Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тунинг на V8-к

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Тунинг на 8-к

    И повдигачите реза ли ги или намери по къси???

    Аз още не съм го свалил иначе ще си отговорим на доста въпроси ама да си питам
    Луд умора нема,само се поти!!!

    Коментар


    • #17
      До: Тунинг на 8-к

      При 4 мм е възможно регулирането на клапаните без да се скъсяват повдигателните пръти .Аз в момента не правя нищо жената замрази проекта

      Коментар


      • #18
        До: Тунинг на 8-к

        Е на уаз-ките не било добре да се оставят дългите повдигачи щото не било правилно смазването.

        И аз сега не те разбрах резал ли си я ти главата с 4 мм и дали всичко се уплътни като хората.
        Луд умора нема,само се поти!!!

        Коментар


        • #19
          До: Тунинг на 8-к

          За какъв проблем при смазването става въпрос ,смазването си е от оста на кобилиците и през тях достига до клапана и повдигателния
          прът и дали са по дълги или по къси.не е от значение маслото се оттича по повдигателните пръти в картера.Друг е момента ако се шлайфа и разпределителният вал зависи какви ходове искаш да постигнеш на клапана.И не аз все още не съм шлайфал моя двигател но така ще ги направя 4мм.Правено е.

          Коментар


          • #20
            До: Тунинг на 8-к

            А бе нали там е като сфера и не легало много добре и работило в някакви критични стойности.Некви такива съм ги чел.Докато не го видя и аз не мога да гарантирам,че е вярно или не и за това питам.Ама това за уаз-ков двигател става на въпрос.

            Мерси за отговорите.
            Луд умора нема,само се поти!!!

            Коментар


            • #21
              До: Тунинг на V8-к

              Слави Лудия уаз го "сгъсти" неговия двигател, като му сложи нов колянов вал от БРДМ. Този вал е с по-дълги колена, съответно по-голям ход на буталата( и по-голям въртящ момент). Мисля, че му е сложил и две маслени помпи, но не съм сигурен. Най-добре е да го питаш лично....
              Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

              Коментар


              • #22
                До: Тунинг на V8-к

                Проекта е ЗАМРАЗЕН Надявам се в четвъртък да затопли за да сваля двигателя
                Последно редактирано от Pursie; 13-01-09, 19:12.
                Луд умора нема,само се поти!!!

                Коментар


                • #23
                  До: Тунинг на V8-к

                  Цецо, твоя 511 или 513 е?
                  И знаеш ли какви са разликите м/у двата или нищо съществено?

                  Коментар


                  • #24
                    До: Тунинг на V8-к

                    ЗМЗ 511 е моя.

                    ЗМЗ 513 е за Газ66(Виетнамка)

                    Различават се по картера,мисля че жабата е малко по различна щото на мястото на генератора седи компресора и генератора е от дясно на тези.
                    КАто мощност и въртящ момент не се различават.Като тегло незнам може би с малко.
                    Говориме сега за тези новото поколение където са по нета.
                    В БГ има едни стари с центрубежен филтър,квадратни колектори които са 115 коня,а тези са с по 125.

                    Този на Паз-а е ралзичен. той се води 4.7 и с по вискока мощност и въртщя момент.
                    Последно редактирано от Tsvetan; 16-01-09, 10:24.
                    Луд умора нема,само се поти!!!

                    Коментар


                    • #25
                      До: Тунинг на V8-к

                      имам 1 въпрос
                      колко повече върви уазката с тоя двигател спрямо оригиналния ако можеш по някакъв начин да ги съпоставиш

                      Коментар


                      • #26
                        До: Тунинг на V8-к

                        Да, иначе знам че 511 е за 53ка, а 513 си е витнамковия... Но незнаех разликите, защото и аз като ги чета на хартия са с еднакви характеристики.
                        Преди години имахме 53ка и тя беше с центробежен филтър, но беше и с бавния диференциал и в гората се справяше осезаемо по-добре от новите, с по-новия мотор, но и с бързия диференциал... Обаче на шосето беше обратното
                        За ПАЗовия знам, че е 4,7литра и около 130кс, и 310 нютона въртящ момент още при 2000 оборота

                        Коментар


                        • #27
                          До: Тунинг на V8-к

                          НА джипо въртящия момент се усеща още от празните обороти То с това желязо наречено маховик нема как да ен се усети.


                          А вървежа незнам как да ти го съпоставя.Требе да се види и пробва.Нека кажат хората който са го карали и с който сме били заедно по гората.

                          За мене това е един доста добър вариант.В БГ не е като в Русия така че опасността от потъване на предницата е по малка.За сега теглото само ми е помагало особена пък на снега.То и не е много по тежък де 80 кг.

                          Също така общо взето съм забравил за бавните вече.Ползвам ги само когато е много гадно или за да ми е по удоно да карам някъде където трябва да се кара леко и спокойно.

                          Другото което баш не ме кефи е,че са ми много бавни мостовете и скороста не е много висока.Също така скоростите са много къси .

                          Аз съм с редукторни мостове и мисля че ще успея да ги излекувам тоя проблем с едни 35-ци
                          Луд умора нема,само се поти!!!

                          Коментар


                          • #28
                            До: Тунинг на V8-к

                            Точно това щях да напиша ама ти го каза
                            Не са ти бавни мостовете, а са ти малки гумите
                            Иначе ако толкова не си доволен от тея бавни мостове да да си ги смениме?! К`во ше кажеш??

                            Коментар


                            • #29
                              До: Тунинг на V8-к

                              Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
                              Точно това щях да напиша ама ти го каза
                              Не са ти бавни мостовете, а са ти малки гумите
                              Иначе ако толкова не си доволен от тея бавни мостове да да си ги смениме?! К`во ше кажеш??
                              ЗА къщата ли
                              Луд умора нема,само се поти!!!

                              Коментар


                              • #30
                                До: Тунинг на V8-к

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X