Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хънтър-Накрайници

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Хънтър-Накрайници

    Имам следния проблем . Разбити са ми накрайницие на кормилната щанга и естественно трябва да се сменят с нови ,но като като се обадих да си поръчам се оказа че незнам да ли са леви или десни по какво се различават . Ства въпрос за уаз хънтър 2.7 бензин щангата дето като погледнеш под предната броня се вижда прекрасно. Гледах гледах изглеждат еднакво да не би резбите да са лява и дясна
    Изобщо немам представа за к'во става въпрос...

  • #2
    До: Хънтър-Накрайници

    По принцип резбите са лява и дясна на обикновенната Уазка.При теб мисля,че ще е същото.
    Луд умора нема,само се поти!!!

    Коментар


    • #3
      До: Хънтър-Накрайници

      Трябва да са три десни и едни ляв.
      only 4 x 4,sim AWD

      Коментар


      • #4
        До: Хънтър-Накрайници

        Да, за резбите става дума - има леви и десни.

        При мен май левите са повече и накрайниците не са както по каталога с номерата на детайлите. Изглежда тая щанга при сглобяването са я слагали каквато имат, там където се очакваше да е ляв се оказа десен и обратно. Аз докато се светна 2 пъти грешни поръчвах и после още веднъж. Сега имам по няколко от всеки вид.

        Ако можеш да ги свалиш и веднага ще разбереш, доста лесно се свалят. Иначе като цена са евтини, май по 12 лева бяха. При смяна обача задължително си направи реглаж от опит знам

        Коментар


        • #5
          До: Хънтър-Накрайници

          от личен опит мога да кажа че на хънтерите няма леви и десни еднакви са

          Коментар


          • #6
            До: Хънтър-Накрайници

            В зависимост от годината на производство.

            Има Хънтъри с четири десни, има и с 3+1 един.

            Примерно ако не се лъжа на Веско е с 3+1.
            only 4 x 4,sim AWD

            Коментар


            • #7
              До: Хънтър-Накрайници

              За да може да се регулира дължината на щангата, трябва да има и леви и десни резби.На контрагайката на левите, обикновено има едно "запилване" по шестте ръба.
              Последно редактирано от Пенчо; 26-02-09, 16:12. Причина: допълване

              Коментар


              • #8
                До: Хънтър-Накрайници

                Не си обслужвате колите колеги, гресираите редовно и притягаите накраиниците, досега не съм сменял нито на Хънтъра - 40000км. нито на Патриота също за толкова. Всъщност излъгах някъде на по около 20000км. и на двете смених цели щанги поради срещи с камъни но накраиниците им са си съвсем живи.

                Коментар


                • #9
                  До: Хънтър-Накрайници

                  Мерси за инфото, сега имам подозрение, че моя е с 4 десни, купен е 11.2004 но от Варна. Та грешните ми поръчки бяха за тоя който очаквах да е ляв. Ако наистина е така подарявам 2 леви накрайника ако някои има нужда.

                  Първоначално публикуван от uazik Преглед на мнение
                  В зависимост от годината на производство.

                  Има Хънтъри с четири десни, има и с 3+1 един.

                  Примерно ако не се лъжа на Веско е с 3+1.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Хънтър-Накрайници

                    Първоначално публикуван от Иван Алексиев Преглед на мнение
                    Не си обслужвате колите колеги, гресираите редовно и притягаите накраиниците, досега не съм сменял нито на Хънтъра - 40000км. нито на Патриота също за толкова. Всъщност излъгах някъде на по около 20000км. и на двете смених цели щанги поради срещи с камъни но накраиниците им са си съвсем живи.

                    Точно така грес и газ до дупка.
                    only 4 x 4,sim AWD

                    Коментар


                    • #11
                      До: Хънтър-Накрайници

                      Първоначално публикуван от Иван Алексиев Преглед на мнение
                      Не си обслужвате колите колеги, гресираите редовно и притягаите накраиниците...
                      Винаги съм се чудил с какво се притягат накрайниците - има ли специален инструмент или нещо трябва да се приспособява?
                      БИО пчелен мед и пчелни продукти
                      0888 66 59 73

                      Коментар


                      • #12
                        До: Хънтър-Накрайници

                        Зависи от накрайника. Някой нямат за притягане и замине ли го изхвърляш. Другите имат отдолу на капачката реска като за голяма отверка и като я натягаш се притягат.
                        Луд умора нема,само се поти!!!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Хънтър-Накрайници

                          За притягане на накраиниците използвам най-обикновен "кози крак" от железарията, струва смешни левчета, има с различна дължина ,а ако е по-дълъг винаги можеш да го отрежеш така ,че да ти е удобно. Ако се налага (зависи какво има в кварталната железария) може да се запили малко плоската част така, че да приляга плътно в жлеба за да ти е удобно и да не нараняваш накраиника. Препоръчвам притягането да се извършва с гуми на земята ,а не на подемник и естествено след гресирането. Тези накрайници които нямат обслужване не бих ги сложил. Аз например прегресирам както периодично така и след като съм киснал във вода и рядка кал лесно е и отнема 5 минути. То ако се кара повечко извън пътя щангите каквато и защита да им правиш са си много по голям консуматив от накраиниците (поне моите много обичат да се огъват около камъни) ,а те си идват комплект с нови накрайници.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Хънтър-Накрайници

                            Първоначално публикуван от Tsvetan Преглед на мнение
                            Зависи от накрайника. Някой нямат за притягане и замине ли го изхвърляш. Другите имат отдолу на капачката реска като за голяма отверка и като я натягаш се притягат.
                            Да така е. Тези който нямат за натягане, а имат капачка със зегер са полски от ЖУК-Ниса.
                            ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                            Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                            Коментар


                            • #15
                              До: Хънтър-Накрайници

                              Първоначално публикуван от Tsvetan Преглед на мнение
                              Зависи от накрайника. Някой нямат за притягане и замине ли го изхвърляш. Другите имат отдолу на капачката реска като за голяма отверка и като я натягаш се притягат.
                              Е, естествено, става въпрос за такива, които са с реска. Мислил съм за голяма отверка, ама за кози крак не бях се сетил.
                              БИО пчелен мед и пчелни продукти
                              0888 66 59 73

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X