Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на корона и пиньон, на задния диференциал, на УАЗ 469Б

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Смяна на корона и пиньон на задния диференциал на УАЗ 469б

    Карай смело бе пич!От ранна пролет съм на втулка и нямам проблеми.Хубавото на втулката е че е месингова.ако се износи или счупи и изпадне,вероятноста да счупи короната е много малка.Проблема на пагерчето е точно там.Малко да раздуе леглото и изпада.Последствията всички ги знаем.Съвет от мен-сложи няколко центъра от вътрешната страна на втулката за да не изпада назад към короната.Това за каналите е правилно но не се фтилясвай:два спираловидни са абсолютно достатъчни.Сипвай масло и карай смело.Ако всепак не сложиш втулка без този ОПОРЕН лагер УАЗА не е за планината.Можеш да си го караш по асфалта без никакви проблеми.Затова някои майстори ги чупат,махат и прочие такива майстории.

    Коментар


    • #47
      До: Смяна на корона и пиньон на задния диференциал на УАЗ 469б

      Първоначално публикуван от reichfurrer Преглед на мнение
      Колега как е с втулката, кара ли или се счупи?? Какво е твоето наблюдение??
      Бате гумите дигат Прахта ... задния е на пУШКА да не го орочасъм ама е на 6!!!!!

      Добавих Резервоар от трабант казвам ви няма гаснене горивото бързо идва и е 26 литра пре достатъчно за мен. ( малко простичко е вързано но е здраво уверявам ви.
      Последно редактирано от Pursie; 09-10-09, 21:01.
      [SIGPIC][/SIGPIC]

      Коментар


      • #48
        До: Смяна на корона и пиньон на задния диференциал на УАЗ 469б

        http://www.youtube.com/watch?v=lWNFPOR6Iqw
        [SIGPIC][/SIGPIC]

        Коментар


        • #49
          До: Смяна на корона и пиньон на задния диференциал на УАЗ 469б

          Първоначално публикуван от kyrsor Преглед на мнение
          Бате гумите дигат Прахта ... задния е на пУШКА да не го орочасъм ама е на 6!!!!!

          Добавих Резервоар от трабант казвам ви няма гаснене горивото бързо идва и е 26 литра пре достатъчно за мен. ( малко простичко е вързано но е здраво уверявам ви.
          Колега пусни някъкви размери на опорната втулка.
          Последно редактирано от Pursie; 09-10-09, 21:02.
          Там където свършва асфалта, започва моят път!! тел: 0886763494

          Коментар


          • #50
            До: Смяна на корона и пиньон на задния диференциал на УАЗ 469б

            Няма размер.Всеки стругар знае как да си вземе размера.За всеки случай отделен размер.Само не харесвам на колегата,че е направил цяла втулка и пиньона лагерува в нея директно.Трябваше да я раздели горе долу на две части ида лагеруват една в друга и между тях тези спираловидни улеи.Става перфектно.

            Коментар


            • #51
              До: Смяна на корона и пиньон на задния диференциал на УАЗ 469б

              Колега и аз закъсах с дифове и двата даже ако може обясни по-подробно как да се направят фВтулките да лагеруват по-хубаво ако имаш и скици или снимки даи ги
              Първоначално публикуван от 4i4o mi Преглед на мнение
              Няма размер.Всеки стругар знае как да си вземе размера.За всеки случай отделен размер.Само не харесвам на колегата,че е направил цяла втулка и пиньона лагерува в нея директно.Трябваше да я раздели горе долу на две части ида лагеруват една в друга и между тях тези спираловидни улеи.Става перфектно.
              Последно редактирано от Жоро Донечки; 09-10-09, 23:01. Причина: В
              0885 297985,мтел-Радо
              0876 556870,виваком като домашен

              Коментар


              • #52
                До: Смяна на корона и пиньон на задния диференциал на УАЗ 469б

                Нямам нито скица нито снимка.Ще се опитам да обясня по подробно.Представи си оргиналното лагерче-Дебелината трябва да бъде колкото него.Има малка черупка , горяма черупка и съчми където лагерува.Втулките трябва да са две и да лагеруват една в друга вместо сучмите.Дано съм ви бил полезен!!!

