Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оригинален Дизел на УАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Оригинален Дизел на УАЗ

    Здравейте на всички,от доста време следя форума предимно разглеждам раздела за камиони 6Х6 и раздела ваз за лада нива,оправлявам нива вече 6та година и съм останал много доволен от проходимост,разход и подръжка-за тизи 6 години не съм правил кой знае какъв ремонт,разни дреболиийки.От тази година горката взе да издава багажа,без възможност за реставрация.Идвам на темата-като си търсех заместител на нивката попаднах на оригинален уаз дизел,с двигател на Пежо и с руските си скорости.Продавача твърди че това е много здрав двигател,като информация получих 2.4Д 100КС като купе е перфектен,ходова част без забележки-това само ме мотае как е с разхода тоя оригинален дизел + и - от м/у въпросният дъзел(който до много си прилича с дизеловият двигател на нивата) и оригиналният бензинов мотор,разход и най-важното има ли резервни части за това чудо.Струва ли си 7 000лв за много здрав и запазен уаз,как е от към проходимост имал съм случки в който прецаквам уазка от всякъде(надявам се дане засегна някой Уазовод),ще се опитам да кача и снимки утре ще отида даго огледам.Уаза ще се експлотира по доста тежки терени,ако някой е идвал по Добринище и знае къде се намира хижа Безбог знае за каква експлотация говоря

    ПС:мерси предварително,поздрави от добринище

  • #2
    До: Оригинален Дизел на уаз

    За 2.4 пежо на уаз незнам знам само 1.9 пежо оригинално 2.4 има но е андория полски и е турбо

    Коментар


    • #3
      До: Оригинален Дизел на уаз

      Първоначално публикуван от montiora Преглед на мнение
      За 2.4 пежо на уаз незнам знам само 1.9 пежо оригинално 2.4 има но е андория полски и е турбо
      И е много добра комбинация. Еди познат бори един такъв УАЗ от 7 години и още върви.
      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

      Коментар


      • #4
        До: Оригинален Дизел на уаз

        Моя е такъв. Абсолютно НЕ стига за УАЗа.
        Най-добрия на света двигател, такова, онакова, кажи още каквито се сетиш суперлативи. Просто няма работа в УАЗа. Не стига. За да мърда поне някак, го издуваш до пръсване. На ниските обороти в калта и на баир не може. И това с РК ГАЗ-69. С уазовата - просто забрави.

        Коментар


        • #5
          До: Оригинален Дизел на уаз

          Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
          Моя е такъв. Абсолютно НЕ стига за УАЗа.
          Най-добрия на света двигател, такова, онакова, кажи още каквито се сетиш суперлативи. Просто няма работа в УАЗа. Не стига. За да мърда поне някак, го издуваш до пръсване. На ниските обороти в калта и на баир не може. И това с РК ГАЗ-69. С уазовата - просто забрави.
          Товят е 1,9Д и е 60 коня.С какво да върви...Доколкото знам,освен този двигател,има комплектовка с Андория 2,4Д-88кс и същия с турбина-105 коня.Освен това има модел с двигател VM,който е 2,5 ТД.Познат до болка на повечето дизелджии тук.Най-вече с проблемите си...Сашо от Мечит е с такава УАЗ-ка,която фабрично е с дискови спирачки отпред.Там,за някъва поръчка за Италия са правени...
          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

          Коментар


          • #6
            До: Оригинален Дизел на уаз

            Дизелови двигатели на УАЗ постъпили на конвеер т.е. в серийно производство.

            Произвеждаха се автомобили в Италия на база УАЗ-31512 с двигатели

            VM 425 LTRU.

            В Русия т.е. УАЗ - автомобил УАЗ-31604

            Идея която не е осъществена.

            Италия http://www.detomaso.it/gb/eventi/uaz.html


            УАЗ-315123,
            УАЗ-315143 Хънтър Андория,

            Дизел Andoria - 4CT90 - 2417 куб.см, 86 к.с.

