Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подходящ БЕНЗИНОВ двигател за присаждане на бордови УАЗ 451 !!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Подходящ БЕНЗИНОВ двигател за присаждане на бордови УАЗ 451 !!!

    Здравейте, колеги, то е явно, че старата тема от последния край на света (2012г.) е безвъзвратно умряла, така че ще трябва да се пише нова и актуална. Та идеята ми е с какво може да се заменят старите ветерани ДВГ 21-ци и и 24-ки на УАЗ? До скоро бях запален на тема дизелизация, но при направени някои тънки меринджейски сметки и разговори с колеги с успешни "ребензинизации", сега ме осени идеята да изследвам темата за модерен бензинов двигател на УАЗ - бордови. Идеята е да носи на газификация, да избегнем инвестицията за газов инжекцион, т.е. да си работи с обикновена газова АГУ. Да е сравнително икономичен и да има повечко мощност от споменатите руски, пардон съветски генерали. Познавам колега с успешно присаждане от фронтерски двигател 115к.с. и друг с БМВ. Ще се радвам да споделите вашите предложения...

  • #2
    Ай стига с твойте глупости!
    Купуваш една LC79 и си я ползваш. При LC всичко си е направено и няма нужда да сменяш помпи, съединители, двигатели, мостове и пр.
    Също така е доказано, че тези коли са изключително идиотоустойчиви , което значи , че точно ти няма да имаш проблеми с нея.
    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
      Също така е доказано, че тези коли са изключително идиотоустойчиви , което значи , че точно ти няма да имаш проблеми с нея.
      Сигурен ли си? Подценяваш го ми се струва.
      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

      Коментар


      • #4
        УАЗ 451 не е ли само със задно предаване?
        Значи верно е много проходим, щом само със задно излиза с 3-4 тона трупи по горските пътища ...
        Nissan Terrano 2,7 TDI

        Коментар


        • #5
          От де го изкопа УАЗ 451, не съм сигурен дали изобщо е внасян в Бг.Поне снимай да го видим.Или и това е поредната омазана тема.
          УАЗ 452Д,ML270CDI,Ford Transit, DAIHATSU Terios, Волга 2410 GSM 0898677185

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от Владо М Преглед на мнение
            .... успешно присаждане от фронтерски двигател 115к.с....


            Не съм наясно с опеловите двигатели, но доколкото знам някои бензинови от Рекорд или Омега са достатъчно здрави, безпроблеми, и невзискателни към експлоатацията. Лесно се преустройват от карбуратор на инжекцион и обратно. Присаждат се на малки камиончета (Ифа мултикар). За повече подробности ще трябва да питам...
            -Чем занимаетесь по жизни?
            -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
            -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

            Коментар


            • #7
              Абе, разликата между УАЗ 451 и 452 е, че единия е с климатик, пък другия с климатроник, си мисля.

              В предишната тема ставаше дума за 452, пък сега е 451...

              Карай, да върви лакардията.

              Коментар


              • Пенчо
                Пенчо коментира
                Редактиране на коментар
                Ама в тая 451 е с 3 !!!

            • #8
              Тоз мотор пасва директно без преработки
              УАЗ 452Д,ML270CDI,Ford Transit, DAIHATSU Terios, Волга 2410 GSM 0898677185

              Коментар


              • viperr
                viperr коментира
                Редактиране на коментар
                Такъв мотор и с 2 щайги дърва ще работи цял ден. Супер икономичен тегли много само е малко скъп за купуване.

            • #9
              Правилния двигател за един УАЗ си от по нов УАЗ примерно ЗМЗ-4104.10. Всяко друго преправяне и нагаждане не. че не е невъжможно, но ще ти изчерпи бюджета и скъса нервите. Преди време търсихме за местното горско стопанство бус 4х4 самосвал . . Като конструкция и изпълнение много ми допадна едно Дукато. сумата беше съвсем прилична 7000 лв. Поддържам автомобилите на две горски стопанства и на частни фирми секачи. Собственика на една от фирмите беше голям любител на уазите и искаше да му слагам дизелови двигатели. Казах му да не ме занимава , а да си купи бусове Транспортери синхро. Послуша ме и не съжалява.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X