Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за бордова Уазка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питане за бордова Уазка

    Здравейте колеги. Имам бордова Уазка която не е в много добро състояние. Тя е с двигател 2.4 от Волга на газ, не работи добре нито на бензин нито на газ. Използвам е главно на село и е карам преди всичко по черени пътища и почти винаги натоварена. Искам да е стегна защото имам нужда от нея, а и искам да мога да я ползвам за работа и извън селото ми. Разбира се искам с малко пари да е направя нова, но нищо хубаво не евтино. Мисля да не хвърлям излишни пари и само да е попритягам и след някой месец пак да е за бокса. Писна ми да разнасям 60л газови бутилки. Също искам да увлича товаримостта и мисля да го постигна със смяна на диференциалите с волгини, подсилване па ресиорите и подмяна на двигателя с 2.5 или 2.9 дизелов на мб. Смятам евентуално да сложа фланци отзад защото с по-голям товар при терена по който е карам вероятността от обръщане се овеличава.
    Колеги молбата ми е да ми дадете съвети как евентуално да подобря тази концепция и дали според вас с нея ще мога да върша нещата които изброих. Друг камион в момента не е опция. Уазката ми е много удобна за работата която върша. Благодаря предварително и моля да ме извините ако има подобни теми и ако тази не е за тук.

  • #2
    От: Питане за бордова Уазка

    Колега това кадето си написал ми е ясно че не знаеш във какъв филм се вкарваш
    1 Двигателите където си избрал са ужасно тежки и няма да ти изброявам проблемите където ще имаш със него,дори още при самото монтиране
    2Деференциялите и те са много работа но по трудно е да намериш два от стара волга и да се поставят правилно,че съм виждал до сега няколко правени от беля или от незнание
    3Фланците и те са една идея само отзад,нарушаваш сходимоста на гумите,да ти казвам ли какви проблеми във кал и сняг ще имаш и комбинирано със тешкия мотор става маика плаче
    4А за малко пари както си го измислил това хич няма да стане ако не ги краднеш частите
    Мисля че всичко би ти излязло 1500-2000лв
    Ако греша поправете ме
    0885 297985,мтел-Радо
    0876 556870,виваком като домашен

    Коментар


    • #3
      От: Питане за бордова Уазка

      Ще изкажа мнение само за фланците - идеалният вариант е двете оси да са с еднакво "междуколие", т.е. колата да не оставя 4 следи.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #4
        От: Питане за бордова Уазка

        Да, разбирам за фланците и съм съгласен с вас. Предполагаемата цена и според мен е такава, но мен ме притеснява повече дали ще постигна желания резултат. Просто по-голям камион не ми е удобен... Как мислите, какви са ми опциите за постигане на желания резултат?

        Коментар


        • #5
          От: Питане за бордова Уазка

          Ако говориш за 2.9 Спринтеровия - тогава нещата ще поемат друга насока Но сигурно имаш предвид от w123 или от 124 нетурбинираните кюту....
          Обърнати Руски джанти ще имат известен резултат, задължително хидравлика и дискови спирачки отпред понне, че иначе това не се управлява лесно, особено ако се ползва ежедневно.
          Мостовете уазовите са си бавни, което е добре щом не караш много по асфалт.
          Ако се направи самосвал май ще е още по добре /върши се страхотна работа с такова/.


          Ради, този бюджет си е напълно оправдан за тези неща които споменаваш.
          Случайни хора УАЗ не карат

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X