Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дайте мнение за Дизелов мотор на Уаз

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Дайте мнение за Дизелов мотор на Уаз

    примерно 250€ за гнп-то

    картера от 662 иска и друг хобот
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #47
      От: Дайте мнение за Дизелов мотор на Уаз

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Аз писах кои двигатели от магарцедес да се ползват.
      Чудесно, а ся дай на колегата един такъв, а той ще ти даде 4178ОВ, мноо запазен, а може и със скоростите.

      Ето ти го и на снимка:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:23757938_826539510886127_334063241_o.jpg
Прегледи:1
Размер:382.0 КБ
ID:5772958


      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:23768802_826539517552793_1402056517_o.jpg
Прегледи:1
Размер:342.8 КБ
ID:5772959
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #48
        От: Дайте мнение за Дизелов мотор на Уаз

        Нема проблем да му продам 603 съсе скорости и сичко. Ръга и тръгва. Мога и форматик - тъкмо ще има ком

        От 616/617 има смисъл само ако са му налични в двора и нафтата я зима на леф и пеесе.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #49
          От: Дайте мнение за Дизелов мотор на Уаз

          Добър ден. Момчета усещам някаква нотка на подигравка в някои от постовете. Нито искам някой да ми подарява нещо, нито карам насила. Споделих каква ми е идеята и казах АКО на някой му върши работа и има непотребен мотор от МБ 616 или 17 да измислим някакъв бартер. Не знам, какво толкова подигравателно има. Както и да е. Така или иначе ще търся из моргите по натам подходящ.
          “Не приемай живота твърде сериозно. Никой не е излязъл жив от него.”

          Коментар


          • #50
            От: Дайте мнение за Дизелов мотор на Уаз

            Споко, само дискутираме.

            Мисля, че Кирил Огненски продаваше ОМ617, но не съм съвсем сигурен.
            Потърси в обявите.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #51
              От: Дайте мнение за Дизелов мотор на Уаз

              Подигравка няма ама идеята е компрометирана изначално и хората ти показват различни причини поради които това е така.

              Присаждане на чужд двигател винаги финишира с машина която може да я обслужва само този който я е направил. Толкова по-зле ако това не е собственикът.
              Удобни предавателни числа може да се уцелят или да не се уцелят.
              УАЗ си е доста шумен и без дизелов двигател. С дизел ще ти бръмне главата.
              Узаконяването струва повече от колата в твоя случай, а ако имаш лошия късмет да катастрофираш някъде те чака изненада - застраховката не важи и каквито щети си направил отиват директно при ЧСИ.
              Пропан-бутанът е лев и УАЗ ще ти харчи нещо като 15/100. Нафтата е 2лв и под 10/100 посмъртно няма да го вкараш.
              Двигател за под 1000 лева няма да смениш. Труда и разправиите си ги смятай както искаш.
              А като стане -10 градуса и ти смръзне нафтата (точно това става с кола която караш рядко) и ти трябва да пътуваш ще измислиш няколко нови псувни защото няма да стигнат тия които знаеш.

              Коментар


              • #52
                От: Дайте мнение за Дизелов мотор на Уаз

                Аз съм далеч от подигравката.
                Читав мотор като този на УАЗ-а, се намира по-трудно от читав дизел на Мерцедес по морги и коли да части.
                Ако имах УАЗ с мотор за ремонт, бих звъннал на някоя и друга обява за Мерцедес на части или по най-близките морги. Едва ли струва повече от читав ремонт на Уазовия мотор, или цял читав Уазов мотор като този на снимките.
                Въпроса е доколко тоя от снимките е читав, затова е добре да бъде работещ преди евентуален бартер. За всеки влак си има пътници, но ако не го бартеросаш, може да го продадеш или да си го ползваш на другия УАЗ. Този мотор е за хора разбиращи от УАЗ, а не за такива слагащи каквото има, колкото да бръмчи нещо там и да се търкаля возилото.
                Иначе за търсене на дизел, гледай и от Мусо/Корандо, лицензен е на Мерцедес ОМ602 с някои изменения, които мисля ще са ти само в плюс при монтажа.