                Коментар


                • #53
                  До: Смяна на корона и пиньон на задния диференциал на УАЗ 469б

                  Аз,мисля че ако лагеруват като втулките на стартера (лагеруват разнородни метали и триенето е по-малко)е по добре,улеите за маслото също ми се струва добра идея.
                  Последно редактирано от Pursie; 09-10-09, 21:03.

                  Коментар


                  • #54
                    До: Смяна на корона и пиньон на задния диференциал на УАЗ 469б

                    Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                    Аз,мисля че ако лагеруват като фтулките на стартера(лагеруват разнородни метали и триенето е по-малко)е по добре,улеите за маслото също ми се струва добра идея.
                    Аз също немога да си преставя как ще лагеруват една в друга втулките.
                    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                    Коментар


                    • #55
                      До: Смяна на корона и пиньон на задния диференциал на УАЗ 469б

                      Ей ако намера лагерчето което си купих преди да направа втулката,ще взема да го занеса на моя стругар да направи една втулка да ви я покажа,и ще я подаря на някой.Направих само една и я сложих на дифа.Няма как да я снимам!Но ей на работи перфектно/За сега,да не го урочасам/По скоро блокажа ме дъни каточели,ама ще видя зимата????????

                      Коментар


                      • #56
                        До: Смяна на корона и пиньон на задния диференциал на УАЗ 469б

                        Ти по-добре знаеш ,нали си го направил вече.Ние само изказваме мнения.

                        Коментар


                        • #57
                          До: Смяна на корона и пиньон на задния диференциал на УАЗ 469б

                          Колеги номера на лагера е 102304 с размери:20/52/15 мм.Втулката трябва да се направи със съответната хлабина за лагеруване защото лагера влиза плътно на пиньона и на кожуха.

                          Коментар


                          • #58
                            До: Смяна на корона и пиньон на задния диференциал на УАЗ 469б

                            Колега, намери си кадърен майстор, че ако караш на принципа "проба - грешка" ще ти излезе доста солено!!!

                            Коментар


                            • #59
                              До: Смяна на корона и пиньон на задния диференциал на УАЗ 469б

                              Първоначално публикуван от Teofanov Преглед на мнение
                              Колега, намери си кадърен майстор, че ако караш на принципа "проба - грешка" ще ти излезе доста солено!!!
                              Колега за кадърния майстор няма спор, но в нашия край майсторите казват, че за 469 задния лагер е по добре да го няма а за 452/товарна/ трябва да има. Логично ако се сложи на 469 ще е по здраво.
                              На откриването на ловния сезон на джипката усетих неприятен звук от задния мост. При проверката/след разглобяване/ установих, че един зъб от пиньона е в маслото, счупено легло на лагер/преди това/ и липсващ лагер.Купих пиньон и корона и лагерчето, но реших да пробам колко ще изкара със старите пиньон и корона и поставено лагерче - 6 съботи и недели с по 6-8 мъжаги и 3-4 кучета без никакво жалене по южния Осоговски балкан и още се движи.
                              Така, че лагер или втулка трябва да има според мен.

                              Коментар


                              • #60
                                До: Смяна на корона и пиньон на задния диференциал на УАЗ 469б

                                Първоначално публикуван от TONI 1977 Преглед на мнение
                                в нашия край майсторите казват, че за 469 задния лагер е по добре да го няма а за 452/товарна/ трябва да има
                                Твърдението е елементарно.
                                С лагерчето се прави по-трудно реглажа, но пък като се направи добър реглаж
                                става много по-здраво и носи на по-големи натоварвания.
                                Без лагерче по-лесно се регулира, допуските са по-големи
                                и износването е по-малко при не прецизен реглаж.
                                Ако една машина не се товари и се кара основно само по шосе спокойно може да кара и без лагерче.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X