Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Силно тракане при каране на бавни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Силно тракане при каране на бавни

    Последната разходка колегите са ме заснели на филмче и после като го гледах, чух едно много притеснително тракане.

    https://htftp.offroad-bulgaria.com/N...9/P1040947.MOV

    По принцип при голямо натоварване раздатката ми изключва бавните (стандартен проблем). На филмчето държа лоста за бавните с едната ръка за да не изключи, има умерени до силни вибрации на скоростната кутия или нензнам и аз какво и това силно тракане.

    Моля, някой дето по разбира да ме посъветва какво да проверя и т.н. за да отстраня този проблем, защото вярвам, че не е много нормално и се притеснявам да не предизвика по сериозни щети.

  • #2
    До: Силно тракане при каране на бавни

    Ако на бързи не изключва, проблема е износване на вилката за включването и първото зъбно колео на раздатката дето се нанизва на вторичния вал на скоростите.
    Имаме същия проблем, на джипа от тая темата (Преди /След Уаз 469б).
    Случайни хора УАЗ не карат

    Коментар


    • #3
      До: Силно тракане при каране на бавни

      И при вас ли трака така?

      Иначе имам план да сменям на бавните колела и валове, но след разходката във Враца.

      Коментар


      • #4
        До: Силно тракане при каране на бавни

        каква е раздатката - Хънтърска ли?

        Ако се е появило тракане, когато си държал лоста, много вероятно да си "срещнал" зъбите на вклювателя на бавните. При мен се получи на "Съкровището" в Стара Загора.
        По-добре отвори кутия навреме, защото после може да стане късно

        Сега чух и записа. Трака точно като раздатка.
        Последно редактирано от Pursie; 19-01-09, 20:53.
        Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
        NULLA TENACI INVIA EST VIA

        Коментар


        • #5
          До: Силно тракане при каране на бавни

          Лошо, лошо, но какво да се прави ще я ремонтирам

          Коментар


          • #6
            До: Силно тракане при каране на бавни

            Първоначално публикуван от g_gosho Преглед на мнение
            Лошо, лошо, но какво да се прави ще я ремонтирам
            Да си довключвал бавните с удар?
            Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
            NULLA TENACI INVIA EST VIA

            Коментар


            • #7
              До: Силно тракане при каране на бавни

              Не съм.

              Проблема почна края на декември, на бавни се катерихме по сняг и почна с вибрация на скоростната кутия, раздатката и незнам какво точно. Тогава само вибрираше, аз се усъмних ама понеже беше само на едно място си казах абе сигурно е нормално.

              После на следващата разходка пак така се катерих на един заснежен хълм и се изключи с трясък, после до края на разходката изключи още 4-5 пъти на по трудните места на изкачване и на 1 или 2 бавна.

              И пак си казах ми може да е нормално, на всички изключва, но вече много се усъмних, че има сериозен проблем.

              И вчера уж имаше по малко вибрации и изключи само 2-3 пъти, но като чух клипа, вече нямаше място за съмнение - нещо прецаках.

              Коментар


              • #8
                До: Силно тракане при каране на бавни

                Да същото тракане та даже и по силно, когато не се държи лоста в баир изключва точно с удар. Ако раздатката си е старата 469 (Хънтаровата незнам). Караме го още така, на бързи и на задно няма шум, а бавни рядко се включват ако си караме по пътя
                Яд ме е защото я свалях, мислех че е зъб или лагер е свършил но всичко си беше нормално и сменях вилката за включване, сложих по силна пружина на фиксатора на оста на вилката и пак я качих кутията в последствие положението се подобри, но пак изключва но по рядко. Сега съм сигурен какво му е- малкото колелце (много беше износен и канала на вилкара и единия край на зъбите но беше здраво) дето избира бързи, бавни, неутрално .

                Отвори капаците и виж дали не е счупила зъб ако се страхуваш толкова.

                Успех и дано само това е порблема. Колелото го има навсякъде и е около 45лв. Сменя се без да се разглабя кутията, но трябва да е отделена от скоростите (вади се през капака като махнеш вилките)
                Случайни хора УАЗ не карат

                Коментар


                • #9
                  До: Силно тракане при каране на бавни

                  Като гледам снимките, колата е Хънтър. Значи раздатката е косозъба и колелцето от 469 не става.
                  Уви трябва да се свали раздатката. Проблема е типичен за Хънтъра и в чуждите форуми ( www.uzbuka.ru ) е обсъждан на дълго и на широко. Има няколко решения на проблема, но аз още не съм стигнал до нито един от тях. Дори преди година Уаз промениха това критично зъбно колело. Но ефект пак няма. Трябва ТНТМ или да се щади раздатката.
                  Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
                  NULLA TENACI INVIA EST VIA

                  Коментар


                  • #10
                    До: Силно тракане при каране на бавни

                    Да на Хънтър е раздатката.

                    Мерси за информацията, засега ще я щадя, после ще я разголбя и се ще излезе нещо. Като стигна дотам ще ви пиша за резултатите. Може по някакв начин аз пък да успея да се справя с проблема.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Силно тракане при каране на бавни

                      Първоначално публикуван от g_gosho Преглед на мнение
                      Да на Хънтър е раздатката.

                      Мерси за информацията, засега ще я щадя, после ще я разголбя и се ще излезе нещо. Като стигна дотам ще ви пиша за резултатите. Може по някакв начин аз пък да успея да се справя с проблема.
                      няма смисъл да си правиш експерименти, направо я сваляй и виш какво е, че после ще ти е доста тегаво във финансово отношение а и мойе и в ремонтно
                      http://www.offroad-bulgaria.com/atta...2&d=1288641910

                      Коментар


                      • #12
                        До: Силно тракане при каране на бавни

                        В Карбон ми оправиха раздатката, смениха 2 зъбни колела и лагерите.

                        Колелото за бавните беше много зле, силно износено, на места даже изронен метал. Интересното е, че е зацепвало доста в края. Ще кача снимки тия дни.

                        Утре ще я пробвам и ще пиша как е.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Силно тракане при каране на бавни

                          Първоначално публикуван от g_gosho Преглед на мнение
                          В Карбон ми оправиха раздатката, смениха 2 зъбни колела и лагерите.

                          Колелото за бавните беше много зле, силно износено, на места даже изронен метал. Интересното е, че е зацепвало доста в края. Ще кача снимки тия дни.

                          Утре ще я пробвам и ще пиша как е.
                          Обичайният проблем уви. И моята раздатка е долу в момента. Същото това колело отново показва симптоми на износване. Същото така и вилката е много износена.
                          Ремонтирам и двете. Събота и неделя ще я пробвам.
                          Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
                          NULLA TENACI INVIA EST VIA

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X