Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Блокировка на оригиналните мостове тип "таралеж"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Блокировка на оригиналните мостове тип "таралеж"

    Чух нещо, което ми се струва като измишльотина,но нека някой по-запознат да сподели. На командирски джип в плевенско имало монтирани блокировки на диференциалите от верижен трактор. Какъв е точно трактора и какво представлява не ми обясниха. Било като "таралеж". От приказките ми се илюстрира в главата нещо, което от оборотите механично се зацепва. Самоблокировка ми го обясни един пич, че било но нищо конкретно не каза. Или той ми ги бръщолеви каквито му паднат (което ми се струва много вероятно) или наистина има някакъв начин да се направи с блокаж от верижен трактор, но как точно мога само да гадая. А предвид, че при нас се карат доста би трябвало да е правено такова нещо, но аз за пръв път го чувам,
    Обяснимо е даже и нелогичното. Дали ще го разбереш зависи само от багажа в китарата ти.

  • #2
    От: Блокировка на оригиналните мостове тип "таралеж"

    Ето го въпросният "таралеж",но не е от трактор а от Бтр.
    http://www.offroad-monsters.com/foru...5&d=1329346567
    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

    Коментар


    • #3
      От: Блокировка на оригиналните мостове тип "таралеж"

      Първоначално публикуван от radoslav94 Преглед на мнение
      Чух нещо, което ми се струва като измишльотина,но нека някой по-запознат да сподели. На командирски джип в плевенско имало монтирани блокировки на диференциалите от верижен трактор. Какъв е точно трактора и какво представлява не ми обясниха. Било като "таралеж". От приказките ми се илюстрира в главата нещо, което от оборотите механично се зацепва. Самоблокировка ми го обясни един пич, че било но нищо конкретно не каза. Или той ми ги бръщолеви каквито му паднат (което ми се струва много вероятно) или наистина има някакъв начин да се направи с блокаж от верижен трактор, но как точно мога само да гадая. А предвид, че при нас се карат доста би трябвало да е правено такова нещо, но аз за пръв път го чувам,
      - При вас в Самоков е пълно с направени такива джипове с точно такива блокировки (поне преди имаше). Аз сложих такъв блокаж от БТР в предния диференциал и засега съм много доволен ,в ОЛХ видях един ден, че се продават два в момента.
      Тел. 0889531237

      Коментар


      • #4
        От: Блокировка на оригиналните мостове тип "таралеж"

        Благодаря! Възможно е да има джипове с такива блокажи, но познавам малко хора с такива автомобили и до Уаз-овете още не сме стигнали да коментираме времето е нещо, което не ни стига като се заприказваме. Вече знам какво търся и от какво. Скоро няма да имам финансовата възможност за такъв лукс, защото ще ставам "студентка" . Но информацията е ценна и силно се надявам в близко време да започна работа и по този въпрос.
        Обяснимо е даже и нелогичното. Дали ще го разбереш зависи само от багажа в китарата ти.

        Коментар


        • #5
          От: Блокировка на оригиналните мостове тип "таралеж"

          Блокировки от БТР служат очень мало, примерно 20т.ки, так как изначально они стоят в межосевом дифференциале в БТР и не являются таким нагруженным элементом как дифференциал уаз...Проще приобрести готовые блокировки для уазов, в России их большой выбор.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X