Обява

Свий
Няма добавени обяви.

УАЗ ZMZ Pro двигател 2,7 литра с капацитет от 150 конски сили автоматик модел 2020г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • УАЗ ZMZ Pro двигател 2,7 литра с капацитет от 150 конски сили автоматик модел 2020г.

    Здравейте, имам УАЗ ПАТРИОТ 2020г. Налага се поддръжка на автомобила, тъй като скоро му изтича гаранцията.
    Знае ли някой откъде може да се закупуват части за този модел?
    Ще съм благодарен за информация относно всичко свързано с този модел!
    Благодаря!

  • #2
    Карбон Плевен

    Коментар


    • B.V.S.
      B.V.S. коментира
      Редактиране на коментар
      Благодаря!

  • #3
    Според късмета.

    Шефът на Карбон от време на време се вясва в тоя форум под името uazik.

    Има и други вносители.

    Вносът на части от Русия конкретно, обаче, е доста тегав в момента.

    ---

    Ако е за поддръжка, това се поддържа като всяка друга кола - сменят се масла, филтри, ремъци - по-добре да не са "оригинални".

    Ако е за ремонт - напиши какво ти трябва.

    Коментар


    • B.V.S.
      B.V.S. коментира
      Редактиране на коментар
      Благодаря, за съжаление освен стандартните консумативи, като масло, филтри и др. , се налага да се сменят тампони по ходова част, семеринг на пр.диференциал и колянов вал, водни съединения, маншон на кормилен прът, машинка за заключване на задна лява врата и имам изгорял диод на ляв фар, който мисля е несменяем.
      Положението хич не е розово, това са дефектите за 10 000км.

  • #4
    Колега, имам опит със същото ГОВНО. Най-доброто,което можеш да направиш за него е скоропостижно да го изхвърлиш, както направих аз - на 12 000км... Докато не се качих на Патриот, мислех Нивата за най-кривата кола, до която съм се докосвал. Това е Черна дупка за пари и нерви. Може да ти звуча крайно, но това е моят опит. По-смрадлив е от старите Уазки.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • cecoa1
      cecoa1 коментира
      Редактиране на коментар
      Тоя е 2020г модел... А ти от твоя се оплакваш от доста по-отдавна .
      Не, че има голяма вероятност да е много по-качествен новия ... Ама пък знае ли човек...

    • B.V.S.
      B.V.S. коментира
      Редактиране на коментар
      Явно и моя е правен в петък ))

  • #5
    Първоначално публикуван от B.V.S. Преглед на мнение
    освен стандартните консумативи, като масло, филтри и др. , се налага да се сменят тампони по ходова част, семеринг на пр.диференциал и колянов вал, водни съединения, маншон на кормилен прът, машинка за заключване на задна лява врата и имам изгорял диод на ляв фар, който мисля е несменяем.
    Положението хич не е розово, това са дефектите за
    10 000км.
    Така както разказваш - гумени детайли и електроника. Все от "силните" страни на руската промишленост.


    С гумените детайли няма да видиш бял ден, докато не замениш всеки един от тях с нормален, произведен в "неприятелска" страна.

    - Семерингите се търсят и намират по размер. За полза, удобство и улеснение някои от тях са инчови (поне на стария УАЗ), но се намират. Инчовите се познават по не-целите милиметрови размери.

    - Водните съединения се пасват по форма и размер в някоя морга от западни или японски коли. Другият вариант е да се сглобят от готови силиконови тръби, колена и муфи (аз така направих ама е супер играчка и не става от един път).

    Относно водните съединения: ЗАДЪЛЖИТЕЛНО изхвърли и руския антифриз. Той има принос в проблемите. Тури му нормален (G11 - синичък) антифриз и го сменяй приблизително по предписанието му.


    Маншон на кормилен прът - по размер. Не знам за кой маншон говориш ама по размер можеш да потърсиш в ДБК Димитров. Там качеството е променливо ама обикновено стават.

    Тампоните за окачването - пак там, пак по размер. Или тунинг-мунинг полиуретанови.


