Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въздушни филтри за УАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: за какво служи шнорхела

    Първоначално публикуван от inp Преглед на мнение
    Те на тая измишльотина:
    Махай я
    Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

    Коментар


    • #17
      До: за какво служи шнорхела

      Първоначално публикуван от Sasho74 Преглед на мнение
      Махай я
      Казваш, че от Газела пасва идеално. Еднакви ли са на всички газели и налага ли се някакво преправяне? Карб. е К151.
      БИО пчелен мед и пчелни продукти
      0888 66 59 73

      Коментар


      • #18
        До: за какво служи шнорхела

        Първоначално публикуван от inp Преглед на мнение
        Казваш, че от Газела пасва идеално. Еднакви ли са на всички газели и налага ли се някакво преправяне? Карб. е К151.
        Предполагам че на всички Газели са еднакви. Даже двигателите им ако неса еднакви с твоя, то със сигурност са със същия работен обем. Ти нали си с 2.9 л. Абсолютно никакво преправяне не се прави. Сваля се алуминиевата приставка която в момента имаш върху карбуратора /тази на която стягаш със скоба настоящия корпус/, и слагаш филтъра от газела директно върху трите шпилки на карбуратора. Аз съм с двигател УМЗ 417 и има достатъчно място за новия филтър. Невярвам при тебе да е по-различно. Имай търпение. Ще го снимам и ще сваля размерите, но ще стане не тези а следващите почивни дни.
        Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

        Коментар


        • #19
          До: за какво служи шнорхела

          ОК. Благодаря. И да пропуснеш снимките, няма да е фатално. Вече се навих. Само ме съмнява, че ще се намери такъв корпус 2-ра употреба. А и нов тук не се продава. Ако твоя е бил нов, сподели откъде.
          БИО пчелен мед и пчелни продукти
          0888 66 59 73

          Коментар


          • #20
            До: за какво служи шнорхела

            Първоначално публикуван от inp Преглед на мнение
            ОК. Благодаря. И да пропуснеш снимките, няма да е фатално. Вече се навих. Само ме съмнява, че ще се намери такъв корпус 2-ра употреба. А и нов тук не се продава. Ако твоя е бил нов, сподели откъде.
            МАРИАМ ООД - София
            Люлин 10; бл 132
            тел. 925 11 86
            Цена 100лв заедно с филтъра

            Стори ми се скъпо но с повече обикаляне щях да изгубя много време и да изхарча гориво, пък и то е скъпо.
            Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

            Коментар


            • #21
              До: за какво служи шнорхела

              По каталозите излязоха два модела на възд. филтър. Предполагам, че ти си с ниския, но по-широк. Той се монтира на К151. Поръчах такъв, па да видим какво ще излезе.



              Какъв маркуч използва за свързване с капака на клапаните (за вентилацията) - понеже на картинката е малко П-образен, а от стария филтър си е прав, та се чудя дали няма да се пречупва при извивките.

              А двигателите са 2,4. Надявам се филтърът да върши работа и за 2,9.

              Извинявам се за голямата снимка. Опитах да я намаля ама нищо не излезе.
              БИО пчелен мед и пчелни продукти
              0888 66 59 73

              Коментар


              • #22
                До: за какво служи шнорхела

                Първоначално публикуван от inp Преглед на мнение
                По каталозите излязоха два модела на възд. филтър. Предполагам, че ти си с ниския, но по-широк. Той се монтира на К151. Поръчах такъв, па да видим какво ще излезе.



                Какъв маркуч използва за свързване с капака на клапаните (за вентилацията) - понеже на картинката е малко П-образен, а от стария филтър си е прав, та се чудя дали няма да се пречупва при извивките.

                А двигателите са 2,4. Надявам се филтърът да върши работа и за 2,9.

                Извинявам се за голямата снимка. Опитах да я намаля ама нищо не излезе.

                Точно това е. маркуча си е прав и за момента няма проблеми. Малко ще си поиграеш с настройките на карбуратора като сложиш новия филтър.
                Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                Коментар


                • #23
                  До: Въздушни филтри за Уаз ( разделена)

                  Надявам се планката за монтиране на стария филтър (захваната за двете шпилки на главата на двиг.) да не пречи, понеже не знам какво ще се получи, ако развия само тези две гайки, за да я махна.

                  А за настройките на карб., казваш, ще се наложи корекция? Вероятно ще се намали дебита на постъпващия въздух. Дано това не окаже негативно влияние върху храненето на ламята (т.е. двигателя).
                  БИО пчелен мед и пчелни продукти
                  0888 66 59 73

                  Коментар


                  • #24
                    До: Въздушни филтри за Уаз ( разделена)

                    Първоначално публикуван от inp Преглед на мнение
                    Надявам се планката за монтиране на стария филтър (захваната за двете шпилки на главата на двиг.) да не пречи, понеже не знам какво ще се получи, ако развия само тези две гайки, за да я махна.
                    Планката не пречи, така че не я пипай.

                    Благодаря на модератора че раздели темите!!
                    Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                    Коментар


                    • #25
                      До: Въздушни филтри за Уаз ( разделена)

                      Моята я направих с филтър от пежо боксер и съм доволен не чувствам да се задъхва мотора и разхода си е наред.Абе колкото е по-голям толкова по-добре,вреда няма само ползи.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Въздушни филтри за Уаз ( разделена)

                        Евтиния вариант е от Лада.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Въздушни филтри за Уаз ( разделена)

                          Аз съм с такъв от лада на карбуратор К131, кутията на филтура е преработена да пасва на к131.
                          Двигателя работи добре, разход 30/100 по черен път.
                          Джипката се кара на газ, с вакумен изпарител и газта е подадена във филтъра.
                          "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                          Коментар


                          • #28
                            До: Въздушни филтри за Уаз ( разделена)

                            Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                            Двигателя работи добре, разход 30/100 по черен път.

                            Много е добре,нема що
                            Луд умора нема,само се поти!!!

                            Коментар


                            • #29
                              До: Въздушни филтри за Уаз ( разделена)

                              Първоначално публикуван от Tsvetan Преглед на мнение
                              Много е добре,нема що
                              Според Цветан колко трябва да гори уаза по черен път на първа, втора, предно и бавни?
                              Много от хората при нас стигат до 50/100

                              По шосе е някъде към 11-12.

                              Като казвам черен път нямам впредвид разходка из нивите а по чукарите на Стара планина.
                              Твоя осмак колко гори на газ с включени бавни предавки?
                              Последно редактирано от Pursie; 05-09-08, 09:01.
                              "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                              Коментар


                              • #30
                                До: Въздушни филтри за Уаз ( разделена)

                                Колега,пиши че е в гората че и а се облещих.Ина че на бавните,то си е на моточас,и не е огромен разход.Ако се съмняваш че е по-висок пиши какъв е разхода на дълго по асфалт,аз съм около16-17 /100 с отключени хъбове и без зор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X