Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нарязване на грайфер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Нарязване на грайфер

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130104_142607.jpg
Прегледи:1
Размер:120.4 КБ
ID:5444273Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130104_142455.jpg
Прегледи:1
Размер:97.4 КБ
ID:5444274Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130104_134452.jpg
Прегледи:1
Размер:87.4 КБ
ID:5444275Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130104_134403.jpg
Прегледи:1
Размер:129.6 КБ
ID:5444276Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130104_151416.jpg
Прегледи:1
Размер:134.2 КБ
ID:5444277А ето какво направихме преди седмица и ние:
    На какво ви напомня шарката?
    Гумата както виждате е тотално износена, след нарязването се получи над 10мм. грайфер, което ще позволи ползването на гумата още много километри.В калта се представя учудващо добре, а на неутъпкан сняг няма спирка.Дебелината на гумата позволява достатъчно място за нов грайфер.
    Последно редактирано от Владимир Раденков(vladyas); 15-01-13, 18:55.
    0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

    Коментар


    • #17
      От: Нарязване на грайфер

      Браво колега точно това беше замисълът ми всички да покажем как със минимални средства може да дадаме живот на тези стари руски гуми
      0885 297985,мтел-Радо
      0876 556870,виваком като домашен

      Коментар


      • #18
        От: Нарязване на грайфер

        Започнах издирването на някоя неработеща баланс машина за да качвам гумите на нея че ме заболяха колената от стискане,така че ако познавате някои гумаджия които да има или знае къде може да се намери някоя машина потсвирнете
        0885 297985,мтел-Радо
        0876 556870,виваком като домашен

        Коментар


        • #19
          От: Нарязване на грайфер

          С една стара главина и две стойки от винкел можеш да си направиш статичен баланс. В края на соца в Благоевград нямаше много гумаджии , камо ли такива да правят баланс на уазови гуми. А гумите ( българските Г. Димитров ) бяха много зле. Падна ми се една - повдигам с крика на около два сантиметра от земята и въртя гумата и на едно место опира в земята. Та да се върна на баланса. Намерих един старец ( стар гумаджия ) който си беше направил стенд за статичен баланс. След неговата намеса УАЗа можех да го карам спокойно с 85-90 без да ми счупи ръцете.
          На нас клиренс ни трябва , не скорост

          Коментар


          • #20
            От: Нарязване на грайфер

            На колегата мисля ,че му трябва за да слага гумите на нея за да ги нарязва защото иначе е неудобно за държене докато натискаш с машинката .
            ВНЕДОРОЖНИК УАЗ - БОГ РАЗБИТЫХ ДОРОГ

            Коментар


            • #21
              От: Нарязване на грайфер

              Първоначално публикуван от godech Преглед на мнение
              Започнах издирването на някоя неработеща баланс машина за да качвам гумите на нея че ме заболяха колената от стискане,така че ако познавате някои гумаджия които да има или знае къде може да се намери някоя машина потсвирнете
              Много скъп статив си си избрал,а и не виждам смисъла, най-старата на която съм работил нямаше крачна спирачка ,а електромагнитна,новите имат и крачни,но ще ти изтръпне кракъ да натискаш. Ще се врътка гумата когато натиснеш да режеш. Трябват ти; конус,винта и гайката,те са консуматив и се повреждат,може и да липсват.

              Коментар


              • #22
                От: Нарязване на грайфер

                Да колега много точно си го описал,точно винта конуса и гаиката ми трябват но на да ли ще ги намеря само тях,и затова ако намеря някоя разбита и неработеща,
                0885 297985,мтел-Радо
                0876 556870,виваком като домашен

                Коментар


                • #23
                  От: Нарязване на грайфер

                  И аз реших да се пробвам и ето какво ми роди главата
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:25012013235.jpg
Прегледи:1
Размер:114.5 КБ
ID:5447481 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:25012013237.jpg
Прегледи:1
Размер:106.3 КБ
ID:5447482
                  а ето как изглеждаше преди
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:25012013236.jpg
Прегледи:1
Размер:100.9 КБ
ID:5447483
                  Колкото и да изкарат все е по добре от нищо.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Нарязване на грайфер

                    Оха ще изкарат добре ако ги караш по черните пътища,със широко ножче си ги нарязвал Браво
                    0885 297985,мтел-Радо
                    0876 556870,виваком като домашен

                    Коментар


                    • #25
                      От: Нарязване на грайфер

                      Колега а как седи въпроса със ситните нарези? Можеш ли на едрите блокчета които си направил да им нарежеш ситен зигзагообрзен за да държи и на лед малко по добре?

                      Коментар


                      • #26
                        От: Нарязване на грайфер

                        Предполагам че може,но тогава има опасност самите грайфери да се изкъртят по камъните.Няма да се получат желаните ламели,мисля че така се наричаха.Ако има някакво зигзагообразно ножче и като се нагрее и натисне върху блокчетата,ама това трябва да се пробва.Все пак това са гуми от боклука и каквото може да се направи по тях е от полза.Незнам какъв е замисъла на тия гуми,ама според мен те и като нови са си зле. Аз се сдобих с четири почти нови и ще им режа грайфер и на тях че така не ми харесват.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Нарязване на грайфер

                          Аз говорих за нови кобри. Защото за друго стават , но не и на хлъзгаво.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Нарязване на грайфер

                            Здравеите скьпа ли е тази машинка и дали може да се направи самоделка вьрши добра работа

                            Коментар


                            • #29
                              От: Нарязване на грайфер

                              Ко каза??
                              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Нарязване на грайфер

                                Първоначално публикуван от valyon Преглед на мнение
                                Аз говорих за нови кобри. Защото за друго стават , но не и на хлъзгаво.
                                http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=9713 тука има колеги дето казват че са го правили други пък са категорично против. То се видя че ще се пробва
                                Последно редактирано от borko3228; 28-01-13, 20:01.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X