Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Уазика се разболя ,помагайте !!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

    Първоначално публикуван от Antol Преглед на мнение
    ....Блока на мотора ,отвътре където би трябвало да циркулира водата е пълен с някава ръждива на цвят г....
    Въобще не се замисляй, ами го сваляйте и чисти всичко внимателно. И водните пътища и маслените магистрали. Има смисъл.
    Въобще, както казах и по-горе - направи го с кеф и уважение и ще те слуша много по-дълго. А си започнал да се нервиш, а работата е станала едно къмто гьотере и просто ще имаш поредния съветски скрап. Просто си го напомняй от време на време и нещата ще станат
    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

    Коментар


    • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

      Първоначално публикуван от Antol Преглед на мнение
      Така и ще направя,но гледам че нов вал в Горски извор ,при Савови е 200 лв ,а за шлайване май ще ми вземат почти същото, та се замислям за нов.
      Ще говоря с шлайфистите утре и ще реша.
      Тук при нас последно шлайфах на 80лв., и майстора е добър, ако искаш мога да ти дам телефон за връзка.

      Коментар


      • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

        Колега свалям ти шапка че уважаваш УАЗ-ката си, наистина е неприятно че ще направиш буквално пълен основен ремонт, но пък живот и здраве като я направиш ще имаш с правилната подръжка дълговечен двигател и най-добрата УАЗ-машина

        Коментар


        • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

          Първоначално публикуван от Antol Преглед на мнение
          И така нещата с УАЗИКА загрубяха.Вчера загледах по внимателно коляновия вал и картинката не ми хареса ,има наранени шиики, а основните лагери хич ги няма.А мислех да почвам сглобяването.Мнението на майсторите беше, че ще кара и така ,но аз мисля че като ще правиш нещо, направи го поне като хората.И без това имаше някави шумове в скороститите ,амбриажния лагер стърже,а бавните изключват, така че реших да сваля всичко долу, заедно с остатъка от мотора. Скоростите и раздатката са долу, утре надявам се да извадим и мотора.Филама направо си стана на ужасите.Блока на мотора ,отвътре където би трябвало да циркулира водата е пълен с някава ръждива на цвят гадост ,все едно не антифриз ми канални води са ползвани за охлаждане, особено на 4ти цилиндър.Най гадното е че трудоно пада и ако оствим блока и вала на място в коша ,едва ли ще успеем да го пчистим.

          Сега да питам ,нов колянов вал или да шлайфаме стария?Веднъж е шлайфан, щото биелните лагери са 0.25.
          Тези "гадости" ги има във всички двигатели и се трупат в участъците с забавена циркулация на охладителната течност. Навремето не огледах внимателно "уплътнителната " засечка в блока( там "седи"медния пръстен между ризата и блока ) и се оказа, че има микро ерозионна "бразда". За 1 месец и "пресече" маслото. И отново "филм"- разглобяване, силикони ,ядове....

          Коментар


          • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

            Naskoro,kupih dwigatel 402 za 200lw ot Prodawalnik,prosto,nqma smisal za remont,ako se kupuwa motor po=dobre ot Omega ili ot Mercees.

            Коментар


            • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

              Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
              Naskoro,kupih dwigatel 402 za 200lw ot Prodawalnik,prosto,nqma smisal za remont,ako se kupuwa motor po=dobre ot Omega ili ot Mercees.
              За сега не искам да сменям двигателя,дори нямам такива намерения.Може би бих се замислил, ако някой има гарантиано добър двигател V6 от форд грнада или скорпио, ако е и карбураторен ,ще е супер.

              Коментар


              • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                Да споделя с вас какво се случва .Скоростите и раздатката са при човек, нарочно не пиша" мйастор",но човека е работил за мен и каквото е пипнал го е направил както трябва.Разбрахме се утре да ги разглоби и каквото е заминало, ще се сменя с ново.
                И пак въпросът какво да купувам и от къде?Казвайте по- добрите марки, защото днес ми казаха ,че на старата ми уазка ,която продадох преди няколко години са й правили първа скорост и след 30тина километра е смляла кутията. Не искам да мисля за такава развръзка!!
                Коляновия вал е за шлайф, ще е готов най късно в другиден ,не беше чак толкова зле ,но реших да минаваме на втори ремонт.
                Почнаха да ме бъзикат ,че уаза ми е легнал вече на 10 бона е не още, ама наближава.
                Дано поне стане както хората.Нема иконка да показва наздраве ама с ракия