    Машинката за заключване най-вероятно е бесен китаец. В произволен сервиз за аларми ще ти подберат друг бесен китаец и сигурно ще кара повече. Или - пак от морга, от нормална кола, ще кара още повече.


    С диода - вероятно може да се смени, но е люта разправия. Дай снимка. Ако си намериш фар с халогенни лампи - по-добре.

    Коментар


    • B.V.S.
      B.V.S. коментира
      Редактиране на коментар
      Много благодаря за вниманието и изчерпателния отговор!
      Явно ще падне кирилизация, но пък, като изключим проблема с гумените истории, трябва да призная, че машината е доста добра за каране и гази навсякъде!
      смених проблемните водни съединения с подобни от друга кола и ще продължа работа по отстраняване на другите проблеми.
      Още веднъж благодаря!!!
      Ще пусна малко снимки по-късно на фара и маншона!

  • #6
    Особено готини са пластмасовите полусфери, които го играят шенкелни лагери. Не знам на 2020г как е, но на по-старите е извращение.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #7

      Коментар


      • #8
        Фара се направи че не си го видял, поне докато не угаснат още 2-3.

        Най-вероятно е някой стандартен чип ама ще е супер играчка да го смени някой който знае какво прави и после ще се окаже че свети с леко различен цвят. Ще е поне толкова грозно колкото ако не свети ама ще си се разправял и може да си загубил херметичността.

        Ако въобще е било херметично де защото е руско.


        Маншонът който си снимал не е само маншон а е най-вече лагер.

        Воден от твърдото убеждение че авторите на тази курсова работа нищо не са измислили, а само са преписвали, набързо намерих следните примерни неща из нета:
        http://www.kitcardirect.co.uk/ford-s...aring-kit.html
        https://www.amazon.com/FORTPRO-Bushi.../dp/B084DBY73W

        С достатъчно търсене би трябвало да излезе нещо подходящо по ъгъл и сигурно и по диаметър.

        Ама точно това може би има смисъл да изръчкаш uazik да ти го достави. И по-добре да не е точно оригиналното.

        Коментар


        • B.V.S.
          B.V.S. коментира
          Редактиране на коментар
          Благодаря!!!

      • #9
        Коя комплектация сте си купили УАЗ Патриот. Кормилния маншон е консуматив. Внасяли сме на Ваксойл такъв. Но Патриотите с новите мостове са няколко в България.И много неща не поддържаме на склад.
        Семерингите не са толкова лоши. УАЗ премина на западни семерини / преди войната /. Относно диодите на фаровете. Те подлежат на гаранция. Продавача е необходимо да Ви ги замени. По точно фаровете. Проблема е че пак като изгорят и гаранцията е изтекла.

        only 4 x 4,sim AWD

        Коментар


        • #10
          Извинявай не видях заглавието до край. Автоматик разбрах кой модел.
          Последно редактирано от uazik; 12-07-23, 22:15.
          only 4 x 4,sim AWD

          Коментар


          • дядо владо
            дядо владо коментира
            Редактиране на коментар
            Темата е от преди година 😉................жега, какво да правиш ☕

        • #11
          Да не ви притеснявам, но двигателя ЗМЗ409 с про или без про в заводската си сглобка ще изкара Макс 30 000км.
          Ако се разглоби и сглоби с правилните допуски и части ще изкара поне 300 000км.
          Патриота си е Хънтър с друго купе и с всички произтичащи от това последствия.
          Моя Хънтър вече е на 1 700км и много скоро ще стане нормален автомобил-остава на му направя предния мост и раздатката. Двигателя няма да отварям(само му оправих софтуера), защото не възнамерявам да измина повече от 5 000км в следващите няколко години.
          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

          Коментар


          • #12
            На човека - доколкото разбирам Патриота е с автоматична скоростна кутия. Ако е така тя е PUNCH Powerglide 6L50. Раздатъчната кутия трябва да бъде - Divgi Warner TZ-94-000-003-A.Индия.
            Това е една част от разликите.
            А Вашия Хънтър навярно е с Даймос ск.кутия и раздатка като на Буханка с друга лостова система.Навярно е така.
            only 4 x 4,sim AWD

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X