Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Скоростна кутия за УАЗ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Скоростна кутия за УАЗ?

    Здравейте, СК ми кутия е почнала да се разбива и съм пред дилема. Дали да ремонтирам сегашната. Дали да си взема със синхронизатори , сега съм без. Или има вариант за присаждане?

  • #2
    Сложи от Ман четериоска. Става с леко препилване.
    Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
    New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от New hope Преглед на мнение
      Сложи от Ман четериоска. Става с леко препилване.
      Може и от ГАЗ 66/3/4.

      Коментар


      • #4
        За кибиците ще напомня, че вече отмениха карантината, и вече може да дремете и в градинката пред народния...

        Коментар


        • Владо М
          Владо М коментира
          Редактиране на коментар
          Имам една Уралска, добре, че ме подсети ,бях забравил.

        • New hope
          New hope коментира
          Редактиране на коментар
          Малко въглеродни нишки , тиксо , поксипол (ако няма ,може и сопол), няколко парчета тел и си я сложил.

        • petkov_bb
          petkov_bb коментира
          Редактиране на коментар
          Не съм имал претенции към скоростните кутии на ZF! Може да си избереш според предпочитанията.

      • #5
        ремонтирай си сегашната...
        основният дефект на автомобила е зад волана:confused:

        Коментар


        • #6
          В "субекта", който се опитваш да ремонтираш, има ли изобщо нещо, дето да не е умряло?
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • Владо М
            Владо М коментира
            Редактиране на коментар
            Засега СК, спирачна помпа, тампони и две скоби.

        • #7
          Великия бизнесмен пак показва, че не може да смята. Ква и скоростна кутия да сложи, производителността на машината няма да се повиши почти изобщо. Следователно още на първо мислене, варианта за нещо различно от заводските кутии, е ясно че би бил безсмислено набутване на пари, които няма да се върнат от такова "подобрение". Иначе казано, детинско мислене. Пък после защо отговорите са несериозни...ми няма какви други да са.
          Отделно, че е близко до акъла, че слагане на друга кутия, е равно на слагане на друг мотор на старата кутия. А при положение, че искаш да сменИш и двигателя и кутията, и имаш вариант за отделна раздатка(от Газ 69 примерно) с кардан, защо въобще да мислиш друга кутия на стария мотор, или друг мотор на старата кутия?!
          Ако ще се прави просто за да върши работа, слагаш друга уазова кутия или ремонтираш старата. Ако нещо ще се сменя с друга кутия, то по-добре в комплект с мотора и отделна раздатка.
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • Владо М
            Владо М коментира
            Редактиране на коментар
            Това, че карам и двата варианта, не значи, че съм стигнал до най-добрия вариант. За това ми се иска да чуя и други мнения освен моето.

          • cecoa1
            cecoa1 коментира
            Редактиране на коментар
            А че не можеш за себе си да решиш кой е по-добрия вариант, какво значи?!
            Че и на теория и на практика, все толко ти е акъла...

          • Владо М
            Владо М коментира
            Редактиране на коментар
            То за това са форумите - за съмняващи се хора, за любителите на на абсолютната истина - монолозите на банкянския сикаджия.

        • #8
          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
          Великия бизнесмен пак показва, че не може да смята. Ква и скоростна кутия да сложи, производителността на машината няма да се повиши почти изобщо. Следователно още на първо мислене, варианта за нещо различно от заводските кутии, е ясно че би бил безсмислено набутване на пари, които няма да се върнат от такова "подобрение". Иначе казано, детинско мислене. Пък после защо отговорите са несериозни...ми няма какви други да са.
          Отделно, че е близко до акъла, че слагане на друга кутия, е равно на слагане на друг мотор на старата кутия. А при положение, че искаш да сменИш и двигателя и кутията, и имаш вариант за отделна раздатка(от Газ 69 примерно) с кардан, защо въобще да мислиш друга кутия на стария мотор, или друг мотор на старата кутия?!
          Ако ще се прави просто за да върши работа, слагаш друга уазова кутия или ремонтираш старата. Ако нещо ще се сменя с друга кутия, то по-добре в комплект с мотора и отделна раздатка.
          Аз разбирам, че е веселушко, ама що му се връзвате?

          Коментар


          • #9
            Каква е нормалната цена за втора ръка и някой има ли читава?​​​​​​

            Коментар


            • #10
              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение

              Аз разбирам, че е веселушко, ама що му се връзвате?
              Г-н пенсионер, MY FRIEND, нещо не разбрах поста ви? Вас ви е яд, че дори съпругата ви не ви връзва вече? И за това завиждате на другите?