                Коментар


                • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                  Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                  Колега свалям ти шапка че уважаваш УАЗ-ката си, наистина е неприятно че ще направиш буквално пълен основен ремонт, но пък живот и здраве като я направиш ще имаш с правилната подръжка дълговечен двигател и най-добрата УАЗ-машина
                  То моето направо си е капитален ремонт ,нема да пипам само предния мост

                  Коментар


                  • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                    Първоначално публикуван от Emil_Pz Преглед на мнение
                    Тук при нас последно шлайфах на 80лв., и майстора е добър, ако искаш мога да ти дам телефон за връзка.
                    И в Пловдив е толкова ,благодаря за предложението.

                    Коментар


                    • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                      Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                      Въобще не се замисляй, ами го сваляйте и чисти всичко внимателно. И водните пътища и маслените магистрали. Има смисъл.
                      Въобще, както казах и по-горе - направи го с кеф и уважение и ще те слуша много по-дълго. А си започнал да се нервиш, а работата е станала едно къмто гьотере и просто ще имаш поредния съветски скрап. Просто си го напомняй от време на време и нещата ще станат
                      Нерви ме тресат от всякъде ,в такъв филм се вкарах ,че ще ми държи ситка не знам до кога ама ....

                      Коментар


                      • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                        Първоначално публикуван от Antol Преглед на мнение
                        Нерви ме тресат от всякъде ,в такъв филм се вкарах ,че ще ми държи ситка не знам до кога ама ....
                        Ако беше толкова нервен, щеше да го продадеш. Щом си се захванал с ремонта, значи все пак обичаш машината, а щом я обичаш - прави я читаво, да те обича и тя
                        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                        Коментар


                        • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                          А от какъв зор са задрали толкова, прегря ли го, масло ли не си му сменял че има толкова нагар. Какво си му правел преди, или от скоро е твое това зелено желязо
                          Случайни хора УАЗ не карат

                          Коментар


                          • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                            Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                            Ако беше толкова нервен, щеше да го продадеш. Щом си се захванал с ремонта, значи все пак обичаш машината, а щом я обичаш - прави я читаво, да те обича и тя
                            А ми той вече е не продаваем идваха разни кибици и питат дали ще го продавам и като им кажа цена ме гледат сякаш съм малоумен ,ама и не са далече от истината

                            Коментар


                            • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                              Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
                              А от какъв зор са задрали толкова, прегря ли го, масло ли не си му сменял че има толкова нагар. Какво си му правел преди, или от скоро е твое това зелено желязо
                              При мен джипа повече от 80 градуса не е вдигал,купих го миналата пролет,веднага промих охладителната система с промивка на ликимоли -нема да казвам кво изтече.Налях антифтриз на -70 и смених маслото с шел 15/40,гресирано на всякъде ,масла в дифовете скорости и раздатка сменени Минал съм около 2000 км може и повече ,понеже го карам само по празници и почивни дни и не го засичам.Сравнително от скоро е мое желязото, а каво му е правено не знам .Първо помислих че са обърнати буталта и биелите ,но прочетох малко книжки и ваши мнения във форума ,не съм бил прав ,правен е ремотнт ,но без грешни посоки.Остава да е прегряван, но не от мен.Напрви ми впечатление че всички бутални болтове бяха хлабави в биелите направо си хлопаха ,но мисля че това е следствие ,а непричина ,ама знам ли...

                              Коментар


                              • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                                Достатъчно е предишния собственик да е от ония, които са твърдо убедени, че това със смяната на маслата е поредната корпоративна конспирация. "Оти да се абим 60-80 кинта за масло, като това дето го източих от гоуфа на шурито е като ново? Ка нема да изкара още десет години? Ше изкара! Малко доливане с наливно от 2.50 (пак добре ако не е с хидравлично) и всичко е 6, това е руска машина, глезотии не и трябват!"

                                Пак казвам - огледай много внимателно маслената помпа: луфтове, надиране, състояние на байпасния клапан. Някъде по-напред беше споменал, че налягането на маслото е ОК, но като запалите мотора, накарай майстора ти да ковне един контролен манометър за сверка. Отнема 5 минути, а може да ти спести много пари и нерви.
                                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X