Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

    http://www.offroad-bulgaria.com/show...t=33185&page=6 Средни положениа няма,явно или делко с датчик/датчици и всичките му плюсове и минуси ,МЕГА 2 и минимум инжекцион/може и моно/.Като драсна четата до сега да съм го купил ,при цена от 280-350лв.Механичната част не ме притеснява,само софтуера.

    Коментар


    • От: Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

      Самаровото електронно намерено в гаража )) Остава да седна да попрочета това онова и да се опитам да го направя За целта тамерих един стар работещ електроразпределител от Уаз... Сега остава преработката
      Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

      Коментар


      • От: Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

        Доста изчетох по темата и реших да споделя с вас, колеги и вида на моето запалване.Делко от BMV комплект с плочката и бубината.С много малко преправяне заспива. Посока и т.н.едно към едно. За какви вибратори говорим тука.Западните автомобили с такова запалване карат по 200 - 300 хиляди без да сменят нищо а тука ако е минус 20 и се наложи да сменя делко как щяло да се случи.Закарах уазката на човека ,150 лв и после се сещате че няма нищо общо със старото запалване.Ново делко за уазка днес го гледах в магазина 90 лв безконтактно дали си заслужава всеки преценява сам за себе си. За тези дето пишат че става от голф не пишете глупости -посоката е обратна

        Коментар


        • От: Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

          Първоначално публикуван от borko3228 Преглед на мнение
          Доста изчетох по темата и реших да споделя с вас, колеги и вида на моето запалване.Делко от BMV комплект с плочката и бубината.С много малко преправяне заспива. Посока и т.н.едно към едно. За какви вибратори говорим тука.Западните автомобили с такова запалване карат по 200 - 300 хиляди без да сменят нищо а тука ако е минус 20 и се наложи да сменя делко как щяло да се случи.Закарах уазката на човека ,150 лв и после се сещате че няма нищо общо със старото запалване.Ново делко за уазка днес го гледах в магазина 90 лв безконтактно дали си заслужава всеки преценява сам за себе си. За тези дето пишат че става от голф не пишете глупости -посоката е обратна
          Колега би ли сложил снимки за да видим ние тука как се получило. Може да откраднем нещооо....
          Там където свършва асфалта, започва моят път!! тел: 0886763494

          Коментар


          • От: Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

            Ще опитамНатиснете снимката за да я уголемите

Име:15072012200.jpg
Прегледи:1
Размер:155.6 КБ
ID:5394565 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15072012199.jpg
Прегледи:1
Размер:119.5 КБ
ID:5394566

            Коментар


            • От: Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

              Първоначално публикуван от borko3228 Преглед на мнение
              Ще опитам[ATTACH=CONFIG]475571[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]475572[/ATTACH]
              И викаш разликата е от жив до умрял??
              Там където свършва асфалта, започва моят път!! тел: 0886763494

              Коментар


              • От: Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

                Какво ли не правят хората, вместо да си оправят УАЗа.

                Коментар


                • От: Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Какво ли не правят хората, вместо да си оправят УАЗа.
                  Що колега, ако е добре и не е много връткава работа защо не?
                  Там където свършва асфалта, започва моят път!! тел: 0886763494

                  Коментар


                  • От: Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

                    Колко по-малко връткава работа може да е, да сложиш делко от УАЗ, комутатор от УАЗ и бобина от УАЗ?

                    Коментар


                    • От: Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

                      "Колко по-малко връткава работа може да е, да сложиш делко от УАЗ, комутатор от УАЗ и бобина от УАЗ?" Подкрепям напълно мнението на колегата Ясен,да не би конструкторите да са със средно образование та да не са пробвали много комбинаций от разни запалвания с разни параметри на бобини,делка и т.н.Може все някъде на някой да е дало ядове запалването,но на другите производители няма ли дефектни детайли?Но това не значи да изхвърлим всичко руско.Ако всичко се направи както е препоръчано от производителя не би трябвало да има проблеми,а не да се побългарява много или малко и после руското е боклук,не казвам,че е върха на човешкия разум но да не откриваме тепърва топлата вода
                      Случайни хора УАЗ не карат! Радослав Стоилов 0899496832

