Обява

Свий
Няма добавени обяви.

+ и - на редукторните мостове

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Тежеста на редукторните мостове в килограми

    Първоначално публикуван от uazik Преглед на мнение
    БАРС

    Преден - 157,7 кг.
    Заден - 129 кг.
    Волво Лапландер:
    Преден - 150 (330lbs)
    Заден - 130 (286lbs)

    Унимог 404:
    Преден - 240kg (530lbs)
    Заден - 220kg (485lbs)
    RB Patrol Team

    Коментар


    • До: Тежеста на редукторните мостове в килограми

      Не съм сигурен че унимоговите трябва да се сравняват с уазовите. По-скоро с Виетнамката, те са си следващия номер коли - тон и половина.
      Тука трябваше да са и митичните УАЗ-3170/72 с външно зацепване на редукторите, които обаче така и не са произвеждани.

      Коментар


      • До: Тежеста на редукторните мостове в килограми

        Да..., както винаги се оказва че явно конструкторите от която и да е школа са учили и използвали един и същи правила при проектирането..., явно законите на физиката са еднакви навсякъде...

        И така лек коментар по отношение на теглото и съотношенията и предполагаемите резултати... Както и в другата тема отбелязах винаги конструкторите се стремят да направят един детайл удовлетворявайки от една страна изискванията за минимална цена и тегло и максимална здравина при тези условия... Цифрите:

        УАЗ 3151 редукторен 1650кг. общо тегло
        Volvo C202 Laplander 1795 кг. общо тегло - разлика в теглата ~ 8%


        УАЗ 3151 редукторен - двигател УМЗ-417 - 76кс.
        Volvo C202 Laplander двигател 82кс. ~7.8% разлика в мощността...


        Оригинални гуми с които се комплектова заводски автомобила:
        УАЗ 3151 редукторен (Я192) външен диаметър 791мм
        Volvo C202 Laplander 265/75R16 - външен диаметър 803мм
        обща разлика ~1.2% Тука обаче сметката ми не е точна, ще трябва да се сметне изминатият път от двете гуми и тогава да се определи разликата...

        Тегло на детайлите:

        Преден мост УАЗ 3151 - 132кг.
        Преден мост Volvo C202 Laplander - 150кг.
        разлика 13.6%

        Заден мост УАЗ 3151 - 101.10 кг
        Заден мост Volvo C202 Laplander - 130 кг.
        Обща разлика 28%

        Логично мостовете от Лапландер са по-тежки поради външно зацепеният редуктор. Което е предимство в едно отношение (клиренс) и недостатък в друго (като всеки редукторен мост) кинематика...

        Разликата в теглото е много голяма... разлика в подресорната маса от ~14% и 28% не е за пренебрегване... От друга страна имаме по-голям клиренс на моста от Volvo което в определени случаи е голямо предимство. Размера на гумите които са предвидени от конструктора не е много различен...

        Това което ще се получи като краен резултат от замяната на редукторни мостове от УАЗ с такива от Volvo ще е разлика в теглата според посоченото по-горе и разлика в "здравината" точно толкова...

        Отново ще напомня, слагането на редукторни мостове на мощни двигатели е грешка принципиална. Тези мостове не могат да се ползват за състезателно каране. Проблемът на чупещите такива мостове е в маниера на каране и целта а не в самите мостове... И тези от Унимог ще се счупят по същият начин...

        Слагането пък на гуми с размер над 33" изисква огромни технически преустройства и най-вече тотално разтоварване на конструкцията откъм тегло. Малка промяна на размера на гумата прави много голяма промяна в дължината на "лоста" в системата което променя в много усилията в нея...
        Последно редактирано от Венцислав Петров; 04-04-09, 10:26.
        VPetrov.photography

        Коментар


        • До: Тежеста на редукторните мостове в килограми

          Мисля че пропускате факта че Волвото носи товар или поне за това е създаден,докато Уаза не носи нищо.Което води до факта че Лапландера натоварен с 1 тон примерно не трябва да се счупи докато не мисля че същото важи за УАЗа.Плюс че волвото има заводски блокажи които и те трябва да са изчислени по някакъв начин.

          т.е. мисля че разликата в теглата идва от по-голямото осигуряване свързано с товароносимостта и блокажите.
          M.P.

          Коментар


          • До: Тежеста на редукторните мостове в килограми

            Уважаеми колега, ако прочетете внимателно това което съм написал ще забележите че нищо не съм пропуснал... УАЗ-а естествено, не е проектиран да върви празен... Полезният товар на УАЗ 3151 редукторен е ~900кг., а на Volvo Лапландер 303 е 1150 (по спомени) Ако сметнете разликата в товарите ще получите и разликата в теглата... Чудеса в техниката няма, конструкторите навсякъде използват едни и същи принципи и правят едни и същи сметки...

            Който иска да може да товари повече плаща с повишаване на теглото... Затова и има камиони...

