Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За тук ли съм - УАЗ 69

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • За тук ли съм - УАЗ 69

    Кухих тази Газка,но на капака пише УАЗ ,за тук ли съм,или при газкаджиите,неориентиран питам аз.Тия хъбове се вклюзват със ключ неизвестен ми.Има капачка и под нея болт за "звездообразен" имбус, къде се продава,как точно се казва този ключ,номер и прочие ?

    ПП.Сега му слагам странични стъкла от Трабант,дясното ще се спуска с трабантова машинка,на за лявото няма място къде да слезе,че вратата трапецовидна,ще се сваля заедно с рамката,ще пусна снимки,ще ви хареса вярвам.


  • #2
    До: За тук ли съм

    За тука си. Това не е ГАЗка. Това е УАЗ 69

    Произвеждат ги само около година. Това е моментът в който местят производството на тея джипове от ГАЗ в Уляновския автозавод и джипа от ГАЗ 69 го преименуват в УАЗ 69.
    След известно време това купе се спира от производство и от УАЗ пускат модела 469.

    Ти си собственик на един рядък модел джип
    Един приятел си взе такъв УАЗ 69 от военните миналата година в много добро състояние, но с 4те врати(командирски)

    За съжаление нашите "компетентни" КАТ-служители ги регистрират под името ГАЗ 69, макар че е УАЗ и си е произведен в Уляновск

    Коментар


    • #3
      До: За тук ли съм

      Първоначално публикуван от To6o Преглед на мнение
      Кухих тази Газка,но на капака пише УАЗ ,за тук ли съм,или при газкаджиите,неориентиран питам аз.Тия хъбове се вклюзват със ключ неизвестен ми.Има капачка и под нея болт за "звездообразен" имбус, къде се продава,как точно се казва този ключ,номер и прочие ?

      ПП.Сега му слагам странични стъкла от Трабант,дясното ще се спуска с трабантова машинка,на за лявото няма място къде да слезе,че вратата трапецовидна,ще се сваля заедно с рамката,ще пусна снимки,ще ви хареса вярвам.

      Щом казва колегата, значи си за тук. Колкото до ключа за таралежките, такава звезда с осем лъча много трудно ще намериш. Аз реших проблема с квадрат 10mm. Пасва идеално. Опитай
      Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

      Коментар


      • #4
        До: За тук ли съм

        Не гледай какво пише,виж какво караш.Ти си за при Газ-69,те имат няколко различия с Уаз-469.А това че пише уаз да не те притеснява и аз имам такъв но това не пречи да пишеш и на двете места.

        Коментар


        • #5
          До: За тук ли съм

          Първоначално публикуван от Sasho74 Преглед на мнение
          Колкото до ключа за таралежките, такава звезда с осем лъча много трудно ще намериш. Аз реших проблема с квадрат 10mm. Пасва идеално. Опитай
          Точно. При мен пък пробките на РК са такива.
          БИО пчелен мед и пчелни продукти
          0888 66 59 73

          Коментар


          • #6
            До: За тук ли съм

            Да, каквото каза Жоро е, преходното производство.
            Забрави да намериш ключ, аз търся от любопитство вече не знам колко години. Ако нямаш квадрат 10, се обади да ти дам парче от стругарски нож, навремето си бях направил от такова.
            Ако искаш, може да ги смениш с новите, с ключ отвънка, завърта се на ръка. Но тия са много по-здрави, и не се трошат в коловоза..

            Коментар


            • #7
              До: За тук ли съм

              При мен също всички възможни пробки,а и хъбовете бяха с тази звезда.Подмених ги навсякъде с обикновен шестен,има таралежки с такъв.Пък и покрай това може и да подмениш маслото на дифовете, скоростната и раздатъчната кутия.Цената не е голяма 2.50 лв. на бройка за пробките,на хъбовете съм забравил вече.

              Коментар


              • #8
                До: За тук ли съм

                Ако ги сваляш, само избърши старата смазка, и ги намажи с малко грес, не ги пълни.