              Коментар


              • #11
                SETRA 315 с 8 сккорост барзи и бавни вечнае

                Коментар


                • #12
                  Виж тук :http://www.armyshop-bg.com/arm/index...2-56&Itemid=78

                  Търсят за кутийте от Уаз 350 лв.
                  Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                  Място и хора към които да принадлежи ...

                  Коментар


                  • Кольо
                    Кольо коментира
                    Редактиране на коментар
                    Адаш, наш Владко надали чете вече тази тема, та е все тая.
                    А тези са луди, ако мислят, че някой ще им, даде 350 лева за УАЗкова кутия.
                    Аз бих дал не повече от 30-40 лева. И това е много, ама май цената на скрапа се покачи, та става...

                • #13
                  Кольо, твоето мнение е по голям спам отколкото на Владко. Имаш ли уаз карал ли си?
                  То и за твоя трактор някой се изказаха, че е за скрап.
                  Големи хора сме, нека не се обиждаме на машините, който обичаме караме и поддържане.
                  "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                  Коментар


                  • Кольо
                    Кольо коментира
                    Редактиране на коментар
                    Къде видя да обиждам? УАЗ си ги уважавам, за времето са си били сериозни машини. Нашата грешка е, че още продължаваме да величаем машина от една друга епоха. Да-УАЗ е така измислен, че всичко да се разглобява и да смени само дефектиралата част вместо да се сменя целия възел както е при съвременните коли. Просто по онези времена автомобилостроенето е било на този принцип. И за мен е по-правилния начин де.
                    Но света се развива, и УАЗ си остава в онази епоха. По тогавашните стандарти е сериозна машина, по сегашните-отстъпва на почти всеки джип от 90-те, макар да има доста здрави части. Мостовете ако не се търси някаква сериозна работъа от тях, както ние ги изнасилваме са си доста здрави, макар и архаични. Карданите също може би са най-здравото нещо в УАЗ. Рамата е направо уникална.
                    Обаче скоростната кутия на УАЗ е най-калпавото нещо в УАЗ. Раздатката е по-добра, ама кутиите са майко мила. Затова казвам, че бих взел кутия само на цената на скрап.
                    Обаче въпреки това-няма по-добро решение от заводското, ако ще се оставя оригиналния двигател и мерак да се ползва оригиналната раздатка. Просто няма по-лесно решение.
                    Ако се слага друг двигател-винаги е най-добре да се сложи с неговите съединител и кутия, а раздатката се напасва. И пак става недобра работа, всички предавателни числа трябва да са спрегнати едно сдруго-на всяка предавка на кутията през бързи и бавни на раздатка, през диференциалите... И всичко това сметнато през кривата на втръящия момент на двигателя.
                    Абе не е лесно, в заводите тези неща ги мислят глутница инжинери...

                • #14
                  На кои джипове от деветдесетте отстъпва уаз и по какво,?
                  Липсва и комфорт, но и в това и е чара.
                  Чупели диференциали, е да си видял Паджеро с 2 кубика дърва?
                  За скоростите не споделям твоето мнение, безпроблемен възел, е на моя първа изключва понякога из баир, но като се има в предвид, че е на 40 години мисля е нормално, каня се да сменя запчатката на първа но все нямам време.
                  Карам го на газ и е по икономичен от другия ми джип Дизел.
                  "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                  Коментар


                  • New hope
                    New hope коментира
                    Редактиране на коментар
                    Убихте се от крадене на дърва бре ! Да сравняваш Мицубиши Паджеро и Уаз по здравина в полза на уаза лекарите го наричат Шизофрения!

                • #15
                  Ами имал съм 469 и Патриот (още го имам). Едното с чук тел и мамата става. Другото и за това не става... Колкото до отстъпването - имам Тойота J6 от 1982г (на снимката) и смея да твърдя, че е по-добра в абсолютно всичко от 469 (Патриотът не го имам за автомобил).
                  Имам опит и с два Патрола Y60 - дизелов 4.0 и бензинов 4.2 - и те са по-добри във всичко. Тези дни се наложи да правим много курсове с по два кубика дърва с двата джипа със Станко (вече не пише тук) и.... да влачим Буханка със строшен диференциал...
                  Няма нещо, което да не съм правил по УАЗ 469 - често и на пътя. На Тойотата не се налага, въпреки, че показанията на километража са такива, каквито никой УАЗ не може да доживее.
                  469, въпреки всичко има моето искрено и дълбоко уважение. Като ме хване съветската носталгия ще покарам този на Ясен (или каквото там е останало от него).
                  А Патриотът е недоразумение на всяко ниво и служи да те закара в тръните и да се строши.
                  Прикачени файлове
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X