Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спирачки на УАЗ без сервоусилвател /УАЗ-469/

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Значи ще стигне. Нали се сещаш че диаметъра на буталата на колата донор определено ще е по-голям от диаметъра на УАЗ-овите цилиндърчета. От там може да прецениш обема спирачна течност която ще трябва. А и ходовете не са толкова различни не се заблуждавай.
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #32
      И пак ще опре до налягането...

      Коментар


      • #33
        Което ще е доста по-високо от оригиналното...така че гут! Само да не заминат маркучетата...
        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

        Коментар


        • #34
          Диаметърът е двойно по голям следователно площа доста повече, но ме притеснява че свободния ход на уаз-овите цилиндри е около 2мм и от там ще дойде проблема. На външен вид помпата от колата е двойно по малка от тази на уаз-а, което значи че дебита ще е в пъти по малък.
          http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

          Коментар


          • #35
            според мен няма да има достатъчен дебит, и хода на педала ще е голям

            Коментар


            • #36
              Тази задача е решавана - ама беше отдавна, но все пак по спомен
              ще цитирам някой основни вызли,които са необходими:

              1. 469-1602008 - Конзола комплект с педали.
              2. 3151-3510210 - Конзола сервопарат
              3. 3151-3502040 - Спирачни цилиндри задни 25 мм - 2 бр.
              4. 469-1602300 - Цилиндър съединител
              5. 3151-3505009 - Главен спир. цилиндър
              6. Тръбопроводи,тройник и рапределител - номерата не им помня.

              Имаше и малко поръчки при някои стругари.

              Все пак като извод - парите и работата не са малко.

              Относно дискови спирачки - има един господин от Софарма,който работи по този въпрос - предните ги е направил. Но за задните не знам.
              Относно ABS не съм компетентен.

              P.S. Забравих т.7. Сервоапарат
              only 4 x 4,sim AWD

              Коментар


              • #37
                Ще внеса малко пояснение

                Не слагам серво и педали от новия модел уаз на стария с долните педали.
                В случая става въпрос дали ще стане серво и помпа (комплект) от кола с 4 дискови спирачки на уаз с 6 саморегулиращи се цилиндъра 4 отпред 2 отзад изцяло с барабани.
                Въпросът е дали помпата ще има необходимия дебит тъй като е доста по малка от оригиналната.
                http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                Коментар


                • #38
                  2 милиметра не са много при този малък диаметър на УАЗ-овите цилиндърчета...Пробвай да я закачиш без да я завиваш за купето, само за пробата...
                  Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                  Коментар


                  • #39
                    За Иценцето2005: Карай, на всеки може да се случи. Забравено е.
                    Целия възел с горните педали го вземат просто от по-новите УАЗове (официално 315хх). И май може от някъв малък мерцедес, ама ще пробват като се запролети Па и на Джаф баща му май още не знае че ще му колят мерцедеса))
                    Долните са далавера, ама донякъде. Валенките са широки повече от една педя, с галоши - още повече. С такова нещо горните педали се улучват един по един трудно ... А с горните хем помпите са по-защитени и по-достъпни за ремонт отгоре, хем лесно се слага жило за газта вместо тия ужасни лостове и вакуум. Абе, няма щастие ...

                    Йори, братче, копам по твоя случай, обаче без бира ми идват само налудничави мисли. И понеже в компа ми е същия бардак като в къщата, не намирам още скритите записи по въпроса((( Бахмааму, както са казвали прабългарите, май ще трябва да бъркам в хладилника ...

                    Коментар


                    • #40
                      Първоначално публикуван от Стефан
                      Целия възел с горните педали го вземат просто от по-новите УАЗове (официално 315хх).
                      Нали се сещаш че при мен няма как да стане.
                      http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                      Коментар


                      • #41
                        Стефан вече е тук, готов да помогне, оставям Йори в неговите ръце.
                        А аз съм "Лека нощ" че утре пак на бач...
                        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                        Коментар


                        • #42
                          ))
                          Не бе, това беше за колегата, който повдигна въпроса. Твоя случай е помпен, никъв флекс не помага(((

                          Коментар


                          • #43
                            Нещо не разбирам какво искаш да кажеш.[/quote]

                            Изкам да кажа че пробвах с помпа от Рено 21. Първо сложих само помпата, това е много творчество в предвид че трябва да е доло на гредата /за долни педали/, не че е най-подходяща-това имах. След като успях, идва ред на 2отделни тръби до предните цилиндри. Когато пробвах всичко как работи нямаше разлика до тук между двете системи. Именно тук се отказах да мисла как да "заглавям" и сервото отдоло. Това изкам да кажа.
                            Не разбрах твоя случай дали е с долни или горни педали. При втория е далеч по лесно решимо.
                            И още нещо, по отношение на дебита се оказа че не е никакъв проблем, колкото и чудно да беше за мен самия
                            Успех с начинанието и ако само сервото е проблема послушай Пламен Ис. и вземи от ГАЗ 24

                            Коментар


                            • #44
                              Първоначално публикуван от krum aleksiev
                              Не разбрах твоя случай дали е с долни или горни педали. При втория е далеч по лесно решимо.
                              И още нещо, по отношение на дебита се оказа че не е никакъв проблем, колкото и чудно да беше за мен самия
                              Успех с начинанието и ако само сервото е проблема послушай Пламен Ис. и вземи от ГАЗ 24
                              В моя случай аз исползвам педалите кормилния прът с волана и гредите от колата и ги закачам на уаз-а. Вече ми е много по лесно да сложа сервото и помпата от колата от колкото да приспособявам уаз-овите към новите педали.
                              Това което казваш за дебита е доста учудващо, дано така се получи и при мен.
                              http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                              Коментар


                              • #45
                                Обади ми се Бисер от Свищов и каза,че е сложил помпа от Вектра и нямало никакъв проблем.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X