Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем съединител Уаз/Газ69

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем съединител Уаз/Газ69

    Здравейте ако може малко помощ че тепърва навлизам в манията на руската школа.
    Наскоро си взех една Газ69 (първи джип) с волгов мотор д24 (доста побългарявани неща има по нея така като я гледам) та.. не беше палена от 12 години - смених разни консумативи по мотора заработи проблем няма, съединител и спирачки нямаше никакви - разглобих горните помпи (смених гумичките) мисля че системата ми се води от старите също така ми го няма отдолу капака на съединителя (нз дали има значение) взех си нов долен цилиндър налях нова течност (стара нямаше никаква) отлепих съединителя по някакъв начин и аз незнам как - обезвъздуших го .. регулирах хода на педала от гайките горе и повъртях също винтовете на долния цилиндър контра гайката и другия ( да кажа че незнам кое колко трябва демек на шано ) та съединителя почна да отделя в средата рязко и стана супер мега твърд , демек мускулна треска хванах само да направя 1 малко кръгче - скорости влизат не хъркат не буксува като цяло нищо смущаващо на пръв поглед освен че феродото ми изглежда към края си (много е изтъняло) - спирачки още нямам почти никакви ( не съм им отделил време) та въпроса ми е как да направя педала да не е толкова твърд че така не става да се кара (той е нереално твърд ) или нещо е заминало друго незнам - благодаря предварително ,може и някой по запознат да ми пише на лично тнх тнх

  • #2
    Капак се продава в Карбон - картер маховик...
    за съединителя... може да е от гумичката на горната помпа (ако долната е нова), може да е клеясала муфата на лагера... има и случай на изпаднала пружина от съединителя... трябва да се отвори и да се види...
    Don't hunt IF you can't kill
    първо 0883 после 333 накрая 448

    LZ1BGD

    Коментар


    • #3
      При Волгов двигател може да бъде Уаз-ков съединител, може и с Волгов. Ако си с Волгов феродовия диск е от Жук, Ниса ( по малък) И долу цилиндъра може да е Волга ГАЗ 24 - лагера се върти постоянно. Ако си с Волгов притискателен диск най вероятно палците са износени много и засичат при натискане - иска сваляне. и смяна. При по малък феродов диск може да сложиш и диафрагмен притискателен диск. А бе взех да ги забравям вече. Пиши, снимай отдолу...... Борето
      Намерих нещо старо - https://offroad-bulgaria.com/forum/%...BB%D0%B3%D0%B0
      Последно редактирано от boreto2; 23-08-21, 12:30.

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X