Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по УАЗката днес

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по УАЗката днес.

    Първоначално публикуван от evgeni22 Преглед на мнение
    Най вероятно едната полуоска ще се върти напред а другата назад а кардана няма да се върти.
    Обикновено точно така става.

    Коментар


    • От: Какво направих по УАЗката днес.

      Ама на канала, а в движение... като засилиш с по голямя скорост развърта се та се чудиш дали не е включен от раздатката.

      Коментар


      • От: Какво направих по УАЗката днес.

        Защо руснака е сложил хъбове. Това е въпрос ?
        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
        Киа спортаж2000тди 98г
        Ауди А3 1.9ТДИ
        Каравана Аdria 390Q

        Коментар


        • От: Какво направих по УАЗката днес.

          А най-вероятно е да си отключите 2 та хъба и нито полуоски, нито кардани ще се въртят при положение че раздатката е отключена...............
          Където не мога пеш продължавам с Уаза.
          Съдействие за закупуване на гуми с отстъпка срещу
          Съдействие на закъсали автомобили

          Коментар


          • От: Какво направих по УАЗката днес.

            Първоначално публикуван от t72 Преглед на мнение
            Ама на канала, а в движение... като засилиш с по голямя скорост развърта се та се чудиш дали не е включен от раздатката.
            Да не съм го пробвал на Ужаската, да вярвам. Ама съм го пробвал, хем принудително - заради скапан хъб. Карданът не мръдва.

            Пък и сума ти "жипки" (някои варианти на Чероки примерно) са с дисконектор само на едната полуос. Ако беше зор щяха да сложат и на другата.

            Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
            Защо руснака е сложил хъбове. Това е въпрос ?
            Той "руснакът" е сложил едни чудеса, дето ако си с оригиналните ги превключваш два пъти годишно, защото е 1 час работа с 3 различни инструмента.

            Коментар


            • От: Какво направих по УАЗката днес.

              На служебната ги бяхме заварили. Вярно че ако ми се наложи оригиналните да включа е екшън за напреднали.
              .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
              Киа спортаж2000тди 98г
              Ауди А3 1.9ТДИ
              Каравана Аdria 390Q

              Коментар


              • От: Какво направих по УАЗката днес.

                Да ги завариш също има смисъл. Каквото изхарчиш откъм гориво го спестяваш от преден кардан. Той е много смотано направен и като го оставиш дълго да не се върти увисва.

                Коментар


                • От: Какво направих по УАЗката днес.

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  . Каквото изхарчиш откъм гориво го спестяваш от преден кардан. Той е много смотано направен и като го оставиш дълго да не се върти увисва.
                  Е то кво излиза сега.По добре изгаряш някое друго кило повече,караш с зацепени полуоси и не ти трябват никакви хъбове а и на всичко отгоре проблеми един ден с кардана ако не се върти по дълго.
                  jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

                  Коментар


                  • От: Какво направих по УАЗката днес.

                    Компромиси.

                    Аз за себе си съм решил че и с крив кардан мога из горите, а из града и по пътищата предпочитам да ми е по-пъргав. Горивото така или иначе не му го броя много внимателно.

                    Коментар


                    • От: Какво направих по УАЗката днес.

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Да не съм го пробвал на Ужаската, да вярвам. Ама съм го пробвал, хем принудително - заради скапан хъб. Карданът не мръдва.

                      Пък и сума ти "жипки" (някои варианти на Чероки примерно) са с дисконектор само на едната полуос. Ако беше зор щяха да сложат и на другата.

                      Той "руснакът" е сложил едни чудеса, дето ако си с оригиналните ги превключваш два пъти годишно, защото е 1 час работа с 3 различни инструмента.
                      Виж как е при мен Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00499.jpg
Прегледи:1
Размер:109.8 КБ
ID:5641965 гайка заварена на капачката , с ключа за гумите се развива и пак с него ( края му съм го направил квадрат ) се навива муфата. Става за секунди. На дясната капачка няма нищо , там муфата е постоянно завита. Така е с този УАЗ от 2007 година , преди това с още три над 18 години и нищо не им стана , камоли да счупи преден диференциал. При отвита лява муфа разхода пада точно с един литър ( на бензин )
                      На нас клиренс ни трябва , не скорост

                      Коментар


                      • От: Какво направих по УАЗката днес.

                        Здравейте в друга тема бях споделил че ще ремонтирам стартера. Е днес го сторих. Свалих го измих го и го отворих. Вътре страшна работа графит грес страхотно мазало четките почти ги нямаше странно обаче колектора перфектен. Та отидох до магазина взех си части минах през една работилница,майстора ми наби новите втулки райберова ми ги сглобих го турих го и сега върти страшно,хем бързо хем без да се тормози. Вече е почти нов.

                        Коментар


                        • От: Какво направих по УАЗката днес.

                          Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                          Виж как е при мен [ATTACH=CONFIG]778236[/ATTACH] гайка заварена на капачката , с ключа за гумите се развива и пак с него ( края му съм го направил квадрат ) се навива муфата. Става за секунди. На дясната капачка няма нищо , там муфата е постоянно завита. Така е с този УАЗ от 2007 година , преди това с още три над 18 години и нищо не им стана , камоли да счупи преден диференциал. При отвита лява муфа разхода пада точно с един литър ( на бензин )
                          Е това е гениално решение.Сега ми дойде на ум да си направа едни готини алуминиеви капачки с пробка в средата с квадрат като на хъба. Въртим два пъти с кръстачката и готово.Даже може и пробки от тези дето са на звезди,ще стане още по оригинално

                          Коментар


                          • От: Какво направих по УАЗката днес.

                            А колко по-лесно е с чифт ръчни хъбове...

                            Коментар


                            • От: Какво направих по УАЗката днес.

                              Първоначално публикуван от borko3228 Преглед на мнение
                              Е това е гениално решение.Сега ми дойде на ум да си направа едни готини алуминиеви капачки с пробка в средата с квадрат като на хъба. Въртим два пъти с кръстачката и готово.Даже може и пробки от тези дето са на звезди,ще стане още по оригинално
                              Не ти е добра идеята по две причини ...първо че ще има дупка и ще влезе вода , и второ на муфите има един канал който трябва да го виждаш като развиваш , защото трябва да е наравно с края на главината.
                              На нас клиренс ни трябва , не скорост

                              Коментар


                              • От: Какво направих по УАЗката днес.

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                А колко по-лесно е с чифт ръчни хъбове...
                                Ти не разбираш ...тия се трошат кога не трябва ...
                                На нас клиренс ни трябва , не скорост

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X