Обява

Свий
Няма добавени обяви.

+ и - на редукторните мостове

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: +и- на редукторните мостове

    Има всичко,Споко...
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

    Коментар


    • #62
      До: +и- на редукторните мостове

      Какво да го пращаш човека.

      Барсовите мостове изчезнаха от формите на заявка на УАЗ.

      Ще проверя и ще пиша,каква е историята.

      В общи линии в завода ситуацията не е розова.

      И неща които не вървят на конвеера, може и да не се произвеждат.

      Ще видим как ще идват първите доставки.
      only 4 x 4,sim AWD

      Коментар


      • #63
        До: +и- на редукторните мостове

        Имам въпрос към "разбирачите",става въпрос за бордовата УАЗка:
        1.Стават или нестават редукторните мостове
        2.Дали има файда само от заден мост, при по-тежки товари за улесняване работата на мотор,скорости и др.

        Коментар


        • #64
          До: +и- на редукторните мостове

          Първоначално публикуван от lubohamar Преглед на мнение
          Дали има файда само от заден мост, при по-тежки товари за улесняване работата на мотор,скорости и др.
          Как си представяш два диференциала с различно предавателно число на един автомобил?
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #65
            До: +и- на редукторните мостове

            Колега,не отричам прдимствата на редукторните мостове,дразни ме представянето им като панацея за абсолютна проходимост.По-здрави са,с по-добро малко предавателно число,и по-голям клиренс и дотам.За човек който работи с Уаз ежедневно не е по-добре,щото ако счупиш гъбка и си някаде от провинцията,на продавача не му е ясно каква е тази част.Иначе всеки може да ремонтира обикновен мост.Второ много голяма цена/най-важното/Трето /че се чупят рядко не е много достоверно,Голди смени 4-гъбки,което е бушона на системата.За 2.800лв.можеш да земеш мост настаро от Г-класа който е много по-здрав и има пълна блокировка.4-то,аз съм върл фен на руските машини но политиката на държавата е обвързана с европейския саюз и те ще изчезнат като Ладите за жалост.

            Коментар


            • #66
              До: +и- на редукторните мостове

              Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
              ...
              Сандък с гъбки в багажника. 8 броя например.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #67
                До: +и- на редукторните мостове

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Сандък с гъбки в багажника. 8 броя например.
                Колеги, дайте да ги видим тези "гъбки". "Бос" съм в тая тема..., а ми е интересно какво представляват. Мерси.

                Коментар


                • #68
                  До: +и- на редукторните мостове

                  Темата е добра, но аз си мисля че всичко е въпрос на каране и тазбира се на гуми, в тоя ред на мисли Голди с какъв размер кара и колко са тежки те, защото доколкото знам си цифра кила.
                  идеите са навсякъде и даже не ги заключват

                  Коментар


                  • #69
                    До: +и- на редукторните мостове

                    Както по-горе отбелязаха колегите редукторният мост не е панацея за всичко. Има своите предимства както и недостатъци. При тежка експлоатация има само предимства. По-здрав е от обикновеният във всякакви възможни сравнения. Да "гъбките" са предпазител и те са детайла който е "бушон" но имайте в предвид че чупенето на "гъбката" става при натоварвания при които полуоската на обикновения мост отдавна е заминала... Проверено е!
                    VPetrov.photography

                    Коментар


                    • #70
                      До: +и- на редукторните мостове

                      а колко струва въпросната гъбка,ако е толкова калпава не е проблем да се направи вечна при кадърен стругар/фрезист,кое по точно и се чупи при претоварване?

                      Коментар


                      • #71
                        До: +и- на редукторните мостове

                        Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                        а колко струва въпросната гъбка,ако е толкова калпава не е проблем да се направи вечна при кадърен стругар/фрезист,кое по точно и се чупи при претоварване?
                        Гъбката не е калпава, а е "бушона" на мостовете. Ако я заздравиш, ще се счупи друго и ще си много по-нещастен. А пък не можеш да направиш целия мост, едновременно, много по-здрав.

                        Коментар


                        • #72
                          До: +и- на редукторните мостове

                          да де това го разбрах ,че пази останалите неща,ама кое точно и се чупи,не е проблем да се направят по здрави полуоси ама то направо нов мост ще стане.

                          Коментар


                          • #73
                            До: +и- на редукторните мостове

                            Гъпката се чупи !
                            Просто се къса
                            Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

                            Коментар


                            • #74
                              До: +и- на редукторните мостове

                              Защо се правите на инженери и пишете странни неща?!
                              По-предвидливи се мислите от конструкторите на УАЗ или какво?!
                              Нали като закалиш едно, другото става слабо, него ще оправиш, после третото сдава багажа и така до като на края цялата кола стане една купчина желязо ставащо само за Кремиковци.
                              И заражате тия глупости кое е здраво и кое не!
                              Не си мислете, че съществува джип, който неможе да се счупи.
                              Всичко се чупи, няма Г, няма Ме, няма Уаз, няма Тойота - всичко се чупи.
                              Миналата седмица едно Г си направи моста на сол в една канавка, изпръще като сух клон.
                              Всяко нещо си има граници и ние, в този форум, по-добре от всички трябва да го знаем това
                              Така че ви призовавам за по-мъдра дискусия и да не обръщаме диалога на "Левски-ЦСКА" и др.подобни

                              Коментар


                              • #75
                                До: +и- на редукторните мостове

                                Първоначално публикуван от CJ_ Преглед на мнение
                                Гъпката се чупи !
                                Просто се къса
                                С безшумен взрив вътре...
                                Ето:
                                Прикачени файлове
                                0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X