Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Основен ремонт на УАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Съединителя е по малък!
    В смисъл дали няма да му е слаб на един УАЗ,да се износва по бързо и да боксува при повече зор?

    Е,верно че Волгата е към 1400кг ама знам ли,някои с такъв двигател да сподели мнение как се представят тези двигатели монтирани на УАЗ!!!
    Луд умора нема,само се поти!!!

    Коментар


    • #17
      Съединителя е вече с по-малък диаметър и на всички нови модели УМЗ. Само че е диафрагмен. Според специалистите издържа пак толкова поради по-качественото и правилно дозиране на натиска... А най-добрата комбинация според трофистите е такъв притискателен диск LUК с феродов усилен от УМЗ...
      VPetrov.photography

      Коментар


      • #18
        От: Основен ремонт на УАЗ

        И аз търся разбиращ и стратаещ се майстор, който да се заеме с основен ремонт на двигател 421 (тъй наречения волгов 2.89л.).
        Причината е мн. ниска компресия - около 4 и нещо атм., а и главата май е за намаляне.
        От прочетеното по темата разбрах, че Венцислав Петров е човека, на който се зачита мнението и перепоръките вкл. и за майстор за осн. ремонт.
        Венци, кажи някой старателен и знаещ какво прави майстор ..
        [RIGHT][FONT=Comic Sans MS]R1200GSA[/FONT][/RIGHT]

        Коментар


        • #19
          От: Основен ремонт на УАЗ

          Ники,от Лозен.Не че е кой знае каква философия ,да направиш мотор от 421.Най-важното е главата,от там се вдига мощноста .Но не по-начина който го описват тук във форума,апо начин както го правят хората от драг шампионата.Основния недостатък на този мотор е големия маховик,олекоти го малко и ще стане по-пъргав.Моя е с глава от 402 и малко модифицирана и добре върви.

          Коментар


          • #20
            От: Основен ремонт на УАЗ

            Първоначално публикуван от Nicky. Преглед на мнение
            И аз търся разбиращ и стратаещ се майстор, който да се заеме с основен ремонт на двигател 421 (тъй наречения волгов 2.89л.).
            Причината е мн. ниска компресия - около 4 и нещо атм., а и главата май е за намаляне.
            От прочетеното по темата разбрах, че Венцислав Петров е човека, на който се зачита мнението и перепоръките вкл. и за майстор за осн. ремонт.
            Венци, кажи някой старателен и знаещ какво прави майстор ..
            То двигател 421 не е тъй наречения волгов.Нито пък е тъй наречения М21. Но колегата добре те е насочил.
            only 4 x 4,sim AWD

            Коментар


            • #21
              От: Основен ремонт на УАЗ

              Благодаря за бързата насока.
              421.8... е и който го е видял всеки вика "а, волговия.." та затова и аз така му викам.
              Някой има ли наблюдения горе-долу на каква минимална компресия на тоя студ може да запали?Да знам дали да го мъча или е за рапатрак.
              [RIGHT][FONT=Comic Sans MS]R1200GSA[/FONT][/RIGHT]

              Коментар


              • #22
                От: Основен ремонт на УАЗ

                На тези мотори не им трябва много компресия за да запалят. Слагай по голям акумулатор и пробвай. Виж и каква искра дава за всеки случей, че аз вече се съмнявам във всичко руско когато има проблем... Успех!
                Случайни хора УАЗ не карат

                Коментар


                • #23
                  От: Основен ремонт на УАЗ

                  Искам да благодаря на Ники (Nik). Това е човека който искам да пипа по двигателя! Търпелив е и пречупи характера на уазката!
                  Убеди ме, че тия мотори палят лесно при мн. ниска компресия и на всичко отгоре после работят равномерно и се преструват все едно няма никакъв проблем.
                  Ремонта се отлага за до година.
                  [RIGHT][FONT=Comic Sans MS]R1200GSA[/FONT][/RIGHT]

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X