            Затова и никъде и никой конструктор не прави нещата които ние наричаме тунинг... защото на нас може много да ни харесват но са икономически несъстоятелни... Каква е ползата от една 4х4 машина която има полезен товар от няколко стотин килограма но за сметка на това само едната и гума е над хиляда лева, единият мост десетки хиляди и прочие... За такива цели хората използват съвсем други машини от друг клас...

            Идеята е че там където работа имат камиони се ходи с камион, където пък камиони не могат се ходи с верижни машини или многоколесни такива... На още по "яките" места се ходи с вертолет...

            Това горното разбира се противоречи и с моите действия, аз също си тунинговам и променям машините..., но съм съвсем наясно защо никой конструктор никъде няма да конструира подобни неща...
            VPetrov.photography

            Коментар


            • До: Тежеста на редукторните мостове в килограми

              Mисля че има малки разлики в данните:http://tessier.diinoweb.com/files/TG...303Catalog.pdf
              Гумите на Вовото на 35" отиват,а мотора на 125кс.
              M.P.

              Коментар


              • До: Тежеста на редукторните мостове в килограми

                Аз затова и навсякъде изрично съм указвал точния модел, защото Volvo навремето е имало доста широка гама такива автомобили включително триосни такива... Прилагам и един pdf за последните модели... с инструкция за експлоатация...:
                Прикачени файлове
                VPetrov.photography

                Коментар


                • До: Тежеста на редукторните мостове в килограми

                  Всъщност реално от C серията на Volvo май има смисъл да разглеждаме само серията 2хх, 3хх с тегло празен от 2тона + повече се доближава до камион... В този случай бих заложил на Унимог..., не заради друго ами части и мостове могат да се намират от много по-нови машини... Но вече сме в категория камион... И ще си позволя да цитирам и Близнака и макар да нямам лични впечатления от унимогови мостове да кажа че според това което съм чел файда няма..., единодушно мнение... Теглото си е тегло...
                  VPetrov.photography

                  Коментар


                  • До: Тежеста на редукторните мостове в килограми

                    Да покажа и аз какво намерих като информация за Volvo C202:

                    1 и може би най-важно - Volvo C202 не е редукторно, а 2-то е, че навсякъде пише, че е с гуми:
                    Wheel

                    280/85R16"

                    Но в крайна сметка - темата е за редукторни мостове, затова да гледаме Volvo C303 все пак
                    RB Patrol Team

                    Коментар


                    • До: Тежеста на редукторните мостове в килограми

                      Колко е ширината на обикновените редукторни от УАЗ,БАРС-овите,Уномиговите(въпреки че и там са няколко модела,а аз знам само за един подходящ за джип,останалото е огромно) и на Волво 303?
                      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                      Коментар


                      • До: Тежеста на редукторните мостове в килограми

                        А също така, не е коректно да се сравнява нормалния руски редукторен мост с Лапландеровия. Трябва да се сравняват барсовия редукторен и Лапландеровия. Не за друго, но БАРС-а е широк 1600мм, а Лапландеровия 1780мм
                        RB Patrol Team

                        Коментар


                        • До: Тежеста на редукторните мостове в килограми

                          Тъй де.Аз не е че не знам...Ама всичко трябва да е подплътено с доказателства.За това и задавам разни въпроси...
                          Последно редактирано от ninja_1; 04-04-09, 23:37. Причина: печатна грешка
                          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                          Коментар


                          • До: Тежеста на редукторните мостове в килограми

                            Първоначално публикуван от Асен Василев Преглед на мнение
                            А също така, не е коректно да се сравнява нормалния руски редукторен мост с Лапландеровия. Трябва да се сравняват барсовия редукторен и Лапландеровия. Не за друго, но БАРС-а е широк 1600мм, а Лапландеровия 1780мм

                            Значи нещо взаимно се бъркаме защото всъщност "лапландер" е наричана само и единствено серията 2хх на Волво..., серия 3хх никога не е имала такова название...

                            При всички положения обаче онези сметки най-отгоре са си верни... колкото повече тежи толкова по-здрав, ако е еднакво теглото е и еднакво здрав

                            А може ли един линк към достоверно място откъдето може да се види точно колко тежат тези мостове защото аз така и не намерих такава информация... не че се съмнявам но ми се ще да видя и в каква конфигурация са мерени...

                            Ама ако сте се навили за тези мостове не се мъчете ами си ги сложете..., иначе написаното тук ще си стои та като се счупят да е ясно кой какво е казал...
                            VPetrov.photography

                            Коментар


                            • До: Тежеста на редукторните мостове в килограми

                              Не,Венци.Няма да слагаме Лапландерови на КИА-та.На някой друг проект-вероятно.Ще преправя руските...
                              0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                              Коментар


                              • До: Тежеста на редукторните мостове в килограми

                                Някой да каже в крайна сметка това Волво /с тези Лапландия мостове /от какъв клас автомобили е.

                                Примерно М1G, N1G,N2G и т.н.

                                Защото нещо пак се връщаме към заключената тема.

                                Ако автомобилите не са от един клас, тогава за какво са всички тези приказки.
                                only 4 x 4,sim AWD

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X