                Коментар


                • #9
                  До: За тук ли съм

                  Първоначално публикуван от To6o Преглед на мнение
                  за тук ли съм,или при .....
                  Мдаа ....
                  Ако обещаеш, че ще си пиеш хапчетата редовно ...... може ...
                  Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                  Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                  Коментар


                  • #10
                    До: За тук ли съм

                    Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                    Мдаа ....
                    Ако обещаеш, че ще си пиеш хапчетата редовно ...... може ...
                    Смятате че не съм нормален ? и жената така казва

                    Коментар


                    • #11
                      До: За тук ли съм

                      Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                      Да, каквото каза Жоро е, преходното производство.
                      Забрави да намериш ключ, аз търся от любопитство вече не знам колко години. Ако нямаш квадрат 10, се обади да ти дам парче от стругарски нож, навремето си бях направил от такова.
                      Ако искаш, може да ги смениш с новите, с ключ отвънка, завърта се на ръка. Но тия са много по-здрави, и не се трошат в коловоза..
                      Ооо.....стругарски ножове ?Благодаря! Мисля че имам,имам пет струга понеже.
                      Ама ако направя шестограм няма ли да е по добре,всъщност не знам колко лъча са.Иска ли сила затягането,и въобще какъв е принципа,какво има вътре,някой ако има линк,чертеж.Когато завиваш ли зацепва,или когато отвиваш ? Предполагам като се завива.
                      Имам и Патрол,изненадан установявам че газката сякаш по добре се държи по неравностите. Стефане,ти виден русофиле,я изброй няколко кофти гадни черти на волговият двигател да те видим сега
                      Наистина ли са надежни тез машинки руски,хич не ми се закъсва.Кален покрай зазове,москвичи и трабанти,някак по егоистично почнах да гледам на живота,спартанецът в мен много се изтормози,пенсионер стана

                      Коментар


                      • #12
                        До: За тук ли съм

                        Първоначално публикуван от To6o Преглед на мнение
                        Ооо.....стругарски ножове ?Благодаря! Мисля че имам,имам пет струга понеже.
                        Ама ако направя шестограм няма ли да е по добре,всъщност не знам колко лъча са.Иска ли сила затягането,и въобще какъв е принципа,какво има вътре,някой ако има линк,чертеж.Когато завиваш ли зацепва,или когато отвиваш ? Предполагам като се завива.
                        Имам и Патрол,изненадан установявам че газката сякаш по добре се държи по неравностите. Стефане,ти виден русофиле,я изброй няколко кофти гадни черти на волговият двигател да те видим сега
                        Наистина ли са надежни тез машинки руски,хич не ми се закъсва.Кален покрай зазове,москвичи и трабанти,някак по егоистично почнах да гледам на живота,спартанецът в мен много се изтормози,пенсионер стана
                        Нестава с шестограм. Звездата е с 8 лъча и просто шестограма няма как да го вкараш там. Квадрата влиза в четирите срещуположни лъча на споменатата звезда. Незнам как да ти го обясня по-добре. Таралежките се зацепват като се навива около 1/2 оборот. Отностно надеждността на машината, ако го слушаш УАЗА и той ще те слуша. Бях чел някъде, че всички агрегати в УАЗ-а са проектирани със запас на претоварване от 500 до 800%. Незнам дали цифрите са верни но е факт че страшно занемарени машини се движат доста порядъчно.
                        Погледни и какви мотори се слагат на УАЗ-и без особенни промени по трансмисия и ходова част. Това не е ли доказателство за здравина.
                        Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                        Коментар


                        • #13
                          До: За тук ли съм

                          Не знам как да ти го обясня по-добре
                          Идеално обясняваш,след час ще ги имам квадратите,всъщност един ми е достатъчен. Нищо не каза за силата на пристягане ? Вероятно се усеща че няма накъде повече ? А какво е вътре ?
                          Мисля да престържа барабаните,колко е дебелината оригинално на феродото за да търся по дебело според това колко съм престъргал ?

                          Коментар


                          • #14
                            До: За тук ли съм

                            Ключа може да се направи чрез изпилване на квадратно желязо 14/14

                            Коментар


                            • #15
                              До: За тук ли съм

                              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                              Ключа може да се направи чрез изпилване на квадратно желязо 14/14
                              Ще го фрезовам от инструментална стомана,или от полуоска,да кажем На Мерцедес,че звучи по аристократично. Всъщност след като разбрах,че не се продава този ключ,няма намиране тоест,ще го направим 1към1 8 лъча и прочие.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X