                Петьо, "хобота" е 17,50лв в мегапартс, сега погледнах. Картера и той е някакви джобни пари.
                А помпа 250 евро, при цели коли на части за по 500, ми се вижда много. Тая помпа, освен на Мусо/Корандо с 602 турбо, я има и на MB 124 и съвсем малко на 190. Те са вече отдавна по моргите или се продават на части (те сега гледах в олх една 124 комби с турбо за 1000лв в Горна Баня).
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • #53
                  От: Дайте мнение за Дизелов мотор на Уаз

                  Ако намериш помпа от турбо мотор под 200-250 лв ми се обади да си купя.
                  Отделно профилактика и настройка не е 20 лв. И смяната на елементите също не е по левче.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #54
                    От: Дайте мнение за Дизелов мотор на Уаз

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Ако намериш помпа от турбо мотор под 200-250 лв ми се обади да си купя.
                    Отделно профилактика и настройка не е 20 лв. И смяната на елементите също не е по левче.
                    Немой с лошо...
                    Ако са 250 еврака готова за монтаж, съвсем приемливо. Аз те разбрах, че толко е само помпата.
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • #55
                      От: Дайте мнение за Дизелов мотор на Уаз

                      Не бе, нищо не е с лошо
                      Също така Картер от 606 в 463 ако изровиш под 500€ също купувам. Просто някои неща са скъпи и/или ги няма
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #56
                        От: Дайте мнение за Дизелов мотор на Уаз

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Не бе, нищо не е с лошо
                        Също така Картер от 606 в 463 ако изровиш под 500€ също купувам. Просто някои неща са скъпи и/или ги няма
                        Е, аз затова ти казАх, че тия шестцилиндровите са в друга категория.
                        За петака Мусовия картер беше към 20лв в мегапартс. Не съм го взимал, но пък си взех комплект оригинални гарнитури чисто нови за нещо къмто 6-7лв.
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • #57
                          От: Дайте мнение за Дизелов мотор на Уаз

                          За леката кола са по 50€ за 606.

                          Но да се върнем на уазката - купува се цяла 250тд и се сади. Останалото кой колко даде и така.

                          616/7 не стават вече за нищо. И са но по 3 млн км

                          605/6 са скъпи за целите
                          Последно редактирано от turtey; 22-11-17, 15:08.
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #58
                            От: Дайте мнение за Дизелов мотор на Уаз

                            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                            Е, аз затова ти казАх, че тия шестцилиндровите са в друга категория.
                            За петака Мусовия картер беше към 20лв в мегапартс. Не съм го взимал, но пък си взех комплект оригинални гарнитури чисто нови за нещо къмто 6-7лв.
                            Не го слушай Петьо, той е подстрекател , в добрия смисъл. Тези дизели са прекрасни но са казус за ненаиграли се, особено в случая. За конкретния казус, мнението на Ясен по-горе е 100% вярно.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Дайте мнение за Дизелов мотор на Уаз

                              Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                              Не го слушай Петьо, той е подстрекател , в добрия смисъл. Тези дизели са прекрасни но са казус за ненаиграли се, особено в случая. За конкретния казус, мнението на Ясен по-горе е 100% вярно.
                              Е, аз това се опитах да кажа още по-напред на автора на темата.
                              Плюс, че вероятно става въпрос за един от по-новите мотори на УАЗ, който обаче се цени от разбиращите от УАЗ.
                              Но ако си е решил дизел, и да си играе, поне да има резултат. Иначе да дадеш 1000+лв без труда, и да получиш нещо, което върви колкото с оригиналния мотор и харчи колкото с оригиналния мотор( но нафта), има смисъл само ако нафтата ти е без пари. Перкинс и подобни, ако трябва да стане трактор. И с който и да е дизел, качва теглото със 100 до 200кг.
                              Иначе 605 е едни пари отгоре, но 150 коня и въртящ момент не е да няма. Като ще е, да е.
                              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                              Коментар


                              • #60
                                От: Дайте мнение за Дизелов мотор на Уаз

                                http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=34157
                                На нас клиренс ни трябва , не скорост

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X