Обява

Свий
Няма добавени обяви.

УАЗ 469 няколко въпроса относно разглобен двигател

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • УАЗ 469 няколко въпроса относно разглобен двигател

    Здрашейте колеги ,нов съм във форума и съм скорошен собственик на УАЗ 469 който не работеше нещо както трябва и реших да го разглубя..
    Занесох днес главата за шлайф утре ще е готова ,но имам няколко въпроса относно зглобяването, гледах доста клипчета изчетох доста инфо , но всеки казва различни неща.
    1 реда за стягане на болтовете ми е ясен ,но на какви Nm?
    2 на какви Nm се стягат гайките на кубиличнич вал?
    3 какви хлабини трябва да се оставят на клапаните ( главата няма да се сваля прекалено много не повече от 0.5 мм +– )и реда по който се правят?
    4 на какви Nm се стягат биелите?
    Благодаря!!!

  • #2
    Чети...https://offroad-bulgaria.com/forum/%...83%D0%B0%D0%B7
    На нас клиренс ни трябва , не скорост

    Коментар


    • #3
      Главата се сваля с 3,5 мм, по спомен, за да се вдигне компресията. Двигателя става съвсем друг.

      Но за милиметрите не ми вярвай на сляпо, ако не намериш из форума информация-кажи, ще питам когоъто трябва. Но на всяка УАЗкова глава която е свалена са правили това остъргване, и много машини си вървят така.
      Само внимавай да не би твоята вече да е остъргана веднъж...
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #4
        Колега aldr все още нямам достъп до всички теми и не мога да го прочета.. Чакам все още отговори

        Коментар


        • #5
          Баневски напиши какъв е двигателя.
          only 4 x 4,sim AWD

          Коментар


          • #6
            Ами не съм много запознат, но до колкото знам е Газ 21

            Коментар


            • #7
              Приятелю ако зададеш точен въпрос ще има точен отговор.

              Ето ти ръководство за ремонт на УМЗ-421 за някои основни неща ще ти свърши работа. http://www.uazbuka.ru/lib/umz_eng/umz-421.pdf
              only 4 x 4,sim AWD

              Коментар


              • #8
                Ние не можем да знаем каква примерно глава за блок имаш. В повечето случаи главата е 98 мм висока и се пили до 94 мм да не се обърка нещо.
                only 4 x 4,sim AWD

                Коментар


                • #9
                  Най сигурно е 94,9 мм. Все пак питай. И най добре на парче. Питаш отговарям.
                  only 4 x 4,sim AWD

                  Коментар


                  • #10
                    Ето така изглежда двигателя, съжалявам за невежеството ми, не съм наясно с руската техника, ако някои знае модела нека каже...

                    Коментар


                    • #11
                      Извинявай, ама щом не си наясно с руската техника-УАЗ не е за теб.
                      Знам, че няма да ми обърнеш внимание, но скоро ще се убедиш сам.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                        Извинявай, ама щом не си наясно с руската техника-УАЗ не е за теб.
                        Знам, че няма да ми обърнеш внимание, но скоро ще се убедиш сам.
                        Я как ги разбираш нещата , сякаш цял живот УАЗ си карал
                        На нас клиренс ни трябва , не скорост

                        Коментар


                        • #13
                          Благодаря за отговора, но не виждам с какво ми помага, ако няма да помагаш не пречи поне... Без да се заяждам, ама виждам, че ти си спец, я да ми кажеш отговорите на въпросите които търся....
                          Карал съм две три уазки мога да кажа, че ме кефи, ремонтирам коли от 10г, но относно въпросите които зададох не съм на ясно и не мисля, че е срамно да попитам
                          А ако снимките не помагат ще търся номер по двигателя утре

                          Коментар


                          • Кольо
                            Кольо коментира
                            Редактиране на коментар
                            Откъде пък видя, че съм спец?
                            Ремонтирал съм някоя друга УАЗка, знам някои неща, но също знам, че човек който се занимава с ремонт на коли от 10 години не му представлява трудност да оправи такава елементарна машина като УАЗ. То няма нищо в нея.

                            Ама карай, наистина-човек не може да знае всичко, и не е срамно да пита като не знае.
                            Друго е срамно, ама нейсе.

                        • #14
                          С квадратни колектори е УМЗ-451МИ и УМЗ-451МИЭ.Като гледам може и да е бил екраниран.За сега това установихме. Нещо по спомен основните лагери май имаха разлика в един от тях но мога и да греша.

                          Давай с въпросите.
                          only 4 x 4,sim AWD

                          Коментар


                          • #15
                            Един по един , че като се насипят много не мога и телевизия да гледам и да отговарям.
                            only 4 x 4,sim AWD

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X