                      Коментар


                      • От: Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

                        Не така с РОГА напред !!!!Колегата сподели нещо полезно и какво стана. ''Няма не наказано добро''.Браво на Борко!!! .Трябва си кураж да покажеш че си инакомислещ,явно, не да си трайкаш . Мисля времената когато ''Майстора ''пъдеше чирака ,да не му вземе занаятчето е отминало ???!!!Братушките си падат мазохисти,та се чудиш това автомобил ли е или уред за мъчение, като може и по добре да е. Апропо: Ако си купите делко за УАЗ имате от мен два комутатора на половин цена /нови/ ,бобина , добавъчно съпротовление.Пускам ги в другата тема,просто не са ми нужни,моето е с Хол.
                        Последно редактирано от ivan_; 27-07-12, 23:02.

                        Коментар


                        • От: Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

                          По принцип аз не ви задължавам да си го монтирате.Такова делко съм видял че става имам достъп до части втора употреба и съм го поставил.Не съм против руското безконтактно но не одобрявам контактното,каквото и да е ,руско или западно.На всеки е ясно каква е разликата между двете вида запалвания.В темата се пита имали друго безконтактно запалване, освен уазковото,дето да става и аз съм споделил с вас, колеги.А иначе е много просто за монтаж.Не знам конструкторите с какво образование са били но съм сигурен че немското е доста по-добро от руското.Връзката идва от там че мотора на москвича е копиран от BMW а както е написано по-нагоре в темата има и УАЗ-ки с делко от москвич, аз само споделям и не виждам защо усещам нотка на заяждане.Някой хора искат да си ги карат УАЗ-ките а не само да ги ремонтират.Притежам Москвич-412,ЗИЛ-130,ГАЗ-66 и УАЗ-ка всичко е с безконтактни запалвания независимо дали са руски или не.
                          Последно редактирано от borko3228; 28-07-12, 20:57.

                          Коментар


                          • От: Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

                            Колеги ни най-малко съм искал да се заяда с някой от вас,като си чета мнението сега нещо и на мен ми се струва с по-особен тон,но целта ми бе да стане дискусия.Нали в спора се ражда истината.Ако това запалване е по-добро нека му изтъкнем предимствата пред оригиналното.Аз с моите два джипа единия с електронно запалване(безконтактно) а другия с обикновенно делко(контактно)запалване не съм имал никакви проблеми до сега,въпреки,че се карат и двата и то доста.Може би заради това съм на мнение да си остане оригиналното поне за сега,с което си мнение не задължавам никого.
                            Случайни хора УАЗ не карат! Радослав Стоилов 0899496832

                            Коментар


                            • От: Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

                              Добре.

                              Освен че безконтактното е винаги по-добро от контактното, това с датчик на Хол винаги е по-добро от индуктивното.

                              После, запалването с нискоомна бобина е по-добро от запалването с високоомна, а запалването БЕЗ добавъчно съпротивление е по-добро от това с добавъчно съпротивление.

                              Остава въпросът какво може да се сложи на УАЗ. Може всякакви, но фабрично има само с индуктивен датчик. Конструкция с датчик на Хол, ако има фабрична, веднага бих си взел, но да се конструира, вероятността да стане по-зле от индуктивното е голяма. Колкото и добър донор да се използва.

                              Коментар


                              • От: Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

                                Аз когато взех УАЗа нямаше никакво делко и привод-бяха откраднати. Сложих това запалване защото човека дето ги поставя ми е колега и имам достъп до частите.Поставил е на доста други колеги с УАЗ -ки и са доста доволни.Както споделих много е просто за монтаж.Аз лично по харесвам с датчик на хол но делкото дето става е друго.За мен целта беше да се премахне чукчето и при положение че Уазковото делко също е индуктивно кое бихте избрали Вие ,руско или германско.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X