            УАЗ-315148-095 - Хънтър Дизел ЗМЗ-5143.10.

            http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=3844
            only 4 x 4,sim AWD

            Коментар


            • #7
              До: Оригинален Дизел на уаз

              Италянската дизелизация на УАЗ е с 2.4 литров дизел от Пежо серия 404 който белгийците пък го слагаха на ГАЗ 24 Волга.
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #8
                До: Оригинален Дизел на уаз

                Точно такъв УАЗ от Италия си купи мой приятел миналата година. Двигателя беше Пежо 2.5 но го сменихме с бензинов защото беше за ремонт. Пуснал съм и тема за него тук.
                ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                Коментар


                • #9
                  До: Оригинален Дизел на уаз

                  Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                  Моя е такъв. Абсолютно НЕ стига за УАЗа.
                  Най-добрия на света двигател, такова, онакова, кажи още каквито се сетиш суперлативи. Просто няма работа в УАЗа. Не стига. За да мърда поне някак, го издуваш до пръсване. На ниските обороти в калта и на баир не може. И това с РК ГАЗ-69. С уазовата - просто забрави.
                  Що така приказваш? С Андорията УАЗката си върви из баирите с 6 човека. Обикновенно са дебели. Чужденци някакви. И нищо му няма.
                  За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                  Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Оригинален Дизел на уаз

                    Човекът питаше за двулитровото Пежо XUD 9. Не става. За Нивата стига, за УАЗа вече не.
                    Андорията е проблемна. УМЗ-514 така и не го докараха, като че ли. VМ видимо също се претоварват в джиповете, с Ивеко не съм запознат. Те може и да имат нещо подходящо, но няма опит, значи няма и статистика.
                    Ако ще се разправяш с това, има смисъл само с 3L или 1KZ на Тойота, или 4J на Исузу. ОМ-516 на Мерцедес са здрави и се ремонтират с чука, но това е единственото им достойнство. Слаби са за теглото си.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Оригинален Дизел на уаз

                      Обикновенно не съм съгласен със Стефан,но тук е прав.Дизела на Пежо 1.9 е слаб даже и за Нива-56кс.,наскоро карах един ,няма такъв куц кон.За двигателите на Мерцедес-2.4 от 123-80кс.-слаб но с добър въртящ момент.По-добрия 2.5 -90кс.-но петак и трудно се събира.Адмирации за 2.5-турбо-126 кс.,много прост и надежден но рядко се намира на малко километри,нищо че издържа без проблемно 700-800 000км.Минус -голямо тегло.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Оригинален Дизел на уаз

                        Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                        Човекът питаше за двулитровото Пежо XUD 9. Не става. За Нивата стига, за УАЗа вече не.
                        Андорията е проблемна. УМЗ-514 така и не го докараха, като че ли. VМ видимо също се претоварват в джиповете, с Ивеко не съм запознат. Те може и да имат нещо подходящо, но няма опит, значи няма и статистика.
                        Ако ще се разправяш с това, има смисъл само с 3L или 1KZ на Тойота, или 4J на Исузу. ОМ-516 на Мерцедес са здрави и се ремонтират с чука, но това е единственото им достойнство. Слаби са за теглото си.
                        Не съм съгласен ,че андорията е проблемен. Имам 5 годишен опит с този модел и съм доста доволен.Турбото го прави доста пъргав и притежава достатъчно мощтност.Проблемен е руския на змз двуваловия дизел

                        Коментар


                        • #13
                          До: Оригинален Дизел на уаз

                          Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                          Що така приказваш? С Андорията УАЗката си върви из баирите с 6 човека. Обикновенно са дебели. Чужденци някакви. И нищо му няма.
                          Най много уаз със дизел андория в Бг има в челопеч сопственост на рудника и бяха мародерски експлоатирани.Аз отговарях за тяхната подръжка.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Оригинален Дизел на уаз

                            С френския дизел колата се казваше ако не се лъжа UAZ-Martorelli.
                            only 4 x 4,sim AWD

                            Коментар


                            • #15
                              До: Оригинален Дизел на уаз

                              Имаше два в нашия район но не изкараха много.
                              п.п саше продаваш ли още уаз-ки

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X