти в дълбокия сняг.
                    Случайни хора УАЗ не карат

                    Коментар


                    • #11
                      До: Въпрос за вериги

                      Аз намерих пружини от предни седалки на уаз 451, ако не се лъжа, тях съм ги пригодил за обтегачи на веригите, но както казах не съм ги изпробвал в истински сняг.
                      "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                      Коментар


                      • #12
                        До: Въпрос за вериги

                        А за бусове, няма ли да станат? Хич не ми се вярва за този размер да няма никакво предлагане.

                        Намерих едни, но са си скъпички.
                        Последно редактирано от robkobg; 23-09-09, 17:34. Причина: допълнение

                        Коментар


                        • #13
                          До: Въпрос за вериги

                          Колко скъпички?
                          [SIZE=5][FONT=Comic Sans MS] UAZ 469 for off-road[/FONT][/SIZE]

                          Коментар


                          • #14
                            До: Въпрос за вериги

                            В нета видях няколко вида от 80 кинта до 500, но не съм ги виждал наживо и предполагам, че тези евтините на първия камък или корен са аут.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Въпрос за вериги

                              Клетка. А то с калните гуми, навсякъде другаде си крава на лед. С веригите на АТ-тата си трактор навсякъде. Само на шосето пак си кола, като просто ги откачиш.
                              Освен ако нямаш пари и ремарке за 4 комплекта различни.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X