Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за скоростна кутия УАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет за скоростна кутия УАЗ

    Преди един месец ремонтирах моята скоростна кутия.Първа и задна изключваха.Купих нови части,сега съм в бокса защото след третото излизане блокира,е аз я по напънах ама цяла зима го чакам този сняг.А сега се чудя какви части да взема че да изкара по вече.Не знам и какво е счупено защото не съм я гледал.

  • #2
    До: Съвет за скоростна кутия УАЗ

    За да може да ви се помогне, моля уточнете модела на скоростната кутия,чесамо аз знам за 4 различни модела кутии.
    Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
    NULLA TENACI INVIA EST VIA

    Коментар


    • #3
      До: Съвет за скоростна кутия УАЗ

      Aко напишеш от къде си по лесно ще те насочим за магазини.
      Какво по точно си и сменил и ти ли си я правил?
      Какво значи че е блокирала според теб?
      От кой модел е?
      Последно редактирано от Nik; 22-02-09, 16:32. Причина: Писал съм заедно с колегата
      Случайни хора УАЗ не карат

      Коментар


      • #4
        До: Съвет за скоростна кутия УАЗ

        Не знам как се определя модела,но е на УАЗ 469б.От Горна Оряховица съм .На предната разходка започна да изключва задна,и днес блокира мисля на 2,на включени бавни а като изключа бавните спира и напред да върви,помъчих се да включа друга скорост но ме достраша да не остана в гората,и бавно бавно се прибрах.Много ме е яд че няма и месец от както дадох 200 лв. за ремонт.Не разбирам от ремонти и затова когато ми я правиха гледах за да се уча но само с гледане не се учи.Сетих се че човека които я прави ми каза че е от новите ,но май разликата била в капаците.А смея да твърдя че разбира,и той ме предопреди че новите части неструват,били много меки.

        Коментар


        • #5
          До: Съвет за скоростна кутия УАЗ

          Провери дали не се е разхлабил капака. Редовно се случва. Ако е хлабав го отвори , намести лоста и го сложи като хората. Намажи болтовете със зеления Локтайд. А че са кофти новите части е ясно на всички. Пазарна икономика.
          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

          Коментар


          • #6
            До: Съвет за скоростна кутия УАЗ

            Има няколко причини от капака (вилките и лоста) или от счупен синхронизатор/изпаднали и заклещени кученца (както им викат) за да остане в това положение.
            На втора бърза по (малък наклон и празен) би трябвало да поеме
            За магизин в този район немога да те посъветвам, но частите за по новите се намират трудно
            Успех!
            Случайни хора УАЗ не карат

            Коментар


            • #7
              До: Съвет за скоростна кутия УАЗ

              Само да вметна,че въпросният "майстор" понякога икономисва някои части с думите "ще изкара още".Веднъж дори не смени закупените от клиента ризи и бутала.Бяха купени от мен и после с цялото си нахалство ми предлага да ги изкупя обратно.Днес дори не смени притискателен диск видимо износен.Но нали пак трябва да ти вземе парите след време.
              Един съвет:смени си майстора.Познавам го от 1979.
              Не ти е сменил муфата на 1 и 2,щом кутията е от новия модел.

              Коментар


              • #8
                До: Съвет за скоростна кутия УАЗ

                Първоначално публикуван от balabana1976 Преглед на мнение
                Не знам как се определя модела,но е на УАЗ 469б.От Горна Оряховица съм .На предната разходка започна да изключва задна,и днес блокира мисля на 2,на включени бавни а като изключа бавните спира и напред да върви,помъчих се да включа друга скорост но ме достраша да не остана в гората,и бавно бавно се прибрах.Много ме е яд че няма и месец от както дадох 200 лв. за ремонт.Не разбирам от ремонти и затова когато ми я правиха гледах за да се уча но само с гледане не се учи.Сетих се че човека които я прави ми каза че е от новите ,но май разликата била в капаците.А смея да твърдя че разбира,и той ме предопреди че новите части неструват,били много меки.

                Мека му е главата на твоя майстор
                only 4 x 4,sim AWD

                Коментар


                • #9
                  До: Съвет за скоростна кутия УАЗ

                  мисля че Пламен Исаев е прав до някъде .Аз и затова сега съм решил сам да я правя .Най много да досаждам на Пламен с въпроси по време на ремонта.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Съвет за скоростна кутия УАЗ

                    Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
                    но частите за по новите се намират трудно
                    Успех!

                    Какво ти трябва?Пари да имаш всичко се намира
                    Последно редактирано от Pursie; 23-02-09, 08:44.
                    Луд умора нема,само се поти!!!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Съвет за скоростна кутия УАЗ

                      Първоначално публикуван от Tsvetan Преглед на мнение
                      Какво ти трябва?Пари да имаш всичко се намира
                      Лятото като търсих муфата/ синхронизатора за последните 4-степенни си затрих няколко дена обикаляне по Софийските магазини и всеки ми дава старата която е с по голям диаметър, а другата я нямаха на най извесните места
                      Случайни хора УАЗ не карат

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X