Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хижарски проект - какво купе пасва на шаси от УАЗ-ка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Хижарски проект - какво купе пасва на шаси от УАЗ-ка?

    Отивай в Бобошево да се пазариш да ти продадат това ...Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка2001.jpg
Прегледи:1
Размер:150.5 КБ
ID:5666907
    На нас клиренс ни трябва , не скорост

    Коментар


    • #17
      От: Хижарски проект - какво купе пасва на шаси от УАЗ-ка?

      Първоначално публикуван от ognqn Преглед на мнение
      Ако си го ползваш за свои лични транспортни цели-добре,но тръгнеш ли хора да превозваш,и не дай се боже да стане инцидент-какво ще правиш?
      Събери пари и си вземи нещо законно,да ти е мирна главата.
      По принцип се ползва само за лични цели - зареждане с провизии. Но се случва (рядко) да возя и други хора, но не виждам проблем, карам по черен път на места доста изровен. Пътя вече го знам на изуст, всяка дупка и всеки коловоз от къде се минава. Това, че колата притежава някаква хартийка, не значи нищо. Тук всяка техника иска яка и сериозна поддръжка. Иначе те оставя на пътя в нищото. Най-близкото населено място ми е на 15 км. Място за компромиси така или иначе няма.

      Коментар


      • #18
        От: Хижарски проект - какво купе пасва на шаси от УАЗ-ка?

        Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
        Отивай в Бобошево да се пазариш да ти продадат това ...
        Моята цел е нещо такова:
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2916394-volga.jpg
Прегледи:1
Размер:33.8 КБ
ID:5666920

        Коментар


        • #19
          От: Хижарски проект - какво купе пасва на шаси от УАЗ-ка?

          Първоначално публикуван от YACCO-BG Преглед на мнение
          ...Това, че колата притежава някаква хартийка, не значи нищо...
          Това че колата не притежава тази хартийка значи че в деня в който на колата се качи който и да е и бъде наранен по какъвто и да било начин ще се видиш в приключение. Не че с хартийката няма да се видиш, но емоцията ще е далеч по-пълна без хартийка.
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • #20
            От: Хижарски проект - какво купе пасва на шаси от УАЗ-ка?

            Хартийката определя еднозначно разликата между голямата разправия и малката, но ефективна присъда.

            Коментар


            • #21
              От: Хижарски проект - какво купе пасва на шаси от УАЗ-ка?

              Най-добре хартийките и бюрокрацията да не стигат тази хижа. Антоне, помисли за някое дълго паджеро или исузо, няма смисъл да хвърляш толкова труд за това ръждиво желязо.
              За ВЕЦ-а не съм забравил
              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

              Коментар


              • #22
                От: Хижарски проект - какво купе пасва на шаси от УАЗ-ка?

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Хартийката определя еднозначно разликата между голямата разправия и малката, но ефективна присъда.
                Идеята на по-горното ми писане беше, че тук всяка техника трябва да се поддържа по-добре от обикновенно. По професия съм инженер и знам колко е важна редовната поддръжка при подобни експлоатационни условия. В крайна сметка ако стане нещо с джипа, първо ще пострадам аз. Други хора много рядко возя.

                Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                Най-добре хартийките и бюрокрацията да не стигат тази хижа. Антоне, помисли за някое дълго паджеро или исузо, няма смисъл да хвърляш толкова труд за това ръждиво желязо.
                За ВЕЦ-а не съм забравил
                До момента хвърлихме толкова пари за стягане на джипа (двигател и ходова част), че нямам намерение скоро да го сменям. Иначе ВЕЦ-а и той къса нерви постоянно Сега съм в процес на издирване на правилното управление на генератора. Оказа се, че трябва да се регулира възбуждащото напрежение и тогава всичко е наред. А да, и трябва да заземим цялата система, че старото заземяване е изгнило и не бачка

                Коментар


                • #23
                  От: Хижарски проект - какво купе пасва на шаси от УАЗ-ка?

                  Може да се направи, въпроса е на каква цена.
                  А цената зависи от това, как ще го правиш, къде, кой ще бачка, с какви материали, колко мераклийски и пр.
                  Купе от Волга или цяла такава, струва някакви пари. После, струва пари да го доставиш където ще се работи(Ако е на 15км в гората пренасянето му струва повече).
                  Трябва да имаш необходимата база с инструменти машини и пр, и място където да се работи. В най-добрия случай, ако имаш всичко това, плюс собствен транспорт за купето и достатъчно свободно време, умения и желание, проекта ще излезе на цената на материалите, но труда си е за твоя сметка.
                  И може да се направи сравнително читаво - точно вчера видях такова МПС в Годеч, с купе от Волга седан(но малко по-новия модел с правоъгълните стопове и фарове). Единствено за цялата предна седалка, не ми се вярва че ще е добра идея. Първо, има доста лостове на пода в УАЗ-а, и второ оригиналните седалки поне в някаква степен се регулират, а с цяла ще е доста трудно. Разбира се и регистрацията и законността на такова МПС отпадат или ако са възможни струват скъпо.
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • #24
                    От: Хижарски проект - какво купе пасва на шаси от УАЗ-ка?

                    Я първо се качи на такова щото с тая ниска седалка на волгата ще виждаш основно звездите но не и пътя
                    Иначе - за да стане читаво струва едно 10 пъти цената на читав ужаз.
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #25
                      От: Хижарски проект - какво купе пасва на шаси от УАЗ-ка?

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      .

                      Волга и Вартбург не че "пасват", просто са обичайните неща които се намират за без пари и оригинално са от автомобили с рама. .
                      За трабанта съм сигурен че е със самоносеща рама......
                      А иначе към автора на темата-обмислял ли си продажба на джипа и закупуването на УАЗ фургон?
                      Където не мога пеш продължавам с Уаза.
                      Съдействие за закупуване на гуми с отстъпка срещу
                      Съдействие на закъсали автомобили

                      Коментар


                      • #26
                        От: Хижарски проект - какво купе пасва на шаси от УАЗ-ка?

                        Трабантът е самоносещ ама него никой в темата не го е обсъждал. Вартбургът има шаси.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Хижарски проект - какво купе пасва на шаси от УАЗ-ка?

                          Първоначално публикуван от YACCO-BG Преглед на мнение
                          Знам че сравнително добре пасва купе от Волга ...... Някакви идеи?
                          Г(У)АЗка - звънни......
                          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                          Коментар


                          • #28
                            От: Хижарски проект - какво купе пасва на шаси от УАЗ-ка?

                            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                            Може да се направи, въпроса е на каква цена.
                            А цената зависи от това, как ще го правиш, къде, кой ще бачка, с какви материали, колко мераклийски и пр.
                            Купе от Волга или цяла такава, струва някакви пари. После, струва пари да го доставиш където ще се работи(Ако е на 15км в гората пренасянето му струва повече).
                            Трябва да имаш необходимата база с инструменти машини и пр, и място където да се работи. В най-добрия случай, ако имаш всичко това, плюс собствен транспорт за купето и достатъчно свободно време, умения и желание, проекта ще излезе на цената на материалите, но труда си е за твоя сметка.
                            И може да се направи сравнително читаво - точно вчера видях такова МПС в Годеч, с купе от Волга седан(но малко по-новия модел с правоъгълните стопове и фарове). Единствено за цялата предна седалка, не ми се вярва че ще е добра идея. Първо, има доста лостове на пода в УАЗ-а, и второ оригиналните седалки поне в някаква степен се регулират, а с цяла ще е доста трудно. Разбира се и регистрацията и законността на такова МПС отпадат или ако са възможни струват скъпо.
                            Цялата процедура ще се прави долу в селото, в един сервиз. Така че инструменти и материали ще има. Майстори също (няма да съм сам). Реално разходите ми ще са купето, транспорта и няколко стека бира.
                            За диванчето имаш право ... вероятно ще си остане със седалките. Хем ще мога да повдигна шофьорската ако се окаже ниска.

                            Не съм обмислял закупуване на фургон, защото както споменах вече сме хвърлили моного пари, нерви и време за да стегнем двигателя и ходовата част. Почти основен ремонт на двигателя, напълно ревизирани стартер, делко, бобина, нови кабели свещи и дистрирбуторна капачка, нов изпарител и клапани за газта. Нямам намерение след месец ремонти и закъсвания по пътя заради луфт в делкото, или дреболии като кондензатор за 2 лв, да го продам това нещо и да купувам друго, с което тепърва ще ме очакват подобни проблеми.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Хижарски проект - какво купе пасва на шаси от УАЗ-ка?

                              Коментар


                              • #30
                                От: Хижарски проект - какво купе пасва на шаси от УАЗ-ка?

                                Първоначално публикуван от YACCO-BG Преглед на мнение
                                сме хвърлили моного пари, нерви и време за да стегнем двигателя и ходовата част. Почти основен ремонт на двигателя, напълно ревизирани стартер, делко, бобина, нови кабели свещи и дистрирбуторна капачка, нов изпарител и клапани за газта.
                                Ако това за теб са много време нерви и пари изобщо не се захващай с насаждане на купе
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X