Обява

Свий
Няма добавени обяви.

УАЗ - гарнитура между смукателен и изпускателен колектор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • УАЗ - гарнитура между смукателен и изпускателен колектор

    Я да събудим малко тоя заспал раздел


    Какво се прави, когато тая гарнитура между двата колектора продуха?

    Смяната с нова, изрязана от клингерит (защото оригинална няма никъде още от преди санкциите) кара 3-4 седмици и после пак пръц-пръц-пръц.


    Кой съм аз че да знам ама все си мисля че гарнитурата можеше да е на смукателния колектор където щеше да е много по-малко натоварена.


    Ако беше наблизо Стефан щеше да каже че УАЗът ми е смъртно обиден заради възгледите ми по руско-украинската война.
    Последно редактирано от Ясен; 19-03-22, 18:28.

  • #2
    Пак ли продуха? Че последното го рязах от алуминий.
    Калин Владов,09РСПБЗН

    Коментар


    • Ясен
      Ясен коментира
      Редактиране на коментар
      Пак се чува гнусния звук.

  • #3
    Четвърти УАЗ карам , там никога не съм имал проблем . Явно ти си майстор . Да ти пратя малко медно фолио с което да облицоваш клингеритовата гарнитура ...?
    На нас клиренс ни трябва , не скорост

    Коментар


    • #4
      Ако това е рецептата ще си намеря.

      Коментар


      • #5
        Ами не знам дали това е рецептата , но гарнитурата за глава е точно това - клингирит и мед. ....да пращам ли ?
        На нас клиренс ни трябва , не скорост

        Коментар


        • Ясен
          Ясен коментира
          Редактиране на коментар
          Тя и гарнитурата на главата е духнала ама за нея си имам оригинална и там е ясно какво се прави.

          Не пращай, искам да уточня диагнозата първо и да реша дали ще го правя изобщо.

      • #6
        Накрая всички си купуват истинска джипка
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • #7
          Накрая всички не искат да пишат във форума.Сори. Нищо лично
          only 4 x 4,sim AWD

          Коментар


          • #8
            УАЗ е истинска джипка.

            Това че е счупен от завода е част от чара му (ако не се налага да работиш с него - а на мен не ми се налага).

            Коментар


            • #9
              Един от проблемите при тези "автомобили" е, че пасващите повърхности не пасват. Вероятно затова духа гарнитурата.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • #10
                За 24-1008019 ли говориш Ясене. Не сме я внасяли от 20 години. На УМЗ там никога не сме имали ядове. В повечето случаи е в гарнитура колектор 24-1008080-Г , но не че е продухана. А някоя шпилка трябва да се постегне.

                Моят УАЗ измина 175 000 км без ремонт на двигателя - продадох го защото нямам къде да го държа на Балкана. Новия собственик е към 220 000 км.
                only 4 x 4,sim AWD

                Коментар


                • Ясен
                  Ясен коментира
                  Редактиране на коментар
                  Това да се разхлабят шпилките между глава и колектор съм го имал и го знам. В това отношение УАЗ е уникален автомобил (включително на Волга със същия двигател няма такъв проблем).

                  Точно за 24-1008019 става дума сега. Двигателят е ЗМЗ ама гарнитурата си е тая.

                  Утре по светло ще проверя дали е пак тя или гарнитурата между колектора и изпускателната тръба, която при мене също по някаква причина е консуматив.

              • #11
                Много килиметри бе...
                Ясене, Патриотът ще ходи където е мястото на всички УАЗи- сещай се трябва ли ти нещо от него.
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • Ясен
                  Ясен коментира
                  Редактиране на коментар
                  Не е да няма какво да наскубем от него.

              • #12
                Ясене, имам трайното решение за подобни проблеми, особено и ако повърхностите не са читави, а и няма опция да се изправят.

                И без това от два дни си мисля да ти звъня за климатично инфо, освен за помпата, та утре къде обед ще го